1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. İYİ PARTİ İYİ HAZIRLANIYOR, ENDİŞEYE GEREK YOK
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

İYİ PARTİ İYİ HAZIRLANIYOR, ENDİŞEYE GEREK YOK

A+A-

Sosyal medya kıpır kıpır, canlı ve diri! Herkes fikrini, ümitlerini, umduklarını ve bulmak istediklerini rahatça söylüyor.

Bunlardan biri de İYİ Parti ve onun Genel Başkanı Sn. Akşener hakkında. Terbiye sınırlarının altında, seviyesiz yorumlar hariç, pek çok yurttaş; İYİ partiye İYİ gözle bakıyor. Sn. Akşener hakkında da olumlu düşünüyor ve kurtuluş olarak gördüğü için de çok şeyler bekliyor.

Son günlerde İYİ Parti ve Sn. Akşener’in topluma ümit vermediğini, neler yapacağını, nasıl yapacağını söylemediği yönünde eleştiriler var.

Bunalan, çok şey bekleyen bir toplum psikolojisini göz önüne alınca, eleştirilerin haklı olabileceğini düşünmek olasıdır.

Evet! Toplum çok bunalmış vaziyette. Stres ve depresyonun tavan yaptığı antidepresan ilaçlarının yok sattığı bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Toplum bilerek her geçen gün ayrıştırılmakta, ümitleri yok edilmekte. İşsizlik zirvede, toplumun neredeyse yarısı açlık sınırının altında bir maaşla geçinmeye çalışmakta, üniversite mezunu gençler, ne olursa olsun, yeter ki bir işim olsun çaresizliğinde. Toplum bir an önce güzel şeyler duymak ve çözüm yolları beklemekte.

İYİ Parti ve ekibi, bu beklentileri karşılamaya hazır mı, karşılayabilecek iradesi var mı?

Şunu iyi bilin ve rahat olun ki, İYİ Parti ve ekibi ülkenin bütün meselelerini masaya yatırmış ve çözüm yollarını aramakta. Her alanda muazzam bir ekip çalışması olduğu söyleniyor. Yakın zamanda bütün meseleler için çözüm yolları kamuoyu ile paylaşılacaktır. İlgili arkadaşlardan alınan bilgi bu yönde!

Öncelik toplumdaki ayrıştırma sonlandırılacak, kardeşlik ve hoşgörü ortamı bütün ülkeyi rahmet ve bereket bulutları gibi kaplayacak.

Ülkenin en önemli meselesi olan, işsizlik, hukukun bağımsızlığı, terörün kökünün kazınması ve bozulan yurtdışı ilişkilerle işe başlanacak. Sn. Akşener, “Biz hukuku, olması gereken yere taşıdığımız zaman, zaten pek çok şey otomatik olarak kendiliğinden mecrasına dönecek ve çözülecektir. Çünkü hukuk, pek çok eli, pek çok olumsuzluktan çekecektir.” demekte.

Eğitimin düzelmesi, maliyenin disipline edilmesi, devletin asli görevlerine dönmesi işi sırayla ele alınacak, OHAL ve KHK’ler Anayasal ortamına taşınacak. Hür teşebbüs teşvik edilecek, sanayi, tarım ve küçük işletmeler ile çiftçimiz gereği gibi desteklenecek demekte.

İl binaları açılışlarında yaptığı konuşmalarının satır ararlında bunları görmek mümkün.

Onun için yurttaşlarımız rahat olsun. Bunu, Sn. Akşener söylemektedir. “Ben Milletvekili adayı olmayacağım. Direk cumhurbaşkanı adayı olacağım ve Türkiye’yi çok partili parlamenter sisteme tekrar döndüreceğim” demiyor mu?

Bu güne kadar hep söylediler, vaat ettiler amma, söylediklerinin ve vaatlerinin hep tersini yaptılar. Öyle görünüyor ki bu millet, İYİ Parti döneminde söylenenlerin yapıldığına da şahit olacak.

Yapmazlarsa mı?

Onu da kendileri bilir. Bu millet 16 imparatorluk kurmuş, teşkilatçı bir millettir. O zaman İYİ partiyi de siyasi partiler mezarlığına göndermesini bilir.

Merak etmeyin seçin, bekleyin ve görün.

Kimi arkadaşlar, görev alamadıkları için biraz kırgın olabilirler. Ama şunu asla unutmayın; Türkiye’nin önceliklerini düşününce, bireysel istek ve beklentiler ertelenebilmeli. İşler rayına oturunca hep beraber umduğumuzu buluruz inşallah!..

Esen kalınız.                                                                                                                                                                                      Nazım PEKER

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.