1. YAZARLAR

  2. Murat YAZAN

  3. Akşener'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği
Murat YAZAN

Murat YAZAN

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Akşener'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği

A+A-

Bu yazıyı tarihe not düşmek adına yazma ihtiyacı duydum.

3 Mart Cuma günü başlayan altılı masa anlaşmazlığı 6 Mart Pazartesi akşamı doğru son buldu. Orta yol oluştu. Siyaset böyle bir şeydir. Hava hızlı değişir.

Dikkatimi çeken izansız ve nezaket sınırlarını aşan paylaşımlar oldu.

Meral hanım Cumhur ittifakına yanaşacakmış,

Meral hanım beşli çeteyle görüşmüş.

Meral hanım hayatı boyunca herkesi satmış…

Meral hanımın yüzünü Bahçeli’ye benzeten fotoğraflar paylaşıldı.

Bir yığın "ayıp" edildi. Bütün iftiralar boşa düştü.

Bu kitle bir hafta önce yaptığı grup konuşmasını ayakta alkışlıyor, “ağzına sağlık” diyordu.

Biz not almak yerine geride bırakmayı tercih ediyoruz ancak bazı gerçekleri de tarihe not düşmezsek bazı şeyleri eksik bırakmış oluruz.

Bahçeli grup toplantısında esip gürledi, hedefinde Meral hanım vardı. 6 Mart sabahı Meral hanımı eleştirenlerle aynı cümleleri kurdu. Meral hanımı eleştirenler bir anda Bahçeli ile aynı çizgiye geldiler. Belki de profil resimlerini Bahçeli ile değiştirmeleri ya da photosop ile suratlarına Bahçeli yerleştirmeleri gerekiyordur.

Kendini solcu olarak tanımlayanlar yıllar önce Ekmeleddin’e oy vermeye teşvik edildi, Meral hanım karşı çıkmasa Gül cb. adayı yapılacaktı. Hatırlar mısınız o günleri. Ve bir gram utanır mısınız?

Bugün herkes Millet İttifakının iki kurucusundan biri olan İYİ Parti’nin denklemde tekrar yer almasından memnun. Çünkü oy oranı CHP hariç diğer partilerin kat kat üzerinde. Siyasi tecrübelerimden yola çıkarak anlatayım. Saadet Partisi, Gaziosmanpaşa’da sandık görevlileri için bizden yardım istedi. Eşim Saadet Partisi’nden sandık görevlisi oldu. Eminim ki birçok il ve ilçede aynı beklenti söz konusu olmuştur. Kusura bakmayın ama sandıklara görevli koyma konusunda bile zaafları olan partilerin eksiklerini biz kapatmaya çalıştık, görünen o ki çalışmaya devam edeceğiz. Ve bazıları bu sorumluluğu yüklenen partinin genel başkanına açıkça hakaret ettiler!

Kerameti kendinden menkul olan, kendisini siyaset gurusu zannedenler siyasetten zerre anlamadıklarını gösterdiler. Kimi; "zaten böyle olacağını biliyorduk" falan dediler. Bazı tv kanallarının sığ yorumcuları Perşembe alkışladıkları Meral hanıma Cuma günü düşman olarak "bipolar" olduklarını gösterdiler.

Biz baştan beri "kazanacak aday" dedik.

Biz İYİ Parti’yi OHAL şartları altında kurduk. Tek hedefimiz Erdoğanizmi iktidardan indirip ülkeyi kurucu değerler ve Atatürk ilkeleri çerçevesinde yeniden şekillendirmekti. Bunun vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz.

O nedenle belediye seçimlerinde ortak adaylara oy vererek yıllarca kazanılamayan İstanbul, Ankara, Adana, Mersin vs. belediyelerin kazanılmasını sağladık. Bu konuda çırak da çıktık. İstediğimiz bazı belediyeler bize verilmedi. Verilseydi Millet İttifakı çok daha başarılı olurdu.  İYİ Parti olmasaydı o belediyeler Türgev’e kaynak aktarıp abuk sabuk tiplerin Amerika’daki doktoralarını finanse etmeye devam edecekti.

Adayın kazanmasını şansa bırakmak istemiyoruz be kardeşim, adam çıkıp mühürsüz oyları geçerli sayıyor, YSK’ya ne kadar milletvekili adayı hukukçuları varsa doldurdular. Bu seçimde 2 puan önde de olsak kazanamayız. O nedenle en az 5 puan fark atacak adayların peşindeydik. Siz hala “ama partimizin genel başkanı aday olsun” diye düşünürken biz 5 ve üzeri fark atacak aday peşindeydik.

Erdoğanizmin yıkılıp ülkeye huzurun gelmesi için adı kavgaysa, kavga etmeye devam ettik, edeceğiz. Kusura bakmayın, solun romantizmi ve Che rüyası Güney Amerika’da işe yarıyor. Bu coğrafyada karşılığı yok.

O fütursuzca küfrettiğiniz Meral Hanım ve tüm teşkilatlarımız Erdoğanizm’i devirmek için sahada olacak. Küfür edenlerin kaçının Meral Hanım kadar çalışacağını da merak ediyorum. "İşim vardı gelemedim" diyeceklerinden eminim. Rakı masasında ülkeyi kurtarmaya benzemiyor bu iş. Rakı masaları 20 yıldır işe yaramadı. İYİ Parti kurulunca her şey değişti.  

Bu süreçte aklı başında, siyaseti bilen ve süreci izleyen CHP’li arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benim gibi soğukkanlılıkla beklediler.

Öfkemi mazur görünüz.

Genel Başkanıma hakaret eden öngörüsüz, siyasetten anlamayan, terbiye sorunu olanlara söyleyecek çok lafım var, şimdilik o laflar cebimde kalsın!

Günü gelince cebimden çıkarırım!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.