1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bu otelde alkol yok

Bu otelde alkol yok

Katar Retaj şirketi, Türkiye’de 500 milyon dolar yatırımla ‘İslami otel’ atağına kalktı. İlk oteli İstanbul’da açtıklarını anlatan Retaj Başkan vekili Bin Johar Al Mohammed, otelde alkol bulunmaya-cağını açıkladı

A+A-

 

KATAR’lı turizm yatırım grubu Retaj Hotels & Hospitality, Türkiye’deki ilk yatırımını islami modelde yönetilen Retaj Royale İstanbul Hotel ile yaptı. Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten şirket yetkilileri, ikinci oteli Bursa’da açmaya planladıklarını söyledi. Dün gerçekleştirilen otelin açılış törenine Başbakanlık Yatım Destek Ajansı Başkanı Başkanı İlker Aycı ve Başbakan Recep Tayyip Edoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’da katıldı.

10 YILDA 500 MİLYON DOLAR

Türkiye’de toplam 500 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını ifade eden Retaj Hotels&Hospitality Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mohammed Bin Johar Al Mohammed, İstanbul’da açılan otelin zincir projenin ilk halkası olduğunu belirtti. Türkiye’nin bir çok yerinde otel açmak için çalışmaların sürdüğünün altını çizen Al Mohammed, “Bundan sonraki oteli Bursa’da açmayı planlıyoruz. 500 milyon dolarlık yatırımı 10 sene içinde gerçekleştirmek istiyoruz. En iyi yerleri seçmek için özen gösteriyoruz” dedi. Türkiye’den ortaklarıyla hareket ettiklerini kaydeden Al Mohammed daha çok kiralama sistemiyle hareket ettiklerini belirtti. İstanbul’daki otel için leasing anlaşması yaptıklarını ifade eden Al Mohammed leasing anlaşmasını 10 yıllık yaptıklarını, sonrasında da 10 yıl olarak yenileyeceklerini söyledi.

EVLİLİK ŞARTI YOK

İslami kurallar gereği otelde alkol bulunmayacağına vurgu yapan Retaj Hotels&Hospıtalıty CEO’su Maagid El Saarany iş kadınları için de kadınlara özel ayrı bir kat tahsis ettiklerini söyledi. Otellerde alkol gelirinin yüzde 10’u geçemeyeceğini belirten El Saarany, “Otelde aile ortamı yaratmak istiyoruz. Çocuklar alkollü kimse ile karşılaşmayacak otelimizde” dedi. Otellerinin ağırlıklı olarak iş seyahetleri için terci edildiğini belirten El Saarany, “Otelimiz haremlik-selamlık olmayacak. Evlilik şartı aranmayacak” diye konuştu.

Şeriata uygun faaliyet gösterecek

OTELİN şeriata uygun faaliyet gösterdiğini ifade eden El Saarany “Otelde hizmet garantisi de olacak. Müşteri memnun kalmamışsa haksız alınan para haramdır. Dolayısıyla müşteri hizmetten memnun kalmadığı takdirde parasını geri ödeyeceğiz.” dedi. Retaj, 2004 yılında Doha’da satma, satın alma, leasing ve arazi yönetimi konularında çözümler sunan bir arazi iyileştirme şirketi olarak kuruldu. Grup daha çok Katar ve Körfez pazarlarında önemli bir paya sahip bulunuyor.

Sırada Bursa ve Ankara var

OTEL müşterilerinin yüzde 70’inin Avrupalı misafirlerin oluşturduğunu ifade eden El Saarany, Bursa’da yapılması planlanan otelin kiralama yolu ile yapılabileceğini belirtti. Görüşmelerin devam ettiğini söyleyen El Saarany, “Dünya çapında her yıl 2-3 otel yatırımı yapmayı planlıyoruz. Türkiye değer verdiğimiz ve bize değer verilen bir ülke. Bursa projesinin arkasından, Ankara’da bir otel yapmayı planlıyoruz. Ancak bu kadarla sınırlı kalmayacak” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.