1. YAZARLAR

  2. İdris TÜRKTEN

  3. Zillet ve illet!
İdris TÜRKTEN

İdris TÜRKTEN

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Zillet ve illet!

A+A-

Tahir efendi bana kelp demiş,

İltifatı bu sözde zahiridir.

Zira malikidir mezhebim,

İtikadımca kelp tahirdir.”(Nefi)

Geçen bir yılın ardından geriye kalan:

2018 Yılı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli gelişmelere şahit oldu.

Kuzey Irak’tan gelen peşmerge’yi vatan topraklarını çiğneterek(üstelik geçiş esnasında bir de karınlarını doyurduk) Kuzey Suriye’ye Kobani’ye yani bizim için beka sorunu olan FIRAT’IN DOĞUSUNA indirdiğimiz PKK/PYD terör örgütü, bugün birinci derecede Türkiye’nin gündemini işgal ediyor.

2018 Ağustosundan bu yana Türk ekonomisindeki sarsıntı giderek ağırlığını hissettirmeğe devam ederken, maliye bakanımızın: “Her şey iyi gidiyor, önlemimizi aldık” demesine rağmen, çarşı-Pazar bunun aksini söylüyor. 3,80 lerden ok gibi fırlayarak 7,00 TL. nin üzerini gören doların 5,40’lara inmesi herhalde sayın bakanı pek memnun etmişe benziyor ki; tv’lere her çıktığında dinleyenlerini hayal âlemine sürüklüyor.

Türk Milleti, Referandum ve genel seçim yorgunluğunu henüz üzerinden atmamışken; bir defa daha 31 Mart 2019’da yapılması gereken yerel seçimlere hazırlanıyor.

24 Haziran 2018 de yapılan genel seçimlerin öncesinde olduğu gibi, partiler yeniden ittifak arayışına girdiler. Cumhurbaşkanlığı referandumunda bize yüzlerce defa anlatılanlara(artık koalisyonlar olmayacak, Türkiye ekonomik yönden şaha kalkacak) rağmen gördüğümüz gibi, koalisyon yerine gelen ittifaktan vazgeçilemiyor. İktidarın düşen ve eriyen oyları, kendisini ittifak ortağı bulmaya mecbur kılıyor.

Zillet ve illet söylemleri:

31 Mart yerel seçimler için ittifaklar oluşur oluşmaz, Cumhur ittifakına mensup parti liderleri, Millet ittifakını tabir caizse küfür bombardımanına tuttular. Aman Allah’ım nerede bir mikrofon ve kürsü bulsalar, çıkıp, illet ittifakı, zillet ittifakı sözleri insanların beyinlerine şahmerdan gibi inip kalkıyor. Alt tarafı belediye Başkanlığı seçimi olmasına rağmen, sanki bir ölüm kalım savaşı varmış gibi alabildiğine saldırılıyor. İktidar partisinin lideri, kendisinden saydığı yüzde 50’lik oy kitlesini konsolide etme pahasına geriye kalan yüzde 50’yi, liderleri nezdinde aşağıladıkça aşağılıyor. Hâlbuki bir devlet başkanı sadece kendisine oy verenlerin değil bütün bir milletin başkanıdır.

Diğer taraftan hatırlatmak isterim, Türk Milletine en büyük zilleti, ittifakın büyük ortağı AKP iktidarları yaşattı. Irak’ta Türk askerinin başına çuval geçirilmesiyle, PKK’lı teröristlere mobil mahkemeler kurdurulup, salondan Türk bayrağı ve Atatürk posterinin indirilmesiyle, Süleyman şah türbesinin kaçırılmasıyla, Ege Denizinde 18 Türk adasının Yunanistan tarafından işgal edilmesine ses çıkarılmamasıyla.

En acı vereni ise; Destanlara konu olmuş, boynuna zincir vurulamayan, Türkün yiğitlik ve bağımsızlık sembolü BOZKURT selamı vermek için milliyetçiliği ayakları altına alan birisinden izin istenmesi. İlla da birilerine lakap takacaksanız bari yakıştırın… Sizler de beğenin bizler de.

Yerli ve milliliğe gelince; anlamakta gerçekten zorlanıyorum, parti programı dahi yabancılar tarafından yazılan bir iktidarın, milli kuruluşları birer birer yabancılara peşkeş çekip sonra da ben milliyim demesini gerçekten anlamakta zorlanıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.