1. YAZARLAR

  2. İzzettin ÖNCÜL

  3. Seçim mi ihanet mi?
İzzettin ÖNCÜL

İzzettin ÖNCÜL

Şair - Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Seçim mi ihanet mi?

A+A-

Seçim günü yaklaştıkça adayların ve Genel Başkanların bazıları her tarafa mavi boncuk dağıtmaya başladı. Her tarafa mavi boncuk dağıtanın sonunda kendisi de dağılacağının farkında değil. Kemal Kılıçdaroğlu’nu NTV'de izlerken hayretler içerisinde kaldım.

Dersimli Kemal "Biz iktidara gelirsek yerel yönetimde özerkliği uygulayacağız. Türkiye’nin Avrupa Yerel Yönetimine koyduğu çekinceleri de ortadan kaldıracağız" diye babasının çiftliğini çocuklarına bölüştürdü.

Ben de buradan Kemal Bey’e soruyorum: Atatürk isteseydi Türkiye’ye federasyonu, özerkliği, ya da eyalet sistemini getiremez miydi?

Bir başka sorum özerk bölgelerle yönetilen Yugoslavya nerede? Dünyanın en güçlü ordularına sahip Sovyetler Birliği’nin sonu ne oldu?

Hiç nezakete gerek yok bu ihanet projesini bozmak için milyonlarca Türk milliyetçisi silahla da olsa direnir ve bunu yapanlara bu vatanı dar ederiz. Türkiye kimsenin babasının çiftliği değil.

Tabi bu açıklamaları Kemal Bey yapar, Temel Karamollaoğlu aşağı kalır mı? O da Diyarbakır’da bir milletvekili çıkarmak için, anayasadan Türk ismini çıkaracağını hiçbir etnik guruba ait isim kullanmayacağını, (Türk bir etnik gurup değil bu vatanın asıl sahibidir.) Kürtçeyi eğitim dili yapacağını ve kamusal alanda serbest olacağını milli milli anlattı. Bunların milliği ile PKK’nın milliği paralel gidiyor.

PKK’nın en önemli iki isteği Kürtçenin resmi dil olması, Türkiye’nin özerk bölgelere ayrılması. Bunlar gerçekleşirse bağımsızlığın arkadan geleceğini biliyor. Evet Temel Bey evelemeye gevelemeye gerek yok ben de barış ve kardeşlik adına PKK sevdalısıyım diyebilirsiniz. PKK size siz de PKK’ya hayırlı olmayın. Yalınız şunu unutmayın Anayasadan Türk ismini çıkarmanın, ikinci bir dili resmi dil yapmanın, Türkiye’yi özerk bölgelere bölmenin bedeli kandır, milyonlarca Türk buna hazırdır. Unutma ki anayasaya Türk ismi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet yapısı mürekkeple yazılmamıştır, mürekkeple de değiştirilemez. Beş on bin Amerika ajanı dağa çıktı diye egemenliğimize kimseyi ortak etmeyiz. Canı isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yasalara uymak şartı ile bu ülkede yaşar aksi ya çeker gider ya da Türk milleti gönderir.

Bizler ekonomik sıkıntılarla boğuşurken aman yeter ki vatanımız bölünmesin, bayrağımız inmesin bu sıkıntılar gelip geçici biz çile çekeriz, çocuklarımız torunlarımız bu vatanda özgür yaşar. Bunlarda koltuk için Türkiye’yi parselliyorlar. İhanet eden bir değil Türk milletinin içerisine sızmış bir sürü hain var. Ama asla pes etmeyeceğiz gerektiği an kana kan, cana can.

Buraya kadar yazılanları okuyan değerli okuyucular şu soruyu sorabilir neden Sayın Erdoğan’a bir tek laf yok? Haklılar tabi, bebek katili PKK’yı 'açılım projesi' adı altında şımartan Sayın Erdoğan olmuştur. Habur’u, Oslo’yu, Dolmabahçe rezaletini unutmak mümkün mü?

Binlerce vatan sevdalısı gibi bendeniz de çekinmeden açılımın Türk milletine ihanet olduğunu çeşitli basın yayın organlarında ve sosyal medyada yazarak direndik ve haklı çıktık. PKK Türk milletinden insan haklarına ait bir şey istemiyor. Vatan istiyor, bayrak istiyor. Kısaca Türkiye’yi bölmek istiyor. Kim ki her ne ad altında olursa olsun bölücülerin yanında yer alırsa biliniz ki ya gafildir ya da hain. Şunu da hakkı teslim etmek adına yazmam gerekir son iki senedir PKK’ya hak ettiği dersi de veriyor. Umarım perde arkasında kirli pazarlıklar yapılarak yeniden PKK’ya taviz verilmez.

Gelelim Sayın Meral Akşener hanımefendiye tanıdığım kadarıyla çok sağlam bir kadrosuyla bu vatana en iyi hizmet edebilecek bir lider. Hiçbir şaibesi yok. İçişleri Bakanlığı deneyimi ile devlet yönetme tecrübesi var. Bayan olması merhamet ve şefkat açısından bir avantaj. Aynı zamanda demokrasimiz açısından bir bayanın Cumhurbaşkanı olması bizi dünyada insan hakları bakımından üst seviyelere çıkarır. Bazı çamur atmaların hiçbirisi Türk milleti tarafından ciddiye alınmadı. Vakur duruşu her insanda olması gereken bir erdem.

PKK ile, FETÖ ile asla kirli pazarlığa girmeyecek bir şahsiyet. Her ne kadar ekran yasağı getirilse de kazanma şansı çok yüksek.

Sözlerime şu duayla son vermek istiyorum: Allah'ım kim Türk milletine ihanet etmeyecekse, kim yetim hakkı yemeyecekse, kim Türk milletinin refahını ve huzurunu kendi refahından ve huzurundan üstün tutacaksa onu başarılı kıl.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.