1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Mamma mi Dinciler !
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Mamma mi Dinciler !

A+A-

Mamma mi Dinciler !

Mamma mi Dinciler-Anneciğim Dinciler!

Sorsanız çoğu haritada İngiltere’nin yerini bile bulamaz, AB ülkelerinin adını bile sayamaz. Ama son AB-İngiltere gelişmelerinde hepsi ahkam kesmeye başladılar. AB’ye ve İngiltere’ye verip veriştiriyorlar. AİHM Türkiye aleyhine bir karar aldığında yukardan gelen talimat doğrultusunda kalemşörler koro halinde iç işimize karışıyorlar diye feryadı figan etmeye başlıyorlar. Peki İngiltere’nin AB’den ayrılması kendi iç sorunu  değil midir? Size ne oluyor?

İngiltere Türk korkusunu kullanarak propaganda yaptı. Çok ayıp etti. Buna karşı gelen neden çıkmadı, niçin konuşulmadı. Aslında karşı çıkılan Türkler değil radikal İslamcılar. Yani dinciler. Şeriat korkusu. Dinciler deyince İşid, Elkaide, El Nusra ve bu örgütlere destek verd,klerine inandıkları Sudi Arabistan, Kuveyt, Türkiye akıllarına geliyor. Fransa, ABD, Almanya ve diğer devletlerin dincilere yaptıkları destekler nedense göz ardı ediliyor. Çıkarları için dincileri palazlandıran ve Dünyanın başına bela eden Batı değil mi?

Dinci terör örgütlerinin akıl almaz insanlık dışı katliamlarını gören halk elbette ki Dinci olan ve Teröre destek verdiğine inandığı Türkiye’ye  kucak açacak değil ya. Türk siyasilerine güvenmeyen, Türklerin hepsini dinci bilen bir Avrupa elbette ki kendini koruyacaktır. Bu koruma Türkleri yererek değil dincileri, radikal İslam’ı ön plana çıkararak olmalı idi. İngiltere dinci olmayan Türklere karşı çok ayıp etti. İngiliz centilmenliğine ve asaletine hiç yakışmadı. Şiddetle kınıyorum.

Geçmişte çocuklarını korkutmak için ‘’Mamma mi Turchi’’ diyenler şimdi halkını korkutmak için iç politika malzemesi yapıyor ve aynı söylemi kullanıyor. Hazin olan budur. Türkleri vahşetle suçlayanlar için konuyu açalım ve bunları yapan siz değil misiniz diye soralım.

16. yüzyılda İspanya, İtalya gibi ülkelerde çocuklar Türkler geliyor diye korkutularak terbiye edilirmiş. İngiltere’de aynı söylemi bugüne taşıyarak AB’den ayrılma kararına geçmiş söylemden destek buldular. Türkiye’nin imajı ve güvensizliği yerlerde sürünüyor. Avrupa devletleri dinci tutum ve uygulamaları nedeni ile Türklerden nefret ediyor. Nefret her gün dalga dalga yayılıyor. Ülkelerinze gelip kafa kesecekler korkusu ile yaşıyorlar. Olayın özü, kötü Türkiye imajı. Bu imaj son yıllarda tavan yaptı. İşid, El kaide, El Nusra ile Türk halkı bir görülmeye başlandı ve bunun doğal sonucu tepkiler oluştu. Tek bilmedikleri ve bilmek istemedikleri Türkiye’nin çoğunluğu İşid’e ve İşid kafasına karşı olduğudur.

Yıl 1975 AB dokuz ülkede AB’ye alınması istenen ülkeler için anket yaptırıyor. Anketten % 10 Türkiye’ye evet %90 hayır çıkıyor. Bugün ise bu oran % 10 unda altına düşmüş durumda. Arap kültürüne ve teröre teslim olan/edilen bir ülke elbette ki sempatik olamaz. Dışlanmaya mahkumdur. Adım adım bunu da yaşayacağa benziyoruz. Acı v asla hak etmediğimiz bir durum.

Avrupa ve ABD iki yüzlü, bölücü Türkiye siyasetinde oldukça başarılı oldu. BOP  projesi adı altında son gelişmelere baktığımızda Kürt ve Ermenilere verilen Türkiye karşıtı destek. Bitmeyen Kıbrıs çözümü. Aktörler sayesinde Türk-Kürt sorununun her geçen gün derinleşmesi. Kürt-Türk, Sunni Alevi, Yandaş Muhalif, Müslim-Gayrimüslim söylemlerinin doruğa ulaşması. Tüm kurumların yozlaştırılması. Her gün yetkililerce TC ve Atatürk’e saldırarak prim yapmaları. Dünya devletleri ile sorunlu olmak Türkiye’nin halihazır durumunu göstermeye yeterli.

Eyyyyy vatandaş Türk olmak suç, ümmet olmak alkışlanıyorsa ne AB, ne de Şangay örgütleri size kucak açar. Hep kapılarda bekler ama içeri alınmazsınız. Başkanlık, günlük polemikler, anti demokratik torba yasalar ile uyutulup narkozda kalmanız böyle sağlanmaktadır.

Özgürlüksüz, adaletsiz ve huzursuz günlere devam edeceğe benziyoruz. Kan aktıkça, toplumsal barış sağlanmadıkça üçüncü dünya olan Türkiye artık Türkiyeliliğini de tartışır hale getirmiştir. Bilim adamı, düşünürü, sanatçısı, toplum önderleri susturulmuş, susmak zorunda bırakılmış bir ülkenin bireyi olarak ileriki günlerde bu tür ılımlı yazıları bile okuyamayacağız. Bundan böyle günlük hava raporu yorumları ile kendimizi avutacağız taaa ki uyanana kadar.

İyi tatiller……..

 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.