1. YAZARLAR

  2. Cevat NAS

  3. Öğretmen maaşları...
Cevat NAS

Cevat NAS

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Öğretmen maaşları...

A+A-

İkinci Dünya Savaşında bombalanarak yerle bir edilen Almanya 20 yılda uyguladığı sistem ve çalışma temposu ile dünya gelişmiş ülkelerinin ilk sıralarına girmişti. Bu yoktan var edilen Almanya da herkes fedakarlık yaptı, hatta çalışanlar boğazı tokluğuna çalıştı. Ancak öğretmenler ve sağlıkçılar devletin aldığı kararlarla ücretleri verildi. Almanya'yı idare edenler Milli Eğitimin ve sağlığın önemini iyi anlamaları sonucu, bugün dahi ileri ülke olma ve kalmaya devam etmektedir!

Mustafa Kemal Atatürk de eğitim ve sağlığın önemini en iyi kavrayan bir siyasi lider, TC Devleti'nin kurucusu ,bir asker olarak, o savaştan çıkmış tarumar olunmuş zamanda, memur maaşları ve milletvekili maaşları karara bağlanırken, Maliye Bakanı'na şöyle der: ''Vekil maaşları, öğretmen maaşlarını geçmesin.'' Ancak Atatürk'ün bu sözünü dahi bugün tersine çevirme gayretlerini belli çevreler tarafından görmekteyiz.

Bugünse, sayın Milli Eğitim Bakanı'nın öğretmen maaşlarında devletin zorlandığını söylemesi talihsizliktir!

M E Bakanı ülkeyi soyanları, adamın adamı olanlara verilen ihalelerde bu ülkeye verilen zararları, bakanlıklarda-devlet dairelerinde olan lüzumsuz giderleri, lüks araçları ve dahi bir çok kalemde lüzumsuz masrafları, bazı ihaleleri, örneğin Arap şirketi OTAŞ, Türk Telekom’a sahip olduğu süre boyunca, Türk Telekom'un mallarını sattı, kasasını boşalttı ve bankalardan çektiği 4.75 milyar doları da ödemeden Türkiye’ye tam tamına 4.75 milyar dolar kitleyip Türkiye'den gittiler. İlgili bakanlar, vekiller, kişiler bazı gerçekleri görseler ve tedbirler alsalar ülkemizin geleceği, gelişmesi açısından çok iyi olacaktır!

Yerle bir edilen Almanya, 20 yılda dünyanın ileri ülkeler konumuna gelirken, 20 yılda binbir yoklukta ve zorlukta Cumhuriyet kurulalıdan beri yapılan onca fabrika ve diğer kurumlar yok pahasına satılıp heba edilirken, bunca lüks ve edevat içerisinde yaşayan birileri dünyanın gözleri önünde varken, öğretmen maaşlarını 'çapanoğlu' görmek ve de göstermek ne acı!

Saygılarımla...

Cevat NAS

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum