1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Başörtüsü tamam da 'zina' ne olacak?
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Başörtüsü tamam da 'zina' ne olacak?

A+A-

Cumhur İttifakı i.neler/LGBT'ler üzerine kafa yorarken bunlar üzerinden ailenin korunması gerekliliğine ihtiyaç duyarak anayasal düzenlemeye giderlerken, niçin eşlerini aldatan orsb.ların/pzvnklerin başkalarından peydahlayıp masum insanların üzerine yazdırdıkları masum çocukların soy bağlarının karıştırılmasıyla ilgili anayasal düzenlemeye ihtiyaç duymazlar? AKP'nin suç olmaktan çıkardığı 'zina'ya tekrar hapis cezası getirilmesini niçin istemezler? Başörtüsüne sahip çıkmak İslami oluyor da evli olup eşlerini aldatan ors.punun/pezvg'nin yaptıklarını masumlaştırmak da mı İslamidir?

Benim de mensubu olduğum İYİ Parti'nin, Cumhur İttifakı'nın türban/LGBT'ye ilişkin hazırlayıp Meclis'e getirilmesi ve onaylanması sürecindeki anayasal düzenlemeye iyimser bakılacağı parti sözcüsü Kürşat Zorlu tarafından ifade edildi.
 
İYİ Parti'nin bu anayasal düzenlemeye iyimser bakmasını bir şarta bağlaması gerekiyor; Müslüman Türk milletinin vicdanında da tasvip göreceği aşikar olan "Evli çiftlerin zinasına hapis cezasının getirilmesi" düzenlemesinin de eklenmesini talep etmelidir.
 
Kumpas geleneği devam ederken...?
 
Bizler kumpas geleneğinin nasıl başlayıp nasıl devam ettiğini çok iyi biliriz. 6'lı Masa'nın tarafları da çok iyi bilirler.
Dolaysıyla, Millet İttifakı'nın adayını yasal süreç başlayacağı ana kadar açıklamaması; kumpası siyasi varlıklarının geleneksel uygulaması haline getirenlere karşı bir tedbirden dolayıdır.
Hatırlayalım lütfen, İYİ Parti'nin kurulduktan sonra ilk seçimlere girememesi için kurgulanmış kumpas bir gün önce fark edildiği için CHP'den 15 vekil transferi ile kumpas bertaraf edilmişti. Hatta İrecep, kumpas kurgusunun kahramanlarını görev ihmali nedeniyle fırçalamıştı.
Bunlar var ya bunlar; kumpasçı Fetö mirasçıları bunlar; Eğer Millet ittifakı adayını yasal süreç başlamadan bugün açıklasa yarın adayın bacısı ile resmini bulup "Zina halinde basıldı" diye manşet atarlar, mağdur "O hanımefendi benim bacımdır" diyene kadar seçim olur biter sonra da kumpasçılar pişkin pişkin "Atı alan Üsküdar'ı geçti" derler.
Kaldı ki adayın kim olduğunun önemi mi kaldı; tek seçenekli sürece girdik; Edoğan'ın karşısındakine oy vermek.
 
Meral Akşener örneği erkek egemen topluma Türk kadınının itirazıdır
 
Kadınlarımızı aşağılık dillerin ağzında sürtük olmaktan, yobazların koynunda "araç" olmaktan kurtaracak; Meral Akşener isminde simgeleşen, erkek egemen toplumumuzda Türk kadın hareketine omuz vermek, destek olmak cumhuriyet tarihinin ikinci yüzyılına girerken çok anlamlı olacaktır.
Meral Akşener'in şahsında Türk tarihinde belki de öncülüğünün kadınların olduğu bir devrimi yaşayabiliriz. Ben Türk kadına böyle bir şansın verilmesini önemsiyorum ve destekliyorum.
Erkek inisiyatifindeki Türk siyaseti ile gelinen nokta belli; açlık, yoksulluk, yolsuzluk, ahlaksızlık ve olabildiğince edep ve adap dışı dil ile karşılıklı aşağılama.
Bir an için tüm siyasi partilerin liderlerinin kadın olduğunu düşünelim...
Ne diyeyim, doğrusu içimde bir huzur ve güven oluştu.
Neden olmasın?
Türk kadınının erkek egemen toplumda onun döken, kıran, bozan ve dağıtan siyasi hakimiyetine "Yeter artık" diyerek "Çekilin önümüzden, sıra bizse" deme zamanı gelmiştir...
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.