1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. SEVGİLİ FIRAT SEN ONLARI BİLİYORSUN
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

SEVGİLİ FIRAT SEN ONLARI BİLİYORSUN

A+A-

Meral Akşener Hanım'ın İzmir'de PKK'lı bir katil tarafından katledilip, şehit edilen Fırat Çakıroğlu'nun mezarını ziyaret etmesini siyasi show olarak gördüklerini paylaşanlar var. Maalesef bunların içinde, rahmetli Fırat şehit edilmeden önce ''PKK'lı eşkıya çetesinden rahatsısız; bizlere bir şeyler yapabilirler; yetkilileri uyarın, gerekli önlemleri alsınlar'' feryatlarına aldırış etmedikleri gibi, cenazesine gitme vefasını dahi göstermeyenler de var. 
...
Siz halt etmişsiniz. Fırat Çakıroğlu son dönemde gencecik yaşında şehit verdiğimiz ülkücü bir evladımız; sembol bir isimdir
Bizzat vefa gösterip, cenazesine katılmış önemli bir siyasinin, daha sonra kabir ziyaretinde bulunmasının garipsenecek nesi var Allah aşkına! Peki Meral Hanım rahmetlinin cenazesine katılınca niçin benzer şeyleri söylememiştiniz; çünkü vefasızlığınızın utancını yaşamak gibi bir gerçekle yüz yüze gelecektiniz değil mi.
...
Ülkücü cesurların projesi olan; diğer siyasi görüşlere mensup, vatanseverlik paydasında birleşen insanların da katılımı ile ete kemiğe bürünen İYİ PARTİ'nin Genel Başkanının İzmir'e gitmişken; Fırat Çakıroğlu'nun mezarını ziyaret etmemesi düşünülemezdi, aksine vefasızlık olurdu. Bu çirkin yorumu yapanlar malum ''Kabir ziyareti''ni karşıtlık üzerinden, bizler ise vefa denen bir akide üzerinden görüp, okuyup, değerlendiriyoruz. Bu anlamda sizlerin ne düşündüğünüzün toplum nezdinde esamesi bile okunmuyor muhteremler....
Fırat'ı mızın uğruna şehit olduğu ülkülerini birilerinin koltuğu, birilerinin siyasi ikbali için yine birilerinin ayakları altına itenler; hangi edep, adap ve insanlık anlayışı ile cenazesine dahi katılmadıkları halde,  şehidimizin ismi üzerinden siyasi göndermeler yapabiliyorlar. 
Ayıptır, ayıp.
...
Yapılmak istenen; Meral Akşener'e duyulan kıskançlığın fesat ruhlarda biriktirdiği kin ve öfkenin dışa vurulması halidir. Bunu yapmasalar belki de kurdeşen olacaklardı. Bu hal onlar için daha hayırlı demek ki(!) Ayrıca millet bilsin; kim vefalı, kim vefasız; kim iki yüzlü, kim fırsat düşkünü.
...
Sevgili Fırat sen hepimizi nasıl olsa biliyorsun; çünkü Allah (C.C) şahidimiz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.
Ruhu için Fatiha.
Mehmet Soral
soralmehmet@gmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.