1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Apo’ya temiz kâğıdı verecek alnı karışlarız

Apo’ya temiz kâğıdı verecek alnı karışlarız

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Bölücübaşı Öcalan’ın ev hapsine çıkarılması projesine yönelik kamuoyu oluşturma çabalarına” ilişkin bir açıklama yaptı.

A+A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman son dönemlerde Abdullah Öcalan’ın namaz kıldığından sözedildiğini belirterek, “O da bir şey mi, biz AKP iktidarında bir günde milletin önünde üç kere ikindi namazı kılanların devleti soyduğunu da gördük; ağzından namazı, Kur’an’ı düşürmeyenlerin yetim hakkına tecavüzde sınır tanımadığını da şahit olduk” dedi.

Büyükataman, yapımcılığını Bülent Arınç’ın üstlendiği “Öcalan’ın Masumiyeti” filminin vizyona sokulmak istendiğini iddia etti. 

Büyükataman yazılı açıklamasında bölücübaşının ev hapsine çıkarılmasına yönelik bir kampanya başlatıldığını belirtti. 

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bölücübaşı Öcalan’ın ev hapsine çıkarılması projesine yönelik kamuoyu oluşturma çabalarına” ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

-“YAPIMCILIĞINI ARINÇ'IN ÜSTLENDİĞİ ‘ÖCALAN’IN MASUMİYETİ’ FİLMİ VİZYONDA"- 

Son günlerde “Öcalan’ın masumiyeti” isimli bir film vizyona girecekmişçesine AK Parti yapımı fragmanlarının dolaştırıldığını belirten Büyükataman, “Başta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmak üzere bu filmin tanıtımını üstlenmekte, bazı köşeleri tutmuş kalemşörler ise bu filmin servisini yapmaktadırlar. Biri çıkıp; ‘Öcalan nurcu olabilirdi’ demekte, bir diğeri onu ‘Türk milliyetçisi bir teşekkülde gördüğünü’ iddia etmektedir. Adı önceden konulmuş, senaryosu yazılmış bu filmin gösterimi için aziz milletimizin nabzı ölçülmekte, milletin vereceği tepki test edilmektedir” dedi. 

Büyükataman, Oslo’da verilen sözler kapsamında “Öcalan’ı eve çıkarma projesi”nin sistemli bir şekilde işlendiğini savundu. İsmet Büyükataman, “Bu filmin senaryosu okyanus ötesinde yazılmış, gösterime girme tarihi Oslo’da karara bağlanmıştır. AKP’nin ortaya koyduğu kurgu şudur; Apo aslında masumdur, sözde derin devlet onu kullanarak bir terör örgütü kurdurmuştur. Artık o derin devlet tasfiye edildiğine göre, ‘baş mağdur Öcalan’ın suçlanmasına da gerek kalmamıştır. Tıkıldığı lüks mahpushaneden çıkarılabilir” dedi. 

-“ALLAH CEHENNEMİ NEDEN YARATTI?”- 

MHP’li Büyükataman hayatlarını dini suiistimal ederek geçenlerin, bunu bir alışkanlığa çevirenlerin ağzındaki bu senaryonun, taşların yerine oturmasını sağladığını belirterek şöyle dedi:

“Pekâlâ, günah nedir? Günahkâr kimdir? Kimse suçlu değilse; bebek katili, bölücübaşı bile suçlu değilse, şartlar onları sürüklüyorsa Allah’ın şaşmaz adaleti neden günah ve cehennemi yaratmıştır? 
Hayatlarını dini kullanarak geçirenler; şimdi dini kavramları reddedip sözde hümanist felsefeyi kullanmaya çalışmaktadırlar. Amaçlarına hizmet için yıkmayacakları inanç, suiistimal etmeyecekleri kavram olmadığını gözler önüne sermekte sınır tanımamaktadırlar. 

Bölücübaşı Apo’nun namaz kıldığından bahsediyorlar. O da bir şey mi, biz AKP iktidarında bir günde milletin önünde üç kere ikindi namazı kılanların devleti soyduğunu da gördük; ağzından namazı, Kur’an’ı düşürmeyenlerin yetim hakkına tecavüzde sınır tanımadığını da şahit olduk.” 

-“BU MANTIĞA GÖRE ÜLKÜCÜLERİN DAĞA ÇIKMASI GEREKİYOR”- 

AKP zihniyetini doğuran gücün 12 Eylül darbe döneminde binlerce genç insana akıl almaz eziyetleri reva gördüğünü anlatan Büyükataman, “12 Eylül’ün en çok darbesini yiyen, zulüm ve işkencelere maruz kalan ülkücüler AKP’nin mantığına göre dağa mı çıkmalıydı?” diye sordu.

İsmet Büyükataman, dünün mazlumluğunu ve mazlumlarını suiistimal ederek bugün zalime dönüşmelerinin itirafnamesi olan bu beyana gencecik vatan evlatlarının katillerini aklama çabası olmasa itiraz etmemiş olacaklarını kaydetti. Büyükataman, “ ‘Şecaat arzederken merdi Kıpti, sirkatin söyler.’ der geçerdik. Ama konu, Apo’yu masum ilan etmeye ve malum süreç sonunda hapisten çıkarmaya kadar uzanmıştır” görüşünü savundu. Büyükataman şöyle devam etti: 
“Apo’nun hikâyesi malumdur; önce Ankara’da ülkücülere karşı girişilen kanlı eylemlerin şakşakçısı olmuş, daha sonra kirli güçlerin maşası haline gelerek Güneydoğu bölgemizde gençleri aldatarak peşine takıp devrimci şiddetin artırılması pratiği adı altında bir terör örgütü kurmuş ve yönetmiştir. Bu eylemlerine başladıkları dönemde seksen darbesine henüz üç yıl vardır. Seksen darbesi onu yurtdışına çıkmaya zorlamış ve muhakkak AKP’nin fikir kardeşi darbecilerin benzer hataları yüzünden destek bulmuş, güç kazanmıştır. Onu, fazlasını hak ettiği hapishaneden çıkarma gayretlisi AKP zihniyeti, acaba Allah’ın şaşmaz adaletinden, cehenneminden nasıl çıkaracaktır?” 

-“APO’YA TEMİZ KAĞIDI VERECEK ALNI KARIŞLARIZ...”- 

İsmet Büyükataman açıklamasını, “Herkes şunu iyi bilmelidir ki; Apo’ya temiz kâğıdı verecek alnı karışlarız. Bu senaryoyu Türk Milletine dayatmaya kalkanlar karşısında Milliyetçi Hareket’i bulacaktır. Bu millet sahipsiz değildir” sözleriyle bitirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.