1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Semih Yalçın ve abartılı alınganlık
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Semih Yalçın ve abartılı alınganlık

A+A-

Şimdi biz Habertürk TV'de S/Toper'i dinleyemeyecek miyiz(!)

Şimdi biz S/ Toper'in illet zillet nidaları ile "şenlenen" ekran muhabbetinden mahrum mu kalacağız(!)
Semih Yalçın öyle bir yaygara kopardı ki; sanki sinkaflı küfür edilmiş de tepkisini gösteriyor gibi. Olan ne; Habertürk TV'de bir tartışma programında görevden alınan ÖSYM başkanının MHP ile ilişkili ve iltisaklı olduğundan bahsedilmiş. Vay efendim; yayın sırasında söylendiği gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden tweet atmış ancak okunmamış. T.Ciner'e bir öfke bir öfke ki; sayfalar dolusu kin kusmuş yine de yatışmamış gibi. Peki aynı T.Ciner'e "Beşli grup" mensubu olarak sağlanan iltimaslar ve sağlanan haksız kazançlar; sizin için görevden alınan eski ÖSYM başkanının MHP ile ilişkili ve iltisaklı gösterilmesi kadar da mı tahrik edici olmadı, hep seyirci kaldınız?
Senin genel başkanın "Anayasa Mahkemesi kapatılsın" dedi, ne tepki gösterdin? Kendisine "Siz ne dediğinizin farkında mısınız? Anayasa Mahkemesi'nin varlığı devletimizin, milletimizin ve tek tek bireylerin haklarını ve varlıklarının teminatı sağlayıp, takibini yapan en büyük mahkemedir" diyebildin mi? Türk Ordusu lağvedilsin ile Anayasa Mahkemesi kapatılsın demek arasında ne farkı var?
Bu denli gereksiz tepki ve aşırı alınganlık karşısında; acaba diyorum, bizatihi yöneticilerinin abartılı şekilde sürekli maraza çıkararak medya ve diğer platformlardan tecrit edilmesi gibi MHP'nin adının dahi anılmadığı bir sürece geçilerek siyasi ömrünü tamamlatmak mı istiyorlar?
 
Öyle ya; gene bir seçim arifesindeyiz, gene MHP bu seçimden de güç kaybına uğrayarak çıkmalı senaryosu mu devrede?
 
Şunun da bilinmesini isterim ki; öyle veya böyle, er veya geç inanıyorum ki; MHP ''Devletin irade gasbı''ndan kurtarılarak gene bağımsız tarihi misyonuna rücu edecektir.
 
Çalınan sorularla olunan memurluk...?
 
Çalınan sorularla devlet memuru olacaksın ve aldığın maaşla bir ömür boyu çocuklarına haram ekmek yedireceksin. Bire alçak, haramzade şerefsiz; sorulduğunda da 'Müslümanım' dersin değil mi?
Eğitim öğretim hayatımdan gördüğüm ancak sonra kaldırılan dersleri hatırladım. Evlerde dikkatten kaçan edep, adap ve ahlaki bilgileri okullarda alabiliyorduk.
O dersler;
Hal ve Gidiş dersi
Ahlak dersi
Vatandaşlık dersi
Felsefe dersi
Mantık dersi
Din Bilgisi dersi (Tercihe bağlı)
Milli Güvenlik dersi (Dersimize Albay rütbesinde asker gelirdi)
Bu dersleri gördükçe ancak "insan" olmaya aday olabiliyorduk.
Peki bugün bu derslerden kaç tanesi müfredatta var?
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.