1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 240 ay vadeyle iş yeri

240 ay vadeyle iş yeri

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı küçük ve orta ölçekte yeni iş yeri açmak isteyenlere özel koşullarda satış yapacak. TOKİ'den 240 ay vadeyle iş yeri satışı mümkün olacak

A+A-

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 240 ay vadeyle iş yeri satışı gerçekleştirecek. TOKİ, açık artırma yöntemiyle aralarında İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adana ve Gaziantep gibi metropollerin bulunduğu 33 ilde, 166 iş yeri ve 12 konutu satacak. Taşınmazlar için üç ayrı ödeme şekli uygulanacak. Bu kapsamda, yüzde 10 peşin 240 ay vade, yüzde 10 peşin 120 ay vade ve yüzde 15 peşin 120 ay vade seçenekleri sunulacak.

YÜZDE 10 PEŞİN 240 AY VADE

TOKİ’nin yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle satacağı iş yerleri şu kentlerde bulunuyor "Trabzon-Bahçecik 2. Etap, Trabzon-Merkez Zağnos Vadisi, Zonguldak-Devrek Çaydeğirmeni, Gaziantep-Islahiye, Gaziantep-Merkez Beylerbeyi, Niğde-Bor 5. Bölge, Bayburt-Merkez Şingah, Malatya-Beydağı, Edirne-İpsala, Ankara Protokol Yolu 4. Bölge, Ordu-Gölköy, Konya-Beyşehir, Kayseri-Yahyalı, Giresun-Alucra, Balıkesir-Merkez Ayşebacı 2. Bölge, Bursa-Nilüfer Kayapa, Osmaniye-Merkez Yaveriye, Tokat-Merkez Dedeli, Karaman-Merkez Yeşilada, Kahramanmaraş-Afşin, Kahramanmaraş-Türkoğlu, Yozgat-Boğazlıyan, Yozgat-Merkez Eskipazar, Çorum-Merkez Celilkırı ve Sakarya-Adapazarı Korucuk"

YÜZDE 10 PEŞİN 120 AY VADE

İdarenin İstanbul-Bahçeşehir Projesi’ndeki satışa çıkaracağı iş yerleri de yüzde 10 peşin 120 ay vadeyle alınabilecek. Diğer bölgelerdeki taşınmazlar da yüzde 15’i peşin olmak üzere 120 ay vadeli satılacak. Bu ödeme şekli, Adana, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Kırklareli, Mersin, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Tunceli’deki iş yerleri için uygulanacak.

SATIŞ MÜZAYEDESİ 16 NİSAN'DA


İş yeri ve konut satış müzayedesi, 16 Nisan Salı günü saat 14.00’te Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde gerçekleştirilecek. Müzayedede, TOKİ merkez binasından canlı bağlantıyla ve "www.eskidji.com" adresinden de teklif verilebilecek. Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, öncesinde, banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere, talip oldukları taşınmazların her biri için katılım teminatı yatırması gerekiyor. Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin lira, 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için ise 50 bin lira katılım teminatı alınacak. Bütün taşınmazlar, açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkarılacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar, peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak. Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" ve ’www.eskidji.com" internet adreslerinden ulaşılabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.