1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bölgesel gençlik çalıştayları yapıyoruz

Bölgesel gençlik çalıştayları yapıyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, 2. Gençlik Şurası'nda yaptığı konuşmada Türkiye'nin 15 vilayetinde bölgesel gençlik çalıştayları yaptıklarını belirtti.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye'nin 15 vilayetinde bölgesel gençlik çalıştayları yaptıklarını belirterek, ''Türkiye gençliğinin beklentilerini, çözüm önerilerini, talep ve ihtiyaçlarını, hükümetimizden, kamu kurumlarından, sivil toplum örgütlerinden beklentilerini sağlam, esaslı bir çalışmayla matbu bir metin haline getirmeye muvaffak olduk'' dedi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, 2. Gençlik Şurası'nda yaptığı konuşmada Türkiye'nin 15 vilayetinde bölgesel gençlik çalıştayları yaptıklarını belirterek, ''Almanya'nın Köln kentinde 9 Avrupa ülkesindeki gençlerimizin katılımlarıyla Avrupa Gençlik Çalıştayımızı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Girne kentinde Gençlik Çalıştayı'nı, 17 bölgesel gençlik çalıştayının akabinde Ankara'da bir haftadır devam eden çalışmalar sonunda gençlik şuramızın sonuç bildirgesinin hazırlık yazım çalışmalarını ve nihai tartışmaları tamamladık. Türkiye gençliğinin beklentilerini çözüm önerilerini, talep ve ihtiyaçlarını, hükümetimizden, kamu kurumlarından, sivil toplum örgütlerinden beklentilerini sağlam, esaslı bir çalışmayla matbu bir metin haline getirmeye muvaffak olduk'' diye konuştu.
 Törene katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ''Gençlik sizi bir model olarak kabul ediyor'' diyen Bakan Kılıç, şu ifadeleri kullandı:
 
''Sizin söyleminiz, gençliğin rehberi ve yol haritasıdır. Okuyan, düşünen, konuşan, tartışan, özgüvenini gelecek nesillere aktarmak üzere yapılandıran nesiller için çalışıyoruz. Bakanlıktaki çalışma arkadaşlarımıza, bakan yardımcımıza, müsteşarımıza, genel müdürlüğümüz çalışanlarına, daire başkanlarımıza kadar bütün kadromuz, son derece samimi, kalbi ve iyi niyetli çalışmalarla hükümetimizin ortaya koyduğu hedeflere layık olmaya ve başta siz Sayın Başbakanımız olmak üzere devlet büyüklerimizin Türk gençliğinden beklediği hedeflerin gerçekleşmesi için gecelerini gündüzlerine katmaya devam ediyor. Gençliğimizin, özgüvenle geleceğe hazırlanması, bugün sizin omuzlarınızda millete ait olan büyük emanetleri devralabilecek bünyelere, bilgi birikimine, kültür ve medeniyet birikimine sahip olabilmeleri için çalışmaya devam edeceğiz.''
 
Salondaki gençlere, ''Gençlik politikalarını birlikte şekillendirdiğimiz değerli yol ve mesai arkadaşlarım. Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olmaya, günü geldiğinde emaneti almaya, tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ideali uğurunda gecelerinizi gündüzlerinize katmaya hazır mısınız?'' diye seslenen Bakan Kılıç, gençlerden coşkulu bir şekilde ''Evet'' yanıtını aldı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.