1. YAZARLAR

  2. Eray ERTÜRK

  3. Parti'yi milletin bağrına yaslamak...
Eray ERTÜRK

Eray ERTÜRK

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Parti'yi milletin bağrına yaslamak...

A+A-

İYİ Parti'nin 8 ay sonraki kurultay için en önemli sorun üye sayısı ve buna bağlı olarak delegeler. İl ve ilçe kongrelerinde yapılacak seçimler bu kurultayda  belirleyici olacağı gibi, Türk Siyaseti'nin seviye kazanabilmesinde de bir mihenk taşı olacaktır. Bu konular baz alınırsa,kalifiye insan kaynaklarımız her geçen gün küstürülerek kaçırıldığı ve bunun önü alınamadığı sürece istifalar devam edecek demektir.

Mevcut delegelerin bile birçoğu kurultaylara gelmemektedir. Hele bir de AKP ile ortaklık gibi şeyleri dillendirme girişiminde olanlar kafa karıştırdıkça soğumalar artar. Bazı konularda net tavırlı ve güven veren bir tutum sergilenmek zorunluluğu vardır. Artık kurumsal kimlik ve benimseme (mensubiyet) şuuru verilmesi gerekmektedir.

Milletin bağrına yaslanan bir siyâsî hareketin önünü kimse kesemez. Milletle aramızdaki setleri kaldırarak partiyi artık millete açmak gerekmektedir.İnsanlar çıkış yolu arıyor. Ve zannedildiğinin aksine, Türk insanı bu dönemde pek de partizan değil artık. Yeter ki samimi davranılsın ve üyelikler şeffaf bir ortamda yapılabilsin. Üyelik konusu gibi basit bir konuyu bile çözememiş bir siyâsî hareketin başarıya ulaşması mümkün olmaz. Bu konuda genel merkezin titizlikle düzenleme yapması gerekmektedir. İnternet ortamından yapılacak ve teşvik edilecek üyelik sistemine ihtiyaç vardır. Maalesef parti binalarından küstürülmüş çok insanımız var.

Geldiğimiz noktada parti üyeliklerinin yetersiz ve üye sayısının çok az olduğu gözlemleniyor. İnsanlar ilk günden beri hep üyeliklerinin il ve ilçe teşkilatlarında işlenmediğinden yakındı. Bu konunun önüne geçmek için bir öneri; internet ortamından üyelik sistemi kurulsun. İsteyen oradan üyelik başvurusunu yapabilsin. Bu şekilde herşey netleşir ve dedikoduların önüne geçilmiş olunur. Neden üyelikten ayrılmak internet üzerinden olabiliyor iken, üye olabilmek için de bu olmasın?

Aslında İYİ Parti doğarken 'sanal ortamda üyelik' uygulaması ile kurulmuştu.Bütün bunlar halkımızın partiyi şeffaf görerek, üyelik için akın etmesini sağlamıştı. Şu an bu uygulamanın etkinliği sürüyor mu diye merak ediyorum.
Benzer şekilde diğer partilerde de, örneğin CHP'de sanal üyelik başvuru düzenlemeleri bulunmakta.

Çağa uygun sistemlerle teknik güncellemeler yapılmalı...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum