1. YAZARLAR

  2. Niyazi BEKTAŞ

  3. MİLLİ DEMOKRASİ İNSAN SEVGİSİNİ ESAS ALIR..
Niyazi BEKTAŞ

Niyazi BEKTAŞ

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLİ DEMOKRASİ İNSAN SEVGİSİNİ ESAS ALIR..

A+A-

MİLLİ DEMOKRASİ İNSAN SEVGİSİNİ ESAS ALIR..

  1. milli olur mu? Elbette olur.. Her Milletin milli ve manevi değerleri var.. Bu değerlere ülkelere ve İnsanların inançlarına göre değişir. Değerler bütününe ahlakta diyebiliriz..

İtiraf etmeliyim ki gençlik yıllarımda Demokrasi konusunda eksikliklerimiz oldu. Sadece demokrasi konusunda değil elbet. Atatürk’ü tanıma ve tanıtma ve ya anlama ,anlatma konusunda da Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak eksikliklerimiz de olmuştur..

Atatürk’ü ve demokrasiyi öğretmenlik mesleğimi icra ederken daha çok benimsememiz gerektiğini geç de olsa anlamıştım. Derler ya “”zararın neresinden dönülürse dönülsün, kardır..””Bu ata sözüne uygun olarak mesleğimin ilk yıllarında zararlı yoldan döndüm ve faydalı yolu tercih ettim…

Faydalı yol: Atatürk ,demokrasi ,fikir hürriyeti, ferdî özgürlükler ve anadan doğma kişisel haklar gibi asla vaz geçilemeyecek kavramlardır…

İnsan sevgisi ;insan haysiyetine sonsuz saygıdır. Türk Milleti olarak milli karakterimizin bir anlamlı özelliğimiz vardır.. Biz Türkler tarih boyunca ne başkalarına uşaklık etmeyi ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul ederiz..

İnsanlık haysiyetine, onuruna ,şerefine saygı duymayan hiç bir kişi ya da kuruma asla itibar edilmez..

Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak bizler Türk Halkını, Türk insanını ,Allah’ın mukaddes bir emaneti olarak kabul ederiz..

Türk Milleti’ni yönetenlerinde milletimizin bütün fertlerine bu anlayış içinde hizmet etmeleri, hangi mevkide olurlarsa olsunlar ,mevki farkı, unvan farkı, zenginlik ve fakirlik farkı gözetmeksizin herkesin hakkına ,hukukuna ,yaşam tarzına, inanç değerlerine saygılı olmaları zorunluluktur..

Yöneticilerin tamamının insan sevgisi ve insan haysiyetine sonsuz saygı duymaları Millet olmamızın ön şartıdır..

İnsanımızı sevmeyen hiçbir fert ya da yönetici ne insan olabilir ne de demokrat olabilir..

Milli bünyemize en uygun sistem demokrasidir. Ben bu yönetim sistemine “”MİLLİ DEMOKRASİ”” diyorum. Milliyetçilik ,demokrasi olmadan hiç bir mana ifade etmez. Çünkü demokrasi ile Milliyetçilik et ve tırnak gibidir. Demokrat olamayanlardan asla Ülkücü Türk Milliyetçisi ve ya vatan sever olmaz.

Demokrasi biz ülkücü Türk Milliyetçisi olan vatan severler bazılarının ifade ettiği gibi araç değil, amaçtır. Amacımız Türk yurdunda yaşayan herkese insani değerler doğrultusunda eşit bir şekilde hizmet etmektir

Ülküsüz insan olmaz.. ülküsü olana kişide insanlar arasında asla ayrım yapmaz, milletini ayrıştırmaz, oy hesaplarıyla halkı birbirine düşmanlaştırmaz.. Maalesef bazı siyasi partilerin Genel Başkanları ve Bu Genel Başkanların yakınında olan yardımcıları son yıllarda oy hesapları nedeniyle insanımızı birbirlerine karşı düşmanlaştırma uğraşı içindedirler…Hatta bazı Siyasi Partilerin Genel Başkanları ve ekibi yıllarca birlikte ülküdaşlık anlayışıyla olanlardan ayrılanların hepsine aynı zihniyetle birbirlerine kanlı bıçaklı düşmanlaştırmak için her yolu mubah görmektedirler..

Bu tür davranışlar asla insan sevgisiyle, insan saygısıyla, haysiyetiyle ,onuruyla kesinlikle bağdaşmaz. En kısa zamanda insanımızı düşmanlaştırma zihniyetinden uzaklaşmalıyız…

Her şeyden önce insanlarımıza hürmet ve insan sevgimizden dolayı ;en ıssız köydeki çoban olsun, şehirdeki çöpçü olsun, fakir ve ya zengin esnaf olsun, işçi ya da memur olsun, çalışsın ,çalışmasın, bakan, Başbakan ,hatta cumhur başkanı olsun , kadın ,erkek olsun , Milletimizin ,memleketimizin her birini teker teker Yüce Allah’ın yarattığı mukaddes bir emanet olarak kucaklamak ,hepsine aynı saygıyı göstermek, hepsine eşit muamele etmek hem milli hem de insani vazifemizdir..

Milli demokrasi ve İnsan sevgimiz gereği de budur. Bu düşünceyi ülkede muktedir ve iktidar yapmak için de Ülkücü Türk Milliyetçisi olan tüm vatan severlerin milli görevidir. İnşallah ülkümüz ve ilkelerimiz hem muktedir hem de iktidar olacaktır..

Bütün vatan severlere selam olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.