1. YAZARLAR

  2. İdris TÜRKTEN

  3. NE KADAR YERLİ, NE KADAR MİLLİ?
İdris TÜRKTEN

İdris TÜRKTEN

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

NE KADAR YERLİ, NE KADAR MİLLİ?

A+A-

AKP ve MHP, birlikte oluşturdukları ittifakın adını yerli ve milli olarak tanımladılar. Hadi MHP’yi anladık yerli olduğundan şüphemiz yok da, AKP’ye yerli ve milli diyebilmek için biraz düşünmek gerekmez mi?

İktidara geldikleri günden buyana milli devlet Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarını birer birer yerlerinden oynatan, kurucu liderlerine iki ayyaş diye hakaret eden yetmedi; diğer hakaretçi trollere sesini çıkarmayan bir partiye milli demek için insanın cehalet sınırlarını fersah fersah aşmış olması gerekiyor.

ABD Emperyalizminin ortadoğu’daki niyetleri açık açık bilinmesine rağmen; uzatılan havucu bir çırpıda kaptıktan sonra meydanlarda: “Biz Ortadoğunun Stratejik Ortağıyız” diye böbürlenen bir stratejik ortak! Ne kadar milli olabilir?

Stratejik ortaklarınca milli ordusunun başına çuval geçirildiğinde; nota verecek misiniz sorusuna: “ne notası müzik notası mı” sözleriyle dalga geçen bir zihniyet sizce ne kadar milli olabilir?

34 yıldır Türkiye’nin başının belası, kanlı ete saldıran sırtlanlar gibi bebekleri boğazlamaktan çekinmeyen terör örgütü PKK’nın elebaşları ile Oslo’da devlet yetkilileri ile kakara kikiri görüşmeler sağlatan hangi zihniyet milli olur?

Gene bu kan emici, bebek katili örgütün, yurtdışında kaçak bulunan elamanı Şivan Perver ile Diyarbakır meydanında “Megri Megri”1türküsünü salya-sümük ağlaşarak söyleyen, Öcalan’ın İmralı’dan yazdığı mektubu okutan zihniyete milli diyeceğiz öylemi?

Bugün Türk Ordusunu “zeytin dalı” harekâtını yapmaya mecbur bırakan en büyük sebeplerden birisi; Kuzey Iraktaki PKK ve Peşmerge’leri Türk topraklarını çiğneterek, yedirip içirip parasını da Türk Milleti’ne Ödetip, Kobani kantonuna gönderen zihniyet ne kadar milli ise, aynı PKK’yı yıllarca büyütüp besleyen mühimmat ve silahla destekleyen ABD menşeli “ÇEKİÇ GÜÇ”te o kadar millidir.

Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşamış milleti, Laz Kürt Çerkez diye 36 etnik parçaya ayırıp, sıkıştığında Rabia işaretiyle tek millet olduğundan bahsetmekle, kusura bakmayın ama sadece aptalları millilik sözüne inandırırsınız.

 

 

Bugün savaş açtıkları FETÖ’cülerle kol kola girerek “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını söyleyip, F. Gülen’in 2010 referandumunda: “ Mezardakileri kaldırın oy versinler” sözleriyle devlet kadrolarını birer birer onlara teslim eden yolsuzluk ve adaletten yoksun bir zihniyete nasıl milli denebilir, milliliğin adı lekelenmez mi?

Yukarıya sıraladıklarım aysbergin su üstündeki görünen yüzünün sadece bir kısmı. Yazmadıklarım ve suyun görünmeyen yüzünün altındakiler ise ciltlere sığmaz.

Yine biliyorum ki, akla hayale gelmeyen her türlü hilelerle insanları kandırmaya devam edeceksiniz ve hatta millilikten vaz geçip, hangi meçhul terene bineceksiniz orasını Tanrı bilir.

Ama bu defa işiniz zor. Söyleyeceğiniz her türlü yalanın karşılığını “Cesurlar Hareketinin” (İYİ Parti’nin) Cesur yürekli Kadını Meral Akşener’den alacaksınız. Hitlerin sağ kolu propaganda bakanı Paul Joseph Goebbels’i de getirseniz, kaybedeceksiniz, çünkü sizin de süreniz doldu ve gitmek istemeseniz de millet size güle güle diyecek.

Kalın Sağlıcakla…

 

1Megri-Türk ordusu tarafından öldürülen PKK teröristine yakılan ağıt.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.