1. YAZARLAR

  2. Ertuğrul KALAFAT

  3. MERAL'IN NAMUSU
Ertuğrul KALAFAT

Ertuğrul KALAFAT

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

MERAL'IN NAMUSU

A+A-

Siyasi kadavraların koro halinde Sayın Meral Akşener'e hakaret ettiği hatta eteğine dil uzattığı bir dönemde kurduk iyi Parti'yi..

Davamız hak Meral namusumuz dedik.

Nerede bir laf söylediyse, "İşte bu bizim liderimiz diyerek" altını kalın çizgilerle çizdik .

Anamız bacımız canımız belledik. Çünkü Sayın Meral Akşener Haktan hukuktan ve adaletten bahsediyordu. Milliyetçi Ve ülkücülerin de istediği zaten buydu..

Ülkede haksızlığa uğrayan hukuksuzluktan şikayet eden ve adaletin olmadığını söyleyen insanlar vardı. Hepsi de Sayın Meral Akşener gözünü dikmiş "tek Umudumuz sensin" diyordu.

Devleti yöneten sayın cumhurbaşkanı ıpkı İstibdat dönemlerinde olduğu gibi her şeyi kontrol ve denetim altına almak istiyor kendi siyasi ömrünü uzatabilmek için muhaliflere karşı adeta linç hareketi başlatıyordu ..

Içerde tüm dengelerimiz bozulmuş, dışarıda tek bir dostumuz kalmamış, komşularımızla bile sorunlu hale gelmiştik.

Bütün bu sorunları çözmek için MHP'de yapacağımız kongre bizzat Bahçeli ve yönetimi tarafından engellenmiş Daha sonrasında ihraçlar Parti'den atmalar görevden almalar devam etmişti.

Gayemiz bunları yeniden Hatırlatmak değil içinde bulunduğumuz süreci iyi okumaktır. Türkiye başkanlık sürecinin önünü demokratik bir şekilde kesemedigi takdirde tehlikeli ve vahim olaylara gebedir.

Sayın Meral Akşener çıkmış olduğu bu Kutlu yolda başkanlığa aday olmuş ve seçildiği takdirde sarayda oturmayacağını parlamenter sisteme geri döneceğini söylemiştir...

Işte Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli'yi Hoplatıp zıplatan esas mesele budur. O yüzdendir ki kumpaslar kurulmakta, önü kesilmek istenmektedir..

Değerli arkadaşlar Türkiye'nin normalleşmesi iç ve dış dengelerin yeniden kurulması ve parlamenter sisteme dönmek Emin olunuz ki hepimizin kişisel çıkarlarından daha önemlidir...

Pek çoğumuzun iyi Parti'den beklentiler olabilir siyasi partiler de bu doğaldır. Bazı arkadaşlarımız erken göreve getirilir bazıları da daha sonra bu bayrağı teslim alır. Herkes aynı dönemde aynı anda görev yapacak diye bir şey yok.

Şimdi İçinde bulunduğumuz bu İstibdat döneminden kurtulmak için el ele Gönül gönüle vererek birlikte hareket etmeliyiz.

Unutmayınız ki Meral'in namusu bizim namusumuzdur...

Ertugrul Kalafat

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.