1. YAZARLAR

  2. Neman ASGARİ

  3. Negatif Siyaset
Neman ASGARİ

Neman ASGARİ

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Negatif Siyaset

A+A-

Negatif siyaset 'kendi' yani 'halk'ın istekleri yönünde siyaset yapmak yerine diğerlerinin taleplerine karşı siyaset yapmak anlamına gelir. 

Günümüzde Artık bu konuyla çok karşılaşır olduk. Siyaset halkın çıkarlarına karşı çıkan siyaset yapmak değildir. Halkın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda siyaset yapmak gereklidir. 

Mesela bir A partisi sırf B partisine muhalif olmak için Meclise teklif edilen her yasaya muhalif olursa buna negatif siyaset denir. Yapıcı değil yıkıcı bir tutumu ifade eder. 

Büyümeyi sağlayacak olan teklifleri bile eleştirirler ve çoğu zaman sessiz kalırlar ve red ederler. Sırf B partisi sayesinde halkın şu yada bu sorunu çözüldü denilmesin diye siyaset yaparlar. Kendilerinin siyasi gündemleri olsa bile bunu negatif siyasetle dile getirirler. 

Genelde kaybetme düşüncesine kapılarak bu yönde düşünenler ellerinden başka hiçbir şey gelmediğini düşündüğünde bu yola başvururlar. Gerçekte kazanamazlar. Daha doğrusu kaybedişin önüne geçemezler. 

Yazımı İYİ'ce okuduysanız İYİ düşünün ve İYİ'lik yönünde kararınızı verin. İYİ'ler sizin yanınızda ve İYİ'ler sizler için çıktı bu yola.

Saygılar...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.