1. YAZARLAR

  2. Tolga AĞAOĞLU

  3. Millet için siyaset mi, kendin için siyaset mi?
Tolga AĞAOĞLU

Tolga AĞAOĞLU

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Millet için siyaset mi, kendin için siyaset mi?

A+A-

Siyasetçi kimdir?

Kendi dalında başarılı olmuş, vizyoner, ülkesinin geleceği için bilgilerini paylaşmak isteyen, hitabet yeteneği olan, oturduğu koltuğa bilgi ve becerileri ile güç katan kişidir.

Her ortamda, kendi çıkarlarını öne koyan ve kendi menfaati için inandığı her şeyden vazgeçebilecek, tek hedefi şahsi hırsları olan insanlardan, kendisinden başka kimseye hayır gelmez. Bugüne kadar gelen siyasi partilerin çoğunluğunda, bu tarz kişilerden fazlaca olduğunu gördük, hatta şu anda bu kişilerin bıraktığı ve bırakacakları enkaz ile gelecekte çok uğraşacağız.

Bu tür kişiler, hayatta başarılı olamamış, hasbelkader siyasete girmiş, oturduğu koltuktan güç alan, koltuk olmadığında ise hayatta, hiç olan insanlardır.

Bu kişilere ve bu düzene başkaldırarak, zorluklar içinde kurulan İYİ Parti, kuruluş aşamasında maalesef yukarıda da bahsettiğim virüslerden nasibini aldı. Fakat gerçekten millet için siyaset yapmak isteyen, iyi ve güzel insanlar çoğunlukta olduğundan, bünye bu virüsleri kabul etmiyor ve vücuttan dışarı atıyor.

Nereden mi biliyorum? Kısaca kendimi tanıtayım. İYİ Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nı kuran cesur neferlerden biriyim. İki dönem, İş Dünyası Başkanlığı görevinde bulundum. Olağanüstü İl Kongresi’nde de il yönetimine girdim ve İş Dünyası Komisyonu’nda görev aldım. Son kongrede İl Başkanımız, tekrar benimle çalışmak istedi ve listesinde yer verdi.

Peki, listede yer almasaydım ne olacaktı? Hayatıma ve siyasete devam edecektim. Ben bu işe, mevkÎ ve makam sahibi olmak için girmedim. Dışarıdan siyasi hayatıma devam edecek, bazıları gibi kuru gürültü çıkartmayacaktım.

İYİ Parti’de tanıştığım birçok kişi, bayrağını, memleketini seven ve hizmet etmek için yarışan, vizyon sahibi, projeleri olan, listede olsa da, dışında kalsa da, ‘’nasıl yardımcı olabilirim, önemli olan millettir’’ diyebilenlerdir. Hatta içlerinde, milyonlar verseniz duruşunu değiştirmeyecek insanlar vardır. Çoğunluğu bu kişilerden oluşan vücutta, virüsler yaşayamaz.

Baktığınız zaman üç sene önce kurulan bu parti, televizyon ve gazetelerde şimdiye kadar görülmemiş sansüre uğramasına rağmen, bence başarılı olmuş ve kendini ispatlamıştır.

Kangren olmuş bu sistemi değiştirmek için halkın, liyakat sahibi, vatan ve millet sevdası ile dolu vizyoner siyasetçilerin yanında durması, güzel ve aydınlık bir geleceğe ulaşmak için gereken tek şarttır. Ne zaman ki takım tutar gibi parti tutmayı bırakır, siyasetçileri ve partileri inceler, ona göre oy veririz, o zaman tünelin ucundaki ışık gözükmeye başlayacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum