1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. KİM KİMİN SIRTINA BİNDİ?
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

KİM KİMİN SIRTINA BİNDİ?

A+A-

Sık sık parklarda oturur, kahvehaneleri dolaşırım. Geçenlerde orta sınıf insanların uğradığı bir kahvehanede idim. Kimi gençler okey, kimi yaşlılar da kâğıt oynamaktalar. Elli kişi kadar bir kalabalık var.

                TV’de Sn. Cumhurbaşkanı konuşuyor. Öyle hararetli ki, salondakilerin alkışlamaktan avuçları patlayacak. Gel gör ki bu kahvehanedekilerden bir tekinin bile Sn. Cumhurbaşkanını dinlediğini göremedim.

                Durumu garsona sordum. Şöyle bir yüzüme baktı baktı ve “Bey efendi her gün bal yiyen baldan bıkmaz mı?” dedi. Sessizce de ekledi: “Her Allah’ın günü her saat tv’lerde nutuk atarsan, insanlar usanmaz mı? İnan kahvehane bile zarar etmeye başladı. Hiç halkın sıkıntısından bahsediyorlar mı?”dediğiyle gitti.

                                                             KİM KİMİN SIRTINA BİNDİ?

                Nenehatun Parkı’nda bir kamelyanın altı. Birisi Taşkentli diğeri de Silleli iki yaşlı konuşmaktalar. Konu; Sn. Erdoğan ile Bahçeli’nin ittifak anlaşması.

                Taşkentli, “Göreceksin yaren bu ittifaktan en kazançlı çıkan MHP ve Bahçeli olacak” Silleli, “Canım MHP ve ülkücülerin % 13-15 oyları var. Onlar AKP’nin hanesine yazılmayacak mı?” Taşkentli, “Hiç de öyle görünmüyor. Ülkücüler biz, AKP’ye ve hele hele Erdoğan’a asla oy vermeyiz. Onun Bahçeli ve ülkücüler hakkında söylediği hakaretleri yemiş yutmuş değiliz. Bahçeli yutsa bile diyorlar.”

                Silleli, “Yok canım! Ülkücüler liderlerini kırmazlar. Bahçeli’nin sözünden çıkmazlar”. Taşkentli, “Yaren hiç göründüğü gibi değil. Benim köyde 27 tane MHP’ye oy veren var. Konuştuklarında hep Bahçeli’ye kızıyorlar. Vekil seçiminde kerhen de olsa ittifaka oy vereceklerini; fakat cumhurbaşkanlığı seçiminde asla Erdoğan’a oy vermeyeceklerini söylüyorlar.”

                Silleli, “Öyleyse ittifaktan kazanan MHP, kaybeden Ak Parti olacak desene.”

                Taşkentli, “Aynen öyle!  Bahçeli gezmeden, yorulmadan, masraf etmeden AKP’nin listesinden hem TBMM’ne girecek hem de paşalar gibi hazineden yardımı alacak. Çok akıllıca değil mi?

                Silleli, “Hayret! Erdoğan neden bu tuzağa düştü ki? Seçim sonrası Bahçeli’de bizi kandırdı demesin sakın!”

                Taşkentli, “Bahçeli, Erdoğan’ın açmazlarını iyi okumuş. Kendisi, kesin baraj altı kalacağını gördü. Erdoğan’ın: 50+1 sıkıntısından faydalanarak MHP’yi Ak Parti’nin sırtına bindirdi.”

                Silleli, “Desene Erdoğan Bahçeli’nin sırtına binip 50+1 i bulacağını hesaplarken Bahçeli’yi sırtına bindirmiş oluyor.”

                Konuşmalar sürüp gitti.

                Vatandaş çok akıllı ve gündemi iyi takip ediyor.

                Az kaldı. Ölmez isek 2019 Kasımında, bu konuşmaların karşılığını göreceğiz. Bahçeli mi Erdoğan’ın sırtına binmiş yoksa AKP’mi, MHP’nin sırtına binmiş?

                Esen kalınız.                                                                                                 Nazım PEKER        

               

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.