1. YAZARLAR

  2. Niyazi BEKTAŞ

  3. Yeniden başlamak...
Niyazi BEKTAŞ

Niyazi BEKTAŞ

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeniden başlamak...

A+A-

Uzun bir süre yazılarıma ara verdim.

Yerel seçimlerden sonra ülke gündemimiz akılları durduracak şekilde değişiyor. Aynı gün içinde konuşulan meseleler birkaç yazı konusu olabiliyor.

Yazdığım yazıların tamamı, düşüncelerimi şiddet içermeden, kişilere hakaret etmeden, kurumları hedef almadan fikirlerimi kapsamaktadır.

Düşünce özgürlüğünün olmadığı ülkelerde şahsi fikirleri toplumla paylaşmak çok kolay değildir. Kullandığınız dile ister istemez dikkat etmek zorunluluğunuz var.

Ülke yönetiminde o kadar çok hata yapıldı ki, yapılan hatalardan geri dönüş neredeyse imkansızlaştı.

Örnek mi istiyorsunuz?

Statüleri ne olduğu belli olmayan Suriyeliler. Sorumluluk makamında oturanlardan hiç birisi ülkemizin her yerinde dağınık halde ulunan Suriyeliler'in hangi sıfatla aramızda dolaştıklarını, yaşadıklarını, barındırıldıklarını söylemiyorlar.

Suriyeliler mülteci mi, göçmen mi? Belli değil. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar göçmen ve ya mülteci yok.

Aramızda dolaşan SURİYELİLER'in özel görevlerini de maalesef bilen yok. Aralarında hemen hemen her ülkenin haber alma elemanları olduğu söyleniyor.Gerçek “BEKA SORUNU” karşımızda hatta içimizde.

Ülkemizin geleceğini düşünmeyen, kendi keselerini düşünen patronlar, bir başka deyişle para babaları, Suriyelileri adeta köle gibi kullanma peşindedirler. Ucuz iş gücü olarak onları görüyorlar. Bunların odaları, dernekleri Suriyeliler konusunda ses çıkartmıyorlar. Çünkü bu tür kuruluşların amacı tektir. Ne olursa olsun, para kazanmak. Ülke batmış ya da ülkenin geleceği tehlikede, umurlarında değil.

Birkaç il dışında Anadolu'muzun değişik bölgelerinde yaşayan halkımızın büyük çoğunluğu statüsü belli olmayan Suriyeliler'den rahatsızdır. Özellikle gençlerde rahatsızlık oranı çok yüksektir. Üzülerek ifade ediyorum, her an büyük bir toplumsal hareket yaşayabiliriz. Allah korusun. Böyle bir hareket olursa hepimiz zarar görürüz...

Bütün sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve özellikle de yönetimde söz sahibi olanlar Suriyeli “MÜLTECİ ya da GÖÇMEN”lerin sorununu akıllı bir plan dahilinde çözmek zorundadırlar.

Olayın sorumlularından hesap sormayı öteleyerek, herkes taşın altına elini değil, kolunu koyarak en kısa süre içinde Suriyeliler meselesini halletmek zorunluluğu doğmuştur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.