1. YAZARLAR

  2. Yalçın ERDEBİL

  3. Sen evine bir dön de!
Yalçın ERDEBİL

Yalçın ERDEBİL

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Sen evine bir dön de!

A+A-

Devlet Bahçeli; Meral Akşener hanımefendinin aile boyu Ayosofya'yı ziyaret etmesinden sonra, Akşener'e evine dön çağrısı yaptı.

Sayın Bahçeli; Akşener evi, senin yüzünden terk etti. Niye senin çağrına uyup geri dönsün?

Önce sen bir evine dön de!

*

Meral Akşener karantinada olduğu için Ayasofya'nın siyasi açılışına katılamamıştı, Karantina sürecinin sona ermesiyle birlikte Ayasofya'ya siyasi bir çıkartma yaptı. Demirel'in Özal'a 'GAP'ı gabtırmam!' dediği gibi; Ayasofya'yı siyasi şov alanı olarak size kaptırmam mesajı verdi.

AK Parti, Ayasofya ile siyasi rant elde etmeyi hedefliyordu, muhalefetin hamleleriyle umduğunu bulamadı. Hatta Diyanet işleri başkanının hutbede Atatürk'e lanet okuması, Ak Partinin aleyhine oldu. Bir kısım, liberal ve Türk Milliyetçisi seçmen Ak partiden kopma aşamasına geldi. Ak pati marjinal tabanına doğru hızla geriliyor. Bu gidişle radikal bir muhalefet partisi olacak!

*

Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı seçim süreci içinde, Akşener rüzgarını kesmek için ortaya çıkarılmış ve aday yapılmıştı. Etkili konuşma tarzı Cumhurbaşkanını andıran vücut diliyle, çok kişinin umudu haline getirilmişti. Medyanın ve yandaşların desteğiyle şişirilmiş ve seçim gecesi, adam kazandı ile biten sürecinin sonunda sönmüştü.

Şimdilerde aynı çevreler tarafından sayın İnce yeniden şişirilmeye başlandı.

Muharrem İnce'nin yeni parti kurmak için hazırlıklara başladığı iddia ediliyor.

Muharrem bey, yeni parti kurdu diyelim! Kimin işine yarayacak?

Bu sorunun cevabı, kurulacak yeni partinin hangi ittifakta yer alacağına bağlı.

Cumhur İttifakı'nda yer alırsa, CHP'den oy kayması olmaz. Bu nedenden dolayı Millet İttifakı'na bir zararı, Cumhur ittifakına ise bir yararı olmaz.

Millet İttifakı'nda yer alırsa, seçimde oy kullanmaya gitmeyen bir kısım seçmeni sandığa götürebileceğini düşünürsek, yeni partinin Millet ittifakına katkısı olabilir. Malum, Kılıçdaroğlu yüzünden sandığa gitmeyen epeyce bir sol seçmen var!

Muharrem İnce, bir üçüncü ittifak için yeni parti kurmayı hedefliyorsa, işte bu durum Cumhur İttifakı'nın işine yarayabilir ve yine bizi adam kazandıya götürebilir.

Sayın İnce'nin, ince hesaplarını bekleyip göreceğiz ama;  medya destekçilerini dikkatle takip edeceğiz..

*

Değerli arkadaşlar siyasi gündemin dışında birde vatandaşın gündemine bakmakta fayda var.

Vatandaş zor durumda; vatandaş işsiz, vatandaş borç içinde, vatandaş umutsuz...

Yapay gündemlerle vatandaş oyalanmaya çalışılıyor. Bu durum nereye kadar idare edilebilir?

Vatandaş, çarşıda, pazarda sürekli acı gerçekle karşı karşıya kalıyor. Sonunda bu kadarı da yeter yahu demeye başladı. Tencere, tava her iktidarın sonunu getirir. Bu sefer de öyle olacak! Sessiz çoğunluk bu iktidarın sonunu getirecek gibi! Vatandaşlarda işaretler görülmeye başladı.

Seçim ne kadar erken olursa, milletimizin yararına olacak!

Bu sefer erken seçim demek, kurtuluş demektir. Çünkü; bu seçimde tüm vatanseverler, milliyetçiler, ulusalcılar, Atatürk'de bir araya gelecektir, gelmek zorundadır...

Saygılarımla...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.