1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. Sayın Meral Akşener’in Türkiye'si
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Meral Akşener’in Türkiye'si

A+A-

24 Haziran seçimlerine doğru gidilirken siyaset arenası adeta toz duman…

Mensubu bulunmakla gurur duyduğum İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 24 Haziran akşamı nasıl bir Türkiye hayal ediyor?

Sayın Akşener;

Basın özgürlüğünde dünya sıralamasında Kuzey Kore liginde olan bir Türkiye’den evrensel standartları yakalamış bir Türkiye’ye geçiş istiyor. İnsanların bir gece yarısı kapısının kırılarak içeri giren emniyet güçlerinin sorgulamak için emniyette götürdüğü ve aylarca sebebini dahi bilmediği bir korku ülkesinden kurtulmak istiyor. İnsanların ekmek, su kadar hakkı olan özgülüğünü doyasıya yaşamasını istiyor.

Sayın Akşener;

Göz nurumuz olan demokrasimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturu doğrultusunda yeniden gerçekleşmesini, parlamenter sisteme geçerek tek kişi diktasından ülkemizin kurtulmasını istiyor.

Sayın Akşener;

Aziz Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşamasını, laik sosyal hukuk devletinin devam etmesini ve milletleşme sürecimizin tamamlanmasını istiyor

 Sayın Akşener;

Birçok yuvanın yıkılmasına sebep olan, insanların sebepsiz yere yıllarca kurulan kumpaslar sonucunda giden ömürleri, yıkılan hayallerinin, yaşanan trajedilerin yaşanmadığı ve adaletin tam olarak tecelli ettiği, kuvvetler ayrılığı ilkelerinin denge -kontrol mekanizması içinde çalıştığı bir Türkiye istiyor.

Sayın Akşener;

Bürokraside partizanlığın bittiği, objektif kriterler ve liyakatte göre yeniden devlet bürokrasisinin vücut bulduğu, gençlerimizin ülkesi için yeniden hayaller kurduğu bir Türkiye istiyor.

Sayın Akşener;

Eğitimde yaşanan rezaletlerin, son bulduğu, çocuklarımızın cemaat -tarikat girdabından kurtulduğu, fikri hür vicdanı nesillerin akıl ve bilim ışığında geleceğin Türkiye’sini inşa ettiği bir ülke istiyor.

Sayın Akşener;

Aşı işi peşinde koşan insanımızın teşebbüs ruhunun alabildiğince serpilmesini, yeşermesini, boy vermesini istiyor. Devletin; teşebbüs ruhunu, nüfuzunu kullanarak ekarte etme baskısının son bulmasını istiyor.

Sayın Akşener;

Rant ekonomisinde üretim ekonomisine geçildiği, yandaşlıktan vatandaşlık bilincine dayalı sosyal adaletin yeniden tesis edildiği müreffeh, mutlu ve huzurlu bir Türkiye istiyor.

Sayın Akşener;

Teröristle pazarlıkların tarihe gömüldüğü, hukuk kuralları içinde başta FETÖ terör örgütü olmak üzere bölücü ve her türlü terörün bir daha bu aziz vatan topraklarında nefes almayacakları, zemin bulmayacakları milli birlik ve beraberliğin tesis edildiği huzur adası bir Türkiye istiyor.

Sayın Akşener;

İnsanların hakarette uğramadığı, ötekileştirilmediği “bayram sofrasında” buluştuğu, Hoca Ahmet Yesevi’nin sevgi dilinin aziz vatan topraklarında insanlarımızı buluşturduğu, kardeşlik ruhunun yeniden ülkemizi şaha kaldırdığı, mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı, yaşamakla gurur duyduğu özenilen bir Türkiye istiyor.  

Bu istekler ve hedeflerin gerçekleşmesi zor değildir. Vereceğiniz her oy bizim millet olarak bu ideallerimizin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.