1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Size gelince ''nas'' bize gelince ''nah''
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Size gelince ''nas'' bize gelince ''nah''

A+A-

Bu 'nas' meselesi İslam'ın faiz hakkındaki hükmüyle ilgili. Erdoğan "nas'a uyuyoruz" derken demek istedi ki; "İslam'a göre faizin haram olduğu hükmü gereği biz de faizi düşürme ve nihayetinde kaldırma niyetiyle hareket ediyoruz. Dolaysıyla, faizi indirmek isterken şayet dolar yükseliyorsa bunun nedeni bizim İslam'ın istediğini yapmamızdan dolayıdır ki; bizi suçlayamazsınız. Allah'ın hükmünün gereğini yapıyoruz, zarar-ziyan hesabı yapamazsınız, Müslümansanız uğradığınız zararı kabullenmeniz gerekir" derken diğer bir ifade ile "Zararınız benden değil inandığınız dinden kaynaklanıyor" demeye getiriyor(!) Buradan çıkan sonuç; dinin bir inanç ve iman meselesi olmaktan çıkarılıp düşünen beyinleri uyuşturan bir argümana dönüştürülmüş olmasıdır. 

Doğrudan müsebbibi olduğu kötülüğün (döviz yükselmesi ve yüksek enflasyon) Müslümanlar'a açıklamasını Allah'ın koyduğu hükümle irtibatlandırma kurnazlığı, Allah'a yakın olmaktan ziyade bir siyasi çıkar ve manevra hali değil midir? İslam'a göre faiz indirilirken açıklaması "nas", çıkarılırken "nah" oluyor öyle mi? 

Bu ülkede "Müslümanım" diyen herkesin siyasal İslamcıların ve onların önderlerinin kendilerine hangi gözle bakıp ne değer verdiklerini artık çok iyi anlamaları gerekir. İçleri boşaltılmış İslami değerlerin tekrarlanan nakarat ve ritüellerle bir tuz misali koyun hükmünde görülen Müslümanlar'ın önüne serpiştirilerek onların istenilen yere ve amaca yönlendirilmeleri gibi bir alışkanlık ve devam eden süreç söz konusu. 

Ne zaman ki "siyasi saiklerle" dine atıf yapmak bir utanç vesilesi olarak görülür, işte o zaman, Müslümanlar inanç ve imanları suistimal edilemeyecek bir bilinç düzeyine olacağından Türk milleti olarak atılım yapacağımız günler olacaktır. 

Velhasıl kelam; Müslüman Türk'ün dinini, Allah'a samimi duygularla teslimiyetini başına bela ettiler. Artık bundan sonra da inşallah bilinçlenmiş Müslümanlar yaşamakta olduğumuz bu kötülüklerin müsebbibi olanların başlarına bela olacaklardır.

Neymiş; aldıkları kararlarda "nas"a bakarlarmış...

Birilerinin uçkuruna kamera takıp siyasi parti ve mensuplarına hangi "nas"a göre kumpas kurdunuz? 

Milletin en onurlu ve şerefli vatansever askerlerine, bilim adamlarına kumpaslar kurarak zindanlara göndermeniz hangi nas'a göreydi? 

"Bizden olanların rüşvet alması haktır" demek hangi nas'a göreydi? 

Milletin anasına söveni ihya etmeniz hangi nas'a göreydi? 

Bir müptezelin size atfen "Allah'ın sıfatlarını taşıyor" dediğinde sessiz kalarak bir anlamda o sıfatlandırılmadan onur duymayı hangi nas'a göre kabullendiniz? 

Arsızlık, yolsuzluk, Fetö ile ilişkili ve iltisaklı oldukları için istifalarını istediğiniz adamlarınız için gerekçesine "metal yorgunluğu" derken, aynı suçları işleyen ama sizden olmayanları cezaevlerine göndermeniz hangi nas'a göreydi? 

"İtibardan tasarruf olmaz" derken haram olan israfı meşrulaştırmak hangi nas'a göreydi? 

Geldiğinizde iki veya üç çeşit "Milli kumar oyunları" varken sayısını üç-dört kat artırarak, çocukları dahi kumara teşvik ettiğiniz şans oyunları sayısını artırmanız hangi nas'a göreydi? 

Velhasıl kelam; arsızınıza, hırsızınıza, namussuzunuza sahip çıkmanız hangi nas'lara göre?

Hristiyan sandığımız batılı ülkeler faiz konusunda nas'a göre hareket ediyorlar, hatta üzerine bir de sünnet ilavesi ile eksi faiz uyguluyorlar(!) "Müslümanım" diyenler ise Hristiyan'ca davranıp faiz indirip faiz bindirmeye devam ediyorlar.

Bu durumda "nas"a göre itibar edeceğimiz güveneceğimiz; laf cambazlığı yapan faizciye değil nas'ı uygulayan Hristiyan dünyası oluyor(!)

İYİ Parti Denizli mitingi

Ne oldu; Meral Akşener'i, İYİ Parti'yi caddelere, sokaklara sokmamak, milleti ile buluşmasına mani olmak için üzerine saldığınız provokatörlerle korkutarak yıldırabileceğinizi sanmıştınız.

Gerek Meral Hanım gerekse ona inanmış güvenmiş "cesurlar" bu kalabalıkları gözünüze gözünüze sokarak korkmadıklarını gösterirken aksine, sizi korkutmaya devam ediyorlar. İsterseniz daha da saldırın; inanmışlığımız adanmışlığımız, azim ve kararlığımız daha da artsın, elinizden geleni arkanıza koymayın, hatta "Seni hapise tıkarız" bile diyebilirsiniz; vallahi de billahi de ne de iyi olur(!)

Ne gerek vardı; uykularınızı kaçıracak tansiyonunuzu çıkaracak bu "korkunç görüntülere" şahit olmanıza. Yapacak bir şey yok; siz istediniz biz cesurlar da Denizli meydanında gösterdik. Tebrikler Meral Akşener, tebrikler kendisine inanmış güvenmiş cesur insanlar. Az kaldı; Türk milletinin her gün yaşadığı kabustan kurtulmasına...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.