1. YAZARLAR

  2. Niyazi BEKTAŞ

  3. OSMANLI;DİVAN EDEBİYATI ŞAİRLERİNİN ;TÜRK'E,TÜRKLÜĞE KÜFÜRLERİ
Niyazi BEKTAŞ

Niyazi BEKTAŞ

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

OSMANLI;DİVAN EDEBİYATI ŞAİRLERİNİN ;TÜRK'E,TÜRKLÜĞE KÜFÜRLERİ

A+A-

OSMANLI;DİVAN EDEBİYATI ŞAİRLERİNİN TÜRK’E,TÜRKLÜĞE VE TÜRKÇE’YE KÜFÜR ETMELERİNE NEDEN SESSİZ KALDI?..

  1. yazının hazırlanması sırasında divan Edebiyatı şairlerinin şiirlerini okuduğumda tüylerin diken diken oldu.. Bir çok divan edebiyatı şairi Türk Milleti’ne küfrü meziyet saydı..

Öncelikle şunları açıkça ifade etmeliyim.. Yazıyı okuyan herkes şunu asla düşünmemelidir.. Ben asla Osmanlı düşmanı değilim…Osmanlı Devletini kuranların tamamına yakını benim atalarımdır.. Bizler çoğu kez deriz ki “Osmanlı torunlarıyız..” özellikle 15’ıncı asırdan sonra edebiyat alanında eser yazan bir çok şair ve ya entelektüel mürekkep yalamışlar Türk Kültür hayatından uzak kalmışlardır…Türkçemizi dil olarak kabul etmemişler, bu dili kullanan Türklere de bu gün bile söylenemeyecek sözlerle hakaret hatta küfür etmişlerdir..

Bir çok şair şiirlerine kullandıkları sözlerden bazılarını sizlere aktarıyorum…Bu sözler divan Edebiyatında çokça var..

“”TÜRK İDRAKSIZ…ADAM DEĞİL…ONUN BAŞINI KES…KANINI DÖK…ONU ÖLDÜR…TÜRK’Ü BABAN DA OLSA ÖLDÜR..O ADEM DEĞİL…TÜRK KAVMİ ACAYIP BİR TOPLULUKTUR…İYİ KÖTÜ NEDİR,İDRAK ETMEZLER ANLAMAZLAR..”” Bu sözlerden daha ağırları var…sadece o koca imparatorluğa saygım nedeniyle yukarıdaki sözlerle yetindim..

Bu günkü Türk düşmanlarının kaynağını da öğrenmiş oldum..

ANCAK HER ŞEYE RAĞMEN DİYORUM Kİ;

Osmanlı Devleti atalarımızın kurduğu bir devlettir. Osmanlıca Türkçe dir. Osmanlı Türkçesidir. DİVAN şiiri, Türk şiiridir. Divan Edebiyatı, klasik TÜRK edebiyatıdır. Üstelik Türk edebiyatının altı yüz yıl süren en uzun devresidir. Divan şiiri, şiir estetiği açısından mükemmeldir,şairleride mükemmeliyetçidir. AHMET HAMDI TANPINAR GİBİ divan edebiyatının okunmamasından akıllı yazarlarda şikayetçidir. Divan şiiri terbiyesinden geçmemiş bir zihniyet, eksik bir zihniyettir.
Ancak DİVAN şiirinde TÜRK ve TÜRKLÜK şu veya bu şekilde olumlu bir sıfat öğesi olmaktan ÇOK olumsuz bir sıfat öğesi OLARAK yaygın bir şekilde kullanılmıştır.
Bu tarz şiir ve eserlerde Türk e her türlü aşağılayıcı sıfat yakıştırılmıştır.
Türklüğünü unutan Osmanlı ve şairi adeta TÜRK Milletine küfretmiştir.
Türklüğe dün küfredilmiş de sanki bu gün küfredilmiyor mu?
Gafletin aydını ya da aydının gafleti yine Türk e küfrediyor.
Bir MİLYON ermeni, otuz bin kürdü öldürdük "DEMEK ile yazar, muhakkak ki bir erdemin peşinde değildir.
TÜRK, bu yönüyle dünyanın en mazlum ve mağdur milletidir. Osmanlı nın içinde de yine en ÇOK mağduriyeti yaşayan Türk milleti olmuştur.
Bu durum hep böyledir.
Devleti TÜRK kurar, Türk ün ekmeğini yiyip suyunu içenler, Türk ün iradesi üzerine oturup devleti idare ederler. Başkalarına öykünme,dönme,devşirme DERKEN giderek aidiyet duygusundan kopar, kimliksizleşirler ve bunun sonucu OLARAK da devlet yıkılır.
FAKAT MİLLİ İRFAN yine Türk e imkan tanır, yine TÜRK devlet kurar. Tarihe bakınız ve görünüz. Bu her DEVİRDE böyle olmuştur. Netice itibarıyla SON örnek Osmanlı nın enkazı üzerinde kurulan devletin TÜRK devleti olduğunu söz konusu etmeye gerek bile YOKTUR.
Şimdi içte ve dışta BÜYÜK TÜRK MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN liderliğinde kurulan BU TÜRK devletini yıkmak için iç ve dış düşmanlar gece gündüz çalışıyorlar.
BU GÜN arap dünyası ve balkanlar Türklüğe ihanetin bedelini ödüyorlar.
Yarın Bu günkü Türk devletine ihanet edenlerde bedelini fazlasıyla ödeyeceklerdir. ÜLKÜCÜ TÜRK MÌLLIYETCILERİ kahin değiller. GELECEKTEN DE HABER VERMİYORLAR SADECE tarihe bakarak geleceği görüyorlar..
TÜRK,HER ZAMAN VE HERŞEYE RAĞMEN YİNE HÜR YAŞAYACAKTIR.
HAMASET YAPILMIYOR. TARİHİN DİLİYLE SOYLENENİ AKTARIYORUZ.
Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.