1. YAZARLAR

  2. Bahri YILDIZBAŞ

  3. Sütçü İmam
Bahri YILDIZBAŞ

Bahri YILDIZBAŞ

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Sütçü İmam

A+A-

Hayati önem taşıyan, binaların deprem risk raporu olduğu İçin eylem yapan öğrencilere seslenmek için, kameralar karşısına geçen Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü'nün; "1,5 yıl içerisinde düzeltmeyi DÜŞÜNÜYORUZ!.." demesi, "çözmek" ve "düşünmek" kelimelerini anlamsız kılarak, algılar ile oyun oynamasıdır.

Bunu duyunca çok rahatsız oldum ve sayın rektör beye veya öyle düşünen tüm yöneticilere; çok uzun ve önemli olan bir konuyu kısa bir şekilde hatırlatmak istedim.

Rahmetli Sütçü İmam, ismi üzerinde olduğu gibi okumuş, alim bir imam değildir. Sütçü İmam; Kurtuluş Savaşı dönemlerinde, Fransızlar'ın işgal etmiş olduğu şehirlerden biri olan Maraş'ta, Fransız askerlerinin hakaret ederek, dipçikleriyle dövmeye çalıştıkları kadınları korumak isterken dövülen ve kurşun sıkılan o genci kurtarmak için, Fransızlar’a elindeki süt güğümleri ile kafa tutup savaşan, savaşırken Maraş halkının uyanış fitilini ateşleyen ve şehit edilen, süt satarak geçimini sağlayan “Sütçü Hoca” lakaplı cesur ve okumamış bir vatan sevdalısıdır.

Okumuşlar, makamdakiler, büyük adamlar; Sütçü İmam’ın cesareti ile miras kalan Kahramanmaraş ve ülkemizin her karış toprağına hizmet etmek zorundasınız. Depremler, doğal afetler ve felaketler ne zaman geleceklerini doyurmazlar. “1,5 yıl içinde DÜŞÜNÜYORUZ” demek, çözümsüzlük ve deprem olmayacak demektir. Hizmet ederken insanlara; geveleme ve eveleme yapmaya gerek yok. Bu ülkenin gençleri, Sütçü İmamlar'ın torunlarıdır. Kimse elinizi öperek sizleri o makamlara getirmiyor.

Elazığ’da, Van’da, Manisa’da, Kahramanmaraş’da ve ülkenin her köşesindeki kamu çalışanları ve amirleri; Odalarınızdan çıkın ve ülkenin gerçekleri ile yüzleşerek, hizmet edin. Yoksa, devletin devlet olmadığı zamanlarda, hiç okumayan ve devletten maaş almayan Sütçü İmam’ın kabri size kızar...

Huzurlu yarınlar...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.