1. YAZARLAR

  2. Bahri YILDIZBAŞ

  3. Belediye mi? Beladiye mi?
Bahri YILDIZBAŞ

Bahri YILDIZBAŞ

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Belediye mi? Beladiye mi?

A+A-

Bu ülke;

- Temizliği, güzelliği, medeniyeti, yöre insanına eşit davranmayı, hizmet aşkını, ahlaklı ihaleyi ve kamu malını korumayı da… 

- Pisliği, çirkinliği, yöre halkına adaletsiz davranmayı, cahilliği, sahte hizmeti ve kamu malını talan etmeyi de,  maalesef, çok uzun yıllardır belediyelerde gördü ve yaşadı. 

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Türk halkı, tercihini; birileri yeniden saltanat sürsün, buldum delisi olsun, taşkınlık ve görmemişlik yapsın diye yapmadı. 

Bu halk; istediği zaman devirir de, baş tacı da yapar. Hangi siyasi partiden ve şehirden belediye başkanı olduysanız, derhal görevleriniz başına geçin, seçilemeyenlerin neden seçilmediğini değerlendirmek, talanlarını tespit etmek üzere teknokratlardan ve profesyonel yöneticilerden bir ekip kurarak, geçmiş çok sataşmadan, hak ve hukuk çerçevesinde, halkla birlikte ahlaklı ve adaletli temiz bir sayfa açarak, yörenize, şehrinize, kentinize ve Türkiye'mize yakışır hizmetler yapmaya başlayın. 

Acılarla büyümüş, dünya edebiyatının mühendis kökenli duayeni Dostoyevski. "Ya hatıralarınla yüzleşir, ya da hatıralarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, birlik olmak ayrıdır." der.

Bırakın şovları, şov yapmak gelişmemiş ülkelerin tilki avlayan insanlarının, öldürmek bir marifetmiş gibi, sokaklarda nara attığı ve alkışlandığı cehalet geleneğidir.

Kırk yıldır, yeri geldiğinde ve toplantılarımda: "Konuşmayın çalışın, söylemeyin yapın" derim. Binlerce öğrencim ve birlikte çalıştığım yüzlerce öğretmen arkadaşlarım çok iyi bilir.

Alttaki tabloda, Türkiye’nin bu hallere düşmesine elbette ekonomiyi yönetenler sebep olmuştur. Ancak; belediyelerin gelirleri ve akarları incelendiğinde, hoyratça para savurmaları, ne İDİĞÜ belirsiz oraya buraya para aktarmaları, ihalelere hile karıştırarak on milyonluk işi onlarca katına yaptırıp müteahhitlere peşkeş çektirmeleri ve şehirlerindeki yüz binlerce vatandaşın hakkıyla yeni haramzade zenginler yaratmaları, doyumsuz belediye başkanları, meclis üyeleri, bürokratlar ve bunu fırsat bilerek balığın başına uyan zayıf karakterli memurların marifetiyle, talan edilen kentler ve Türkiye. Hani o "geri zekalı, aptal, koyun" diye hakaret ettiğiniz halk var ya? Ha, işte onlar her şeyi öğrenmeye ve görmeye başladılar. 

Yeni seçilen ve “ne idim, ne oldum, şimdi buldum” sarhoşu olan başkan efendiler ile onların siyasi partileri: DEMEDİLER demeyin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum