1. YAZARLAR

  2. M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

  3. EY UMARSIZ VE DUYARSIZ ÇOĞUNLUK !..
M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

Ortakses
Yazarın Tüm Yazıları >

EY UMARSIZ VE DUYARSIZ ÇOĞUNLUK !..

A+A-
Sadece isminde ve söylemlerinde  “adalet” olan AKP’nin 12 yıllık icraatlarında adalet yok edilmiş, Türkiye “ Haklının değil güçlünün” egemen olduğu bir ülkeye dönüştürülmüştür. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi de adaletin ve eşit şartların olmadığı dünya seçim literatürüne geçen en ibret verici traji komik bir seçim örneği olmuştur.
Yerel seçimlerde aday olan bakanlarına “etik olmaz” gerekçesiyle görevi bıraktıran Erdoğan, nedense Cumhurbaşkanlığı seçiminde başbakanlığı bırakmayarak devletin bütün imkânlarını sınırsızca kullanmayı “etik” bulmuştur. Havuz medyası, kalemşörleri AKP il başkanları gibi davranan devlet görevlileri ve özellikle TRT (Tayyip Radyo ve Televizyonu) gerçek kimliğini bulmuş; son derece tarafsız ve adil (!) olmuşlardır. Ekmeleddin Bey, devletin sınırsız imkânlarına karşı yarışmıştır.
Danışmanları idaresinde medyanın sağladığı ALGI YÖNETİMİ ile yönettiği ülkemizin seçmenine “Tayyip alır” ve “Sandığa gitmenize bile gerek yok” propagandası son derece etkili olmuş, son 40 yılın en düşük katılımlı seçiminde gerçekte oyların %38’ni almasına rağmen % 51 ile Cumhurbaşkanı olabilmiştir. 15 milyon seçmen sandığa gitmeyerek Erdoğan’a 2 oy vermiştir. Anketçiler suç olmasına rağmen yalan anketler yayınlayarak bunu sağladıklarını itiraf etmişlerdir.
Günümüze kadar muhalif görüntüsü veren sözde “ulusal”  olanlar ellerindeki etkili basın gücüyle Erdoğan’ın yanında saf tutmuş, seçimlerde çok önemli yeri olan motivasyon ve heyecanın oluşmamasını sağlamışlardır. Ülke menfaatlerini değil şahsi menfaatlerini düşünen partilerinde çıkış yapmak için fırsat kollayan potansiyel genel başkan ve üst yönetim adaylarının ve taraftarlarının aleyhte tavırları da sonuçta etkili olmuştur. 
Şahsiyetsizlikte zirve yapmış seçimden seçime sahneye çıkan “BAĞIMSIZ” ve “ESKİ” ler Erdoğan’ın verdiği repliği okuyup izleyicisi olmayan sahneden alkışsız inmişlerdir.
Tv’lerde işin pratiğinden habersiz yorumcuların seçim ve parti teşkilatlarının çalışması ile ilgili getirdikleri eleştiriler son derece yanlıştır. İlk kez yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin henüz bir kanun ve geleneğinin oluşmadığını göz ardı etmekte, yerel ve genel seçimde binlerce adayın sahada olduğunu unutmaktadırlar. 
Teşkilatlar sıfır bütçeli, siyasetçi değilde reklamcı mantığıyla hazırlanmış yetersiz seçim materyalleri ve dağıtacak doğru dürüst bir el broşürünün bile olmadığı bir seçim çalışmasını imkanları dahilinde fedakarca yürütmüşlerdir.
Ekmeleddin Bey’e destek veren siyasi partilerin mensuplarının karşılıklı ön yargılarından arınıp "Mevzu Vatansa gerisi teferruattır" anlayışıyla birbirlerini yakından gerçeğiyle tanımaları, aralarında sevgi ve saygı bağlarının kurulması Türk siyasi hayatı ve Türkiye’nin geleceği bakımından çok önemli bir kazanımdır.
İki günlük Antalya ziyaretinde yakından tanıma ve gözlem yapma fırsatını bulduğum Sn. Ekmeleddin İHSANOĞLU Beyefendi siyaset dili kullanmaması, vurgusuz konuşması ve yaşı aleyhine olsa da temsil kabiliyeti son derece yüksek günümüz şartlarına göre doğru bir adaydı. Seçilseydi Cumhurbaşkanlığı bir Türk Beyefendisine ve liyakate emanet edilerek 77 milyonun gurur kaynağı olacaktı. 
Ekmeleddin Bey’i aday göstererek siyasette unutulan sevgiyi, saygıyı, uzlaşmayı, nezaketi ve birliği yeniden hatırlattıkları için MHP ve CHP'nin Sayın Genel Başkanlarını tebrik etmek gerekir. Ayrı adaylarla girilecek bir seçim ancak Erdoğan'ın işine yarayacak, elini güçlendirecekti. Milli konularda uzlaşma kültürünü yok edecek ve daha yüksek oranla Erdoğan’ın tek adamlığını meşrulaştırıp tescilleyecekti. 
Erdoğan’a oy veren ve sandığa gitmeyerek Erdoğan’ın seçilmesini sağlayan seçmen 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminin ne ifade ettiğini “YENİ TÜRKİYE”  denerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş esaslarının, temellerinin dinamitlendiğini gördükçe anlayacak ama son pişmanlık çare olmayacaktır.
EY UMARSIZ VE DUYARSIZ ÇOĞUNLUK İYİ UYKULAR! İNŞALLAH UYANDIĞINDA AYAK BASTIĞIN TOPRAK HALA SENİN VATANIN OLARAK KALABİLMİŞTİR! İNŞALLAH UYANMAN BUNUN ÖTESİNDE OLMAZ!..
22 Ağustos 2014   ANTALYA                                M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ
https://twitter.com/FevziKuckkahvci    [email protected]
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.