1. YAZARLAR

  2. Bahri YILDIZBAŞ

  3. Bak şu küffarın kızı, kafirin yaptığına...
Bahri YILDIZBAŞ

Bahri YILDIZBAŞ

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Bak şu küffarın kızı, kafirin yaptığına...

A+A-

Adı Soyadı: Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria

Doğum tarihi: 2003

Hollanda krallığı tahtının varisi.

Öyle saray ressamın dan olma, cariyeden doğma, yağdanlıktan sızma, sonradan bulma falan değil...

Asaleti, eğitimi, duruşu, onuru, gururu ve karakteri ile gerçek bir prenses. 

Bugün 19 yaşından gün alan Hollanda tahtının varisi olan prenses Catharina, iki yıl önce, yani daha 17 yaşındayken bakın ne yapmış? 

- Hollanda kraliyet ailesinin doğum günleri, geleneksel olarak Kloosterkek kilisesinde kutlanır. Bu kilise kendi ayin biçimlerini kendileri belirleyen, kendi dilleri ile ibadet eden ama Papa'nın otoritesini kabul eden dünyada ki sayılı ibadethaneler den biridir. 

Prenses 17 yaşını bitirmiş, 18 yaşına girecektir. 

Bu kraliyet ailesi için, son derece önemli bir törendir. 

Hollanda tahtının varisi olan prenses, kanunen reşit olacak ve artık bundan böyle yapacağı her eylem ile kraliyet ailesini temsil edecektir. 

Resmen reşit olacak prensese, geleneksel olan bir ödenek verilmesi gerekiyordu. Hollanda temsilciler meclisi geleceğin müstakbel kraliçesine, 2021 yılının aralık ay için 111 bin euro, 2022 yılı içinde 1,5 milyon euro ödenek ayırdı. 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, temsilciler meclisinin bu kararını bizzat açıklamak üzere Dam meydanında bulunan Amsterdam Kraliyet sarayına gitti.

Başbakanı kral Willem Alexander, Kraliçe Beatrix ve müstakbel kraliçe Catharina Amalia karşıladı. Başbakan prensese ayrılan ödeneği açıkladığında kral, kraliçe birbirlerinin yüzüne baktılar. 

Başbakan Mark Rutte, Ödeneğin yeterli görülmemesi halinde, temsilciler meclisine artırım için teklif yapabileceğini söylediği anda; müstakbel kraliçe başbakana şöyle dedi:

"Ben bu ödeneği kabul etmiyorum. Bu para, Hollanda vatandaşlarının vergileridir. Onlar bu parayı çalışarak kazandı ve kazandığı paraların vergilerini ödediler. Oysa ben çalışmıyorum. Bu parayı hak etmek için, hiçbir hizmette bulunmadım. Hakkım olmayan bir parayı alacak olursam, kendime saygı duyabilir miyim? Ben kendime saygı duymaz iken, Hollanda halkından bana saygı duymasını isteyebilir miyim? Lütfen, bu ödeneği iptal ediniz. Bu mümkün değilse, Hollanda hazinesine gelir olarak kaydediniz."

— Sen ne yaptın, küffarın kızı kafir Catharina

— Senin hiç mi dünyadan haberin yok

Günde 5 defa secdeye gidip hiçbir iş yapmadan 5 yerden maaş alan dini bütün müslümanları duymadın mı? 

— Zamlarla inim inim inleyen fakirler den alıp, dövize endeksli hesaplar aracılığı ile zenginlere veren politikacıları görmedin mi?

"Bal tutan parmağını yalar.” gibi güncel ve top one olmuş deyimlerden de haberin yok mu? 

— Hacca gitmek için rüşvet verenleri ve alanları duymadın mı? 

— Ya ne olur Catharina, şu kafirliğinin (Kadir değilsin, dinin var. Maalesef yobazlar öyle diyor.) fitre ve zekatını vermeyi ihmal etme. Çünkü, şeyhlerin ve dini alet ederek insanlarını fakir edenlerin, öyle ihtiyacı olan toplumları var ki… Ağlarsın. 

— Sen çok yaşa sevgili Catharina,

Sağlıklı yaşa. 

— Yanlış duymadınız. Yiyin beyler yiyin 5 yerden yetmezse 10 yerden maaş alın, afiyet olsun....!!!! — Alıntı. 

Gerçekliğine inanmadığım bir yazıyı, paylaşmam. Bir çok bölümü çok ağır olduğundan çıkardığım İçin, yazardan özür diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.