1. YAZARLAR

  2. Ali BAYKAN

  3. Atanmıştan seçilmiş olmayacak, olamayacak!
Ali BAYKAN

Ali BAYKAN

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Atanmıştan seçilmiş olmayacak, olamayacak!

A+A-

İl Başkanı'nın yetki verdiği ve "Güya kongre"lerde 'atanmıştan seçilmiş' ilçe başkanlarının yazdığı 'ısmarlama' il delegeleri olmadığı için bu 600 kişi, il başkanı da kendi seçtiklerine kendini seçtirmiş olmayacak... Olamayacak.

“ORTAK AKIL” İLE BELİRLENMİŞ İL DELEGELERİ ÖZGÜR İRADELERİ İLE KARAR VERME YETİSİNE SAHİP OLDUKLARINDAN ‘İL KONGRESİ’NDE DE BİRDEN FAZLA ADAY YARIŞABİLECEK.. KENDİ YÖNETİM LİSTELERİ İLE, KENDİ ‘GENEL KURUL DELEGELERİ’ LİSTELERİ İLE SEÇİME KATILABİLECEK VE YİNE ‘EN İYİ’ OLAN SEÇİLECEK!..

ZİNCİR BÖYLE TAMAMLANACAK.. GENEL MERKEZ YÖNETİMLERİ DE ÖZGÜR VE DEMOKRATİK ORTAMLARDA ŞEKİLLENEN “ORTAK AKIL” ÜRETİMİ ‘GENEL KURUL DELEGELERİ’ TARAFINDAN SEÇİLECEK..

GENEL BAŞKANLAR DA, ONLARIN MYK’LARI DA BÖYLE HÜR İRADELİ DELEGELERİN ESERİ OLACAK..

BİR YIL ÖNCESİNE KADAR; “RECEP TAYYİP ERDOĞAN TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE’NİN BÖLÜNMESİNİN REÇETESİDİR.. DEMOKRASİNİN İDAM FERMANIDIR.. ‘TEK ADAM DİKTATÖRLÜĞÜ’NÜN BERATIDIR.. HIRSIZLIK VE YOLSUZLUK RUHSATIDIR..” DİYEN BİRİNİN BİR YIL SONRAKİ KONGREYE GİRERKEN “ERDOĞAN BAŞKANIMIZ” DİYEN BİRİ MESELA, BU ÖZGÜR İRADELİ, “ORTAK AKIL” İLE SEÇİLMİŞ DELEGENİN ÖNÜNE ÇIKACAK VE BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAK..

“KENDİ SEÇTİKLERİNE KENDİNİ SEÇTİREN DÜZEN” BİTECEK!..

*****
Önemsediğimiz sebebiyle eksik bırakılmışları önce söyledik..

Seçimden önce Hazine Yardımı’nı ilçelere ÜYE SAYISI ORANINDA DAĞITMAK güzel bir adım, İlçelerin üye sayılarını YÜKSEK tutmaları için özendirici bir model.. AKŞENER’İN ÜYE SAYILARININ ARTMASINDAN KORKMADIĞINA BİR GÖSTERGE olarak yorumluyorum..

Kİ ZATEN AKŞENER KENDİ POPÜLARİTESİ İLE, TOPLUM NEZDİNDEKİ TEVECCÜHTEN KAYNAK ALAN KENDİ ‘MARKA DEĞERİ’ İLE “İYİ PARTİ”NİN KURUCU GENEL BAŞKANI OLARAK SEÇİLMİŞTİR ADAYLAR ARASINDAN..

Onun tartışılabilmesi için, yukarıdaki örnek gibi akla ziyan U dönüşleri, politika değişiklikleri zaruret doğurur ancak.. Ya da “seçmen nezdinde” ondan daha yüksek ‘marka değeri’ olan biri bulunur veya üretilir, o zaman tartışılabilmesi söz konusu olur..

Şimdilik bu ihtimaller üzerine konuşmak ihtiyacı yoktur !

…………..

(Ama bu konuya dair söyleyeceklerimiz bitmedi, devam edecek..Olana kadar yada ölene kadar!..)

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.