1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İYİ Parti, İzmir’deki ‘A Takımı’nı tanıttı

İYİ Parti, İzmir’deki ‘A Takımı’nı tanıttı

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, 85 kişiden oluşan İl Yönetim Kurulu’nun tanıtımını gerçekleştirdi.

A+A-

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. İzmir'de başkanlığını Yıldırım Ulupınar’ın üstlendiği İYİ Parti’nin İzmir il yönetimi belli oldu.Yönetim Kurulu 85 kişiden, Disiplin Kurulu ise 9 kişiden oluştu.

Üyelerini bir otelde düzenlenen toplantıda tanıtan Ulupınar, yönetimde 3 eski milletvekili, 2 eski belediye başkanının da yer aldığına dikkat çekti. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarda, siyaseti bir tercih olarak değil, bir mecburiyet olarak gördüklerini belirten Ulupınar, ülkenin hızla normalleşmeye ve bu normalleşmeyi sağlayacak lider, kadro, program ile dile ihtiyacı olduğunu savundu.

Ulupınar şöyle konuştu:

"İYİ Parti olarak çıktığımız yolda, bu bir iktidar yürüyüşüdür. Demokrasi tarihimizdeki kahramanların ayak izlerine basa basa çıktığımız bu yürüyüşte ülkeye açık açık ihanet edenler dışında hiç kimseye hiçbir sosyal kesime ve aidiyete karşı rezervimiz yoktur. Çünkü aidiyetlerin ayrıştırdığı değil hukukun ve demokrasinin birleştirdiği toplumsal yapıyı savunuyoruz."

"BAĞIMSIZLIKLARIN ANASI YARGI BAĞIMSIZLIĞI"

Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışında sorunlarla boğuştuğunu ileri süren Ulupınar, ilerleyen dönemde ve partisinin olası iktidarında gerçekleştirecekleri faaliyetleri özetledi. Ulupınar, "Amacımız, intikam veya rövanş gibi kavramlardan uzak durarak, demokratik biçimde çözüm önermek ve halkımızdan gördüğümüz destekle bu çözümleri hayata geçirmektir. İktidarımızda parlamenter sisteme geri dönülecektir. Zengin, adil, özgür ve mutlu Türkiye’nin temelleri atılacaktır. Hem Batı hem İslam dünyasıyla ilişkilerimiz normalleşecektir. Taassuba değil bilim ve teknolojiye ağırlık verilecektir. Yerel yönetimler, partilerin ve genel başkanların değil halkın yere yönetimleri olacaktır. Yargı bağımsızlığı tüm bağımsızlıkların anası olarak kabul edilecektir. Devlet işleri en yakın akrabaya, en iyi partizana veya başını en kolay eğene değil, en ehil olana verilecektir" diye konuştu.

"İZMİR’E ÖZEL İLGİ"

İzmir’in genel ve yerel iktidarların çekişmesinde mağdur edildiği süreçlerin İYİ Parti’nin iktidarıyla son bulacağını öne süren Ulupınar, "İzmir layık olduğu hiçbir hizmet ve ilgiden geri kalmayacaktır. Bizler İzmir yönetimine büyük bir şevkle talip olduk. Layık görüldük. Amacımız İzmir il ve ilçe teşkilatlanmasında partimizin geneli için bir model oluşturmak ve bunun Türkiye genelinde yaygınlaşmasını sağlamak" dedi.

Ulupınar konuşmasının ardından il yönetim ve il disiplin kurulu üyelerini tanıttı. Açıklamanın ardından 5 dakikalık bir il yönetim kurulu toplantısı yapıldı. İYİ Parti’nin çiçeği burnunda yeni yönetimi daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

A TAKIMI’NDA KİMLER VAR?

İYİ Parti 85 kişilik il yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

"Koray Ükünç, Ergin Oğuz, Şeref Şencanbaz, İbrahim Dönertaş, Mevlüt Durmuş Kara, Nurdan Sargın, Rahmi Sezgin, Cengiz Üretmen, Ali İhsan Ülker, Mehmet Armağan Abacıoğlu, Ülkü Doğan, Galip Çetin, Erhan Atlı, Bülent Kırılmaz, Gizem Babayiğit, Hüsmen Kırkpınar, Ahmet Rüştü Kadıoğlu, Mehmet Kamil Ergenekon, Murat Kapkaç, Kemal Sevinç, Haluk Hayri Öztekin, Gökten Gök, Hüseyin Meşeli, Songül Birçek, Şükrü Çakır, Murat Çakar, Hayri Köseoğlu, Evren Gülay, Bülent Uygur, Ufuk Dulun, Öztürk Keskin, Osman Çandır, Sevim Kayahan, Lütfi Kılıç, Hakiyan Öztekin, Ahmet Kervan, Mediha Keskin, Oktay Çetintarakçı, Mehmet Balvar, Melik Yazır, Mehtap Tamer, Adnan Selvi, Fatih Komili, Ömer Özkan, Serap Ocak Kaşka, Mehmet Murat Gök, Mehmet Ali Danışman, Saim İşlek, Nuray Savaşan, Cumhur Kansu Kaynar, İsmail Vatansever, Zeynel Yılmaz, Sema İşleker, Mehmet Özer, Ahmet Murat Beydoğan, Seda Özçelik, Tuğba Uzer, Can Yeşilpınar, Alper Can Ketenci, Atila Certel, Esra Akkaş, Mehmet Şükrü Ağırbaş, Sinan Çiğdem, Mehmet Ali Sarızeybek, Serpil Gencer, Çağrı Özdemir, Sabahattin Topuz, Kurtuluş Ürkmez, Funda Doğan Kapukıran, İrfan Anbar, Gülşen Dizdarer, Serhat Bayülken, Burak Üstünbaş, Ramazan Dündar Tanrıverdi, Hacer Hande Güven, Nurettin Özturan, Sema İkizoğlu, Ayşe Ertürk, Süleyman Serdar Işıldar, Musa Serbest, Fatih Özen, Sevil Duru, Hasan Mert Yılmaz, Arzu Büyükköprü.

"DİSİPLİN KURULU 

9 kişilik İl Disiplin Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Vedat Ahi, Mehmet Dolunay Köstepen, Ayhan Saltan, Bayram Ata, Buğra Erkulus, Özer İnce, Tülin Dilşen, Tülay Yaman, Şenay Atalay."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.