1. YAZARLAR

  2. Halil KONUŞKAN

  3. CAYDIRICI TEDBİR ŞART OLMUŞTUR
Halil KONUŞKAN

Halil KONUŞKAN

YAD Genel Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

CAYDIRICI TEDBİR ŞART OLMUŞTUR

A+A-

Türkler Haber sitesinde 15 Eylül 2013 tarihinde yayımlanan “ELAZIĞ VE TEDBİR AMAÇLI BİR ÖNGÖRÜ” başlıklı yazımızda şunları söylemişiz;

“Bilindiği gibi tedbir sünnettir. Bir tehlike hakkında ufacık bir şüphe bile varsa Müslüman bu konuda tedbirini almalıdır. Bu şartlar altında acizane bir öngörüde bulunup, kendi çapında milletimizi uyarmayı bir görev biliyoruz.

Bize göre bu süreç sonunda terör örgütü süreci MHP ve Türk milliyetçilerinin baltaladığını düşünecek ve şimdiye kadar doğrudan hedef tahtasına yerleştirmediği ülkücüler ve ülkücü kuruşlulara karşı çeşitli yöntemlerle saldırılara başlayacaktır.

İnşallah böyle bir durum olmaz. Fakat eğer olursa kabilinden gerek devlet birimleri gerekse ülkücü camianın tedbirli olması gerektiğini düşünüyoruz.

Çünkü komünist terörün yaygınlaştığı dönemde de ülkücülere yönelik saldırıların komünistlerin istediği ortamın ülkücüler tarafından engellenmesi sonucunda başlatıldığını unutmayalım.

Hülasa bütün ülküdaşlarımıza sözde sürecin akamete uğraması durumundan sonra olağanüstü dikkatli olmalarını acizane tavsiye ediyoruz.”

Turan Sesi sitesinde Cengiz AKYILDIZ’ın şehadetinden sonra 27 Ocak 2014 tarihinde yayımlanan “İNTİKAM SOĞUK YENEN BİR YEMEKTİR” başlıklı yazımızda şunları söylemişiz;

“Bundan sonra daha başka saldırılarda olabilecektir. O arada sessiz saldırılara açık olarak beklemeyeceğiz. Tedbirimizi alacak daha dikkatli olacağız. Kuru gürültüye pabuçta bırakmayacağız.

Bundan sonra bir yanağımıza tokat vurulduğunda anında cevabını verecek şekilde konumlanacağız. Kurumsal olarak hiçbir şekilde şiddetin tarafında olmadan…

…Bize göre bu saldırılar devam edebilir. Çünkü bölücülerin emellerine ulaşmaları için tek engel olarak MHP ve Ülkücü Hareket kalmıştır. Bu sebeple çok dikkatli ve tedbirli olmak zorundayız.

En büyük ve caydırıcı güç karanlığa kurşun sıkmak değil ölüme rağmen meydanda olmaktır. Güç ölümden korkmamak, yılmamaktır. Ölüm ile korkutulamamak, yıldırılamamaktır.

Ölümden korkmayan ve yılmayanlar din, vatan, millet ve devlet düşmanlarından zaten öcünü alır.

Son şehidimiz Cengiz AKYILDIZ ne ilk ülkücü şehittir ne de son ülkücü şehit olacaktır. Çünkü ülkücü hareket Türk milletinin bekası için vardır. O halde Türk milletinin düşmanlarının da düşmanıdır.

***

Görüldüğü gibi biz Allah’ın aciz bir kulu olarak bunların olacağını tahmin ederek gerekli tedbirlerin alınması için uyarılarımızı yapmıştık. İlgili yazılarımız okunursa bu uyarılarda bir kışkırtıcılık olmadığı gibi sakinleştirici bir dil kullandığımız görülecektir.

Gerekli tedbirlerin alınması için sadece bir ülkücü olarak uyarımızı yaptık.

Şimdiye kadar ne devlet yöneticileri ne de davamızın yöneticilerinin ciddi bir tedbir aldığını söylemek zor.

En önemli ve ciddi tedbir caydırıcı olmaktır. Bozgunculuk yapmadan, caydırıcı olmak…

MHP ve ülkücü kuruluşların yöneticilerine, ülkücü kanaat önderlerine ve ülkücü aydınlara çağrımızdır:

Hiç vakit kaybetmeden bu kan içici güruhun saldırılarına karşı ciddi istişare ile caydırıcı tedbir almak farz olmuştur. Bu saatten sonra hukuki mülahazalarda düşünülerek olaylarda ön alma vakti geçmektedir.

Son çıkışa yaklaşıyoruz, gereği düşünülmeli ve uygulanmalıdır.

***

Cengiz AKYILDIZ’ın için ne ilk şehit olduğunu ne de son şehit olacağını söylemiştik.

Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’da ne ilk şehittir, ne de son şehit olacaktır.

Allah, şehitlerimize zaten rahmet edecektir.

Şehitlerimizin Rabbimize sunacakları zalimler ve vatan hainleri hakkında ki şikayetleri bizim de duamız olsun.

Allah, duamızı kabul etsin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.