1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. Sayın Bahçeli'nin İYİ Parti üzerindeki operasyonu devam ediyor...
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Bahçeli'nin İYİ Parti üzerindeki operasyonu devam ediyor...

A+A-

MHP içindeki mücadelenin başladığı günden itibaren Sayın Bahçeli için “beka sorunu” sadece koltuğu olmuştur. Koltuğunu sağlama alma adına Makyavelist bir anlayışla kendisi için potansiyel tehlike olan ya da biat etmeyen ne kadar ülkücü varsa ekarte etme adına her türlü yola başvurdu. Muhaliflerin hukuk mücadelelerini nasıl baltaladığını AKPile birlikte hukuku nasıl çiğnediğini hep birlikte gördük. İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından başlayarak partileşme sürecine ve bugüne kadar her türlü iftirayı, hakareti, aşağılamayı, tehditti hata saldırıya açık beyanları ile boğmaya çalıştı. Alanlarda saldırılar oldu bununla ilgili tek açıklama dahi yapmadı.

Sayın Bahçeli, koltuk bekası uğruna 95 yıllık parlamenter sisteme yol arkadaşıyla birlikte son vererek TEK KİŞİ SİSTEMİNE destek verdi. Sayın Meral Akşener hakkında herhalde önümüzde yıllarda mutlaka yazılacak iftira, saldırı, hakaret gibi Türk tarihinde hiç görülmemiş olan ve Türk kadınının baş tacı yapıldığı irfan dünyamızın hiç görmediği yabancısı olduğu iftiraların merkezi haline Sayın Bahçeli geldi.

Oy kullanan seçmene FETÖ'cü diyerek güvenlik güçlerini göreve çağıran Bahçeli’yi de gördük. Bu kadar tehdit sindirme baskıya rağmen İYİ Parti bugün mecliste hatırı sayılır bir güce ulaşmıştır. Anlaşılan Sayın Bahçeli kuruluşumuzda partileşmemizde ve seçim sürecinde istediğini büyük oranda başaramamış ki TBBM açılışında İYİ Partili vekillerle hedefine ulaşmak için yeni bir hamle yapma derdinde düşmüştür. Her türlü hakareti yapan Sayın Bahçeli’nin İYİ Parti seviciliği neden o gün depreşti?

Sayın Akşener’in etrafını boşaltma ve surda gedik açma adına vekillerle tokalaşarak parti içine hizip sokma ve sonunda bütün ülkücülere kapımız açık diyerek kaleyi içten ele geçirme çabasına şahit olduk. Onun bu oyununa maalesef bazı arkadaşlarımız gelerek iyi niyetlerinin kurbanı oldular. Ve İYİ Parti içinde Bahçeli’nin hedeflediği tartışma başladı. “El öpenlerin, selamlaşanların burada yeri yok.” Oysa karşı taraf böyle bir operasyonun düğmesini çoktan basmıştı. Bir anlık boşluk tuzak şekline dönüşerek İYİ Parti içinde ilk günden itibaren canhıraş çalışan insanların hedef tahtasına konmasını sağlamaktı. Sayın Bahçeli bunu fazlasıyla başarmıştı. Sosyal medyada kimi bunu fırsata dönüştürerek hakaret etmeyi kimi cehaletinden bunun partisine karşı bir saldırı olduğunu dahi bilmeden oyunlara geldi.

Mecliste vuku bulan tokalaşma sıradan bir tokalaşma değil içi boşaltılarak yok edilmek istenen İYİ Parti ve sayın Akşener’e yönelik bir operasyon hareketidir. Sayın Bahçeli’nin bu tür oyunlarını ve gelecekte yapabileceği oyunlarını da artık ezberledik.

İYİ Parti bu tür oyunları boşa çıkarma ve iç birliğini sağlama almak zorundadır. Bunları yaparken sığ kümeleşmelerle değil tabandan tavana ve istişareye daha çok önem vermek zorundadır. Beştepe dahil olmak üzere Balgat’ın hedefinde İYİ Parti vardır. Milletvekillerinden, divanına, il, ilçe başkanlarına kadar her türlü oyuna karşı daha dikkatli davranmak ve bu oyunları bozmak üzere yeni bir teşkilatlanma ya da birimlerle bu salvoları boşa çıkarmak gerekmektedir.

İYİ Parti; biati esas alan, lider-doktrin-teşkilat efsanesi adına bir kişiye iradesini teslim etmiş bir yapıyla arasına mesafe koymak zorundadır. Türk milliyetçiliği davasını savunan her insanla kader birliği yaparız, ancak İYİ Parti birilerinin partisi gibi bir operasyon partisi değildir. Kaynağı, öznesi ve referansı Türk milletidir. “Ne Mutlu Türküm diyene!”

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum