1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Boyundan büyük sözler...

Boyundan büyük sözler...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dünkü gurup toplantısında sarfettiği sözlere yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

A+A-

Bahçeli; "PKK, CHP'ye yeni görev ve ödev vermiş, beklentilerini sıralamış ve bu zamana kadar ki uygulamalarından dolayı da memnuniyetini duyurmuştur" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun MHP'yi hedef alan dünkü Meclis gurup konuşmasının siyasi nezaket ve üslup açısından talihsiz ve tezyif edici ifadelerle dolu olduğunu söyleyen Bahçeli, meseleleri tersten okuyan, olayları ucuz ve uçuk bir değerlendirme sefaletiyle ele alan bir bakış açısının Kılıçdaroğlu'nun sözlerinde etkili olduğunu savundu. MHP lideri açıklamasına şöyle devam etti; "İbret verici siyasi curcuna ve patavatsızlıkla partimizin durduğu yeri, aldığı pozisyonu ve izlediği politikaları hakarete varan ölçülerde eleştirmek bir defa Kılıçdaroğlu'nun sığ, sığıntı ve sakil zihniyetinin pişkinliğinden başka bir manaya gelmemiştir. Kılıçdaroğlu panik ve can havliyle demirlediği bölücülük limanında, çatırdayan siyasetine yeni bir cephe açmanın kaygı ve arayışına girmiştir. PKK-BDP-AKP arasına sıkışıp kaldığından, MHP karşıtlığıyla nefes almaya ve kendisine çıkış yolu bulmaya yönelmiştir. Elbette bu nafile bir hamle, sonu hüsran ve hezimetle bitecek temelsiz bir çırpınıştır."

"KILIÇDAROĞLU HADDİNİ VE HUDUDUNU AŞTI"

MHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerininin haddini aştığını belirterek; "Zamana ve şarta göre rüzgâr gülü gibi dönmenin siyaset olacağını zanneden yarım ve yanlış bir anlayışın, partimiz hakkında hüküm vermeye yeltenmesi en başta haddini ve hududunu aşan bir durumdur.

Gizli bir maksadın tesirinde veya emrinde Türk milletini kimliksiz ve tarihsiz yapılması sürecine heyecanla iştirak eden anamuhalefet liderinin, MHP hasımlığından nemalanmaya çalışması her şeyden önce kendi mayasıyla ilgili bir açmazın sonucudur" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU BÖLÜCÜLÜĞÜN YEDEĞİDİR"

MHP'nin politikaların iktidar yanaşmalığı olarak değersizleştirmeye çalışan Kılıçdaroğlu'nun, 'boyundan ve birikiminden büyük sözlerin altına imza atarak bir kez daha çuvalladığını' kaydeden MHP lideri, Kılıçdaroğlu'nu "bölücülüğün yedeği ve stepnesi" olarak niteledirdi.

"KİMİN YANAŞMA OLDUĞUNU HERKES GÖRDÜ"

Bahçeli, 'Yeni CHP'nin Kürt sorunu kapsamında AKP'nin çekim alanına kapılarak kimin yanaşma veya kimin yalpalama içinde olduğunu herkese gösterdiğini ifade ederek, Erdoğan ile Kılıçdaroğlu'nun terör konusundaki görüşmesini hatırlattı.

Bahçeli şunları kaydetti; "İktidarın ayağına giderek müştereken Türk milleti için tuzaklar kurulmasına heyecan ve iştahla katkı vermek bugüne kadar CHP'yi rahatsız etmemiştir. Kaldı ki bölücülüğün kulvarında soluk soluğa koşmak ve PKK önerilerinin elçiliğini görev kabul etmek yeni CHP'yi huzursuz yapmamıştır. BDP'nin peşine takılarak uydu olmak, AKP ardına düşerek kapı kulu haline gelmek CHP'ye gönül ve destek veren herkesi derin hayal kırıklığına uğratmıştır."

BAHÇELİ'DEN 'YENİ CHP' ELEŞTİRİSİ MHP lideri Devlet Bahçeli, 'Yeni CHP'yi eleştirerek şu tespitlerde bulundu;

-Dersim isyanıyla ilgili AKP'ye alan açan ve fırsat veren yeni CHP'dir.

-İmralı canisinin affı için “Diğer partiler anlaşırsa biz varız diyen yeni CHP'dir.

-Türkiye'nin eyaletlere bölünmesi konusunda aceleyle görüş ileri süren yeni CHP'dir.

-Türk milleti ifadesini ağzına dahi almayan, Cumhuriyet'in kurucu kahramanlarıyla ve Gazi Mustafa Kemal'le yolunu ayıran yeni CHP'dir.

-Okyanus ötesinden vize ve icazet arayışına tevessül eden yeni CHP'dir.

-Daha düne kadar terör ve bölücülük kavramlarını gündemine bile almayan yeni CHP'dir.

-AKP'nin sıkıştığı her an ve durumda can simidi uzatan yeni CHP'dir.

-PKK'nın mesajlarını Meclis'e taşımaya küstahça niyetlenen yeni CHP'dir.

-Türkiye'yi yabancı ülkelere her fırsatta şikâyet ve ihbarda bulunarak samimiyet ve millilik konusunda sıfıra düşen yeni CHP'dir.

-Beyanlarında geceyle gündüz gibi olan, bir dediği diğerini tutmayan ve tutarsızlık bataklığına saplanıp kalan şüphesiz yeni CHP'dir.

MHP lideri CHP'yi, Türkiye bölen planların içinde olmak ve PKK'nın projelerini Meclis'e taşımakla suçladı. CHP'nin tercihini yaptığını belirten Bahçeli; "AKP'nin yıkım politikalarına yama ve bölücü terör örgütünün hain projelerine hami olmak, üstelik Türk milletinin parçalanması için ısmarlanan planlara himmet göstermek için siyasi varlığını ve mazisini inkar edenlerden partimizin alacağı ve göreceği hiçbir şey olmayacaktır. Yeni CHP tarafını ve tercihini yapmış; AKP-BDP ve PKK'ya kapılanmıştır. Bu itibarla, yıkım ortaklığına gönüllü bir şekilde müracaat eden anamuhalefet partisi genel başkanının, partimize çamur atacağına kirlenen sicilini aklamaya çalışması ahlaken ve siyaseten daha makul bir yol olacaktır." diye konuştu.

HÜSEYİN AYGÜN ELEŞTİRİSİ

Bahçeli açıklamasında CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün açıklamlarına dikkat çekerek, PKK'nın CHP'ye görevler verdiğini iddia etti. Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "PKK tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün'ün serbest kaldıktan sonra dile getirdiği sorunlu ifadeler, CHP'ye bundan böyle nasıl bir ruh ve düşüncenin hâkim olacağını kanıtlaması bakımından son derece dikkat ve ilgi çekmiştir. Nitekim PKK, CHP'ye yeni görev ve ödev vermiş, beklentilerini sıralamış ve bu zamana kadarki uygulamalarından dolayı da memnuniyetini duyurmuştur. Bölücülüğü Türkiye'nin başına bela yapan, bölücü emelleri geçmişte parlamento zeminine düşüncesizce taşıyan bu siyaset geleneğinin Türkiye'nin dağılması konusunda AKP'yle vahşi bir rekabete gireceği şimdiden anlaşılmıştır."

Bahçeli, MHP'nin PKK yancısı ve yardakçısı olmaktansa, terörle mücadelede iktidarın alacağı kararlara destek vermeye ne pahasına olursa olsun devam edeceğini açıklayarak gelişmelerin Türkiye'de siyasetin iki ana akıma doğru gittiğini belirtti.

MHP lideri bu akımlardan birinin MHP olduğunu ifade ederken diğer akımın 'bölücü terörün değirmenine su taşıyan gafiller ve delalet içinde olanlar' olarak nitelendirdi.

'MUHALEFETE MUHALEFET' TARTIŞMASI

MHP lideri Bahçeli, dünkü konuşmasında MHP'yi 'muhalefete muhalefet etmekle' suçlayan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ise sert bir cevap verdi. Bahçeli şunları kaydetti; "İktidar hedefi olmayanların muhalefete muhalefet edeceğine dönük çirkef yorum ise hiçliğe ve yokluğa her şart altında mahkûm bırakılacaktır. Partimiz, iktidar veya muhalefet fark etmeksizin doğru ve meşru gördüğü düşüncelerini muhataplarına bildirmeyi bir millet görevi saydığından, bu çizgisinden ve hedefinden sapmadan Türkiye'yi aydınlığa taşıma iddiasını devam ettirecektir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu gerçekleri hiç aklından ve gündeminden çıkarmamalı, bundan böyle Milliyetçi Hareket Partisi'ni ağzına alırken bir kez daha düşünmeli ve idrak zaafına kapılmadan hareket etmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.