1. YAZARLAR

  2. Beytullah KUDU

  3. Köy gidiy ağam
Beytullah KUDU

Beytullah KUDU

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Köy gidiy ağam

A+A-

    Unutulmaz yeşilçam repliğine gebe Türkiyede siyaset.İlyas salman o meşhur koşusunu yapacak,ve  "ağam köy gidiy " diyecek.Tabi ülkede ilyas salman rolünde çok kişi var,ancak tahminim benim nazarımda tarafsızlığını ve doğal larak saygınlığını kaybeden YSK başkanı bu rölde olur..

      Kişiler geçici,kurumlar kalıcıdır ancak DEVLET herkesten,herşeyden üstündür,uzun ömürlüdür,değerlidir.Hassasiyet göstermemiz gereken konunun başında da bu gelir.Biz aynı hatalara düşmeyeceğiz.

    15 temmuz bahane edilerek DEVLET'in eli ayağı budanmış ve kurumlara bedel ödettirilmiş.Ordu gibi,yargı gibi hayati organların yanında basın gibi,meclis gibi yaşamsal organlara da müdahale edilmiştir.Sizde amaçla ilgili flu bir görüntü oluşmuş olabilir ancak bende amaç net görünmektedir.

    12 Eylül'den 28 Şubat'tan dem vuranlar,bugün o günleri aratır oldu.Yapılan uygulamalar,sadece hain birtakım kalkışmalarla ve basit birtakım aldanmalarla ifade edilmeyecek kadar büyük bir vehamettir.Oy kaygısından öte ülkenin bilerek lades'e sürüklenmesi söz konusudur.

        Bize çocukluğumuzdan kalma ödüllerdir,özgür olmak,cesaretli olmak..Bilen bilir,Sivri Tepesi adım attığınız andan itibaren sizindir,bir de TONYA'NIN suyu  varsa hamurda 'abalıya da sobalıya da vurursun',sıkıntı yok..

       Yeterki dostun HAK derdin HALK olsun..

Gelişen,gelişi güzel gelişen süreçte hepimiz tek noktadan baktık..Birtakım hayali düşmanlar ve ütopik güçlerle donatılan liderler.

    Ne söylemsel komedileri ne de eylemsel hataları  değerlendirdik.Hatta iltifat marifete tabi olması gerekirken biz hertürlü marifetsizliği iltifata mazhar bulduk,gördük,değerlendirdik..

    Kimin kendi dünyasında nasıl bir amacı var bilemem,ancak görüntüde bu ülkeye hendek atlatacağız diyenlerin hendeğin derinliğini ve genişliğini artırma gibi bir çabaları var.Nasılsa battık boyutu önemsiz mi,ya da madem batırıyorum daha belini doğrultamaz hale mi gelsin dertleri bilinmez.

      Milletin devlet aşkı,terbiyesi,sadakati üst düzeyde ve takdire şayan.Ancak kişi bazlı ve bu derece fanatiklikle gidilen bir durum felakettir.

    AĞA tarlayı aldı ses yok,hasatı aldı ses yok,öküzü aldı ses yok,sabanı aldı ses yok..

     Ne ürkütücü bir sessizlik değil mi..?

Sorgusuz,sualsiz itaattan öte bir durum bu.Bu millet çocukluğunu,cesaretini,özgürlüğünü ama en önemlisi beklentisiz yaşama heyecanını kaybetti.Bu millet penceresine "KAPATIYORUZ " yazan dükkandan iki kat fiyatına mal alır oldu,nasılsa batmıştır ucuzdur mantığıyla..

     Kimsede sormaz  "yahu emice 3 yıldır kapatıyorsun ne ayaksın "..?

     Biz soralım,AĞAM 17 yıldır mağdursun,haklısın,muzdaripsin,dış güçlerin oyunlarına geldin,kandırıldın,yanıltıldın,aldatıldın....v.s

    Niye dükkanı kapatmıyorsun.?.Ya da biz niye hala çek git kardeşim,yeter diyemiyoruz..Sandıklarda neden köyü satan ağaya al benim başka köyde de bir tarlam var onu da sat diyoruz.

    Demokrasi kılıçı neden keskin değil..körelmiş..?

   Nasıl bir dünyadır ki,dünyaya hükmeden insanlar içlerinden ülkeyi yönetecek biri çıkmaz güvensizliğini ortaya koyarak en kötü seçeneğe razı oluyor..?

     Olan biten ortada..

Ya hakkaten beceremiyorsun ya da bizim sorgulamaktan kaçtığımız bir plan adına gayet güzel hareket ediyorsun..

    Ne DOLAR,doldu doldu boşaldı,ne de krizler bizi teğet geçti..

    Tek sizin tuzunuz kuru..Halk perişan..

Ülkenin bütün değerleri satıldı,üretim durdu,mütahit dostların beton döktü kazandı ama DEVLET MİLLET hep kaybetti.

     Elimizde bir gururumuz bir de yarın adına umudumuz var,cesaretimizi topladık..Artık satarım köyü haa laflarına da doyduk..Satacak birşey kalmadı..

     30 gün kaldı,halk geri geliy AĞAM..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.