1. YAZARLAR

  2. Cevat NAS

  3. KİMLER MİLLİ DAVA ADAMI?
Cevat NAS

Cevat NAS

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

KİMLER MİLLİ DAVA ADAMI?

A+A-

Kimler  Milli  Dava  Adamı ?

Okulun önünde yüz küsür çoğu bugünün pkk lısı bizi sardılar. Orada askerler vardı ,onlara güvenerek sınava gitmiştik. Biz 3 kişi idik. Üçümüzde Ülkü Ocakları yöneticileriyiz. Yamyamlar gibi bize saldırdılar ,tekme -bıcak ,yumruklarla yara bere içinde kaldık. Komutan ağırdan aldı ve bizi bayağı hırpaladılar. Her tarafımız kan içinde kaldı. Müdür geldi ,o da vuruyor, nedir sizden çektiğimiz,sizin yüzünüzden çarşıya inemiyorum diyor.

Müdürü tehdit etmekten başka yolumuz kalmadı .Ben müdüre, kalem tutamıyoruz ,söyle hocalara yazılı kağıdını yazsınlar .Son sınavımız,ellerimizden kan akıyor. Dağ ayıları bizi kan içinde bıraktılar. ve müdür efendi dedim,bu ayılar burdan gidecek ,bu ilde seni yaşatacağımımızı mı zannediyorsun! Tehdit işe yaradı yazılı sorularını yaptılar .Müdür ,askerlere bu arkadaşları çarşıya kadar götürün dedi ,bizi askeri jipe koydular çarşıya yakın bir yere götürdüler. Yürüyemiyoruz, her tarafımız yara bere içinde. Bu anlattığım bir olay.Daha neler yaşadık?

Şimdi dün doğan çocuklar ,Ülkücülüğün ne olduğunu bilmeyen bazı çocuklar, Ülkü Ocaklarını dinlenme ,oturma yeri zannedenler bizleri Ülkücü kabul etmeyecek aymazlıktalar. Ha bizler yaşayarak kılcal damarlarımızda Ülkücülüğü milim milim ruhumuzda hissederek Milliyetçi Ülkücü olduk.

Büyüklerimize saygılı,küçüklerimizi severek,vatan -millet -bayrak -devlet ve İslam için gerektiğinde can vererek Ülkücü olduk.

Bizi Eşref-i mahluktan saymayanlara satanlar ,onlara gebe kalanlar ,onların testisine su taşıyanlar bizi Ülkücü saymasınlar ,önemli de değil.Biz bu meselede Allah'ın rızasını kazanmak için vardık ve varız. Bu durumda Başbuğun mezarına bir Fatiha okumak için gideceklere ziyaret yasağı koyanları kınamamak elde değil. Acaba kimler hakiki Milliyetçi ve Ülkücü? Hareketin partisini darmadağın edip, başkalarına peşkeş çekenler mi,yoksa bu davanın çilesini çekenler mi?

Çıkarsız Ülkücülere ve vatan evlatlarına başka yol bırakmadılar. İYİler işte bu gerçekler ışığında kuruldu. Davasına sahip çıkanlar; başkalarının uşaklığını yapmaktansa ,vatanını ,milletini seven,hain olmayan ,Cumhuriyet ve Demokrasi değerlerine inanan herkesi bu çatıda buluşturmaya karar verip yola çıktılar. Ülkemize hayırlı olur inşallah.

Saygılarımla...

C NAS

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum