1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. İYİ PARTİ, AKP’NİN (RTE-BAHÇELİ) STRATEJİK GERGİNLİK OYUNUNU MUTLAKA BOZ
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

İYİ PARTİ, AKP’NİN (RTE-BAHÇELİ) STRATEJİK GERGİNLİK OYUNUNU MUTLAKA BOZ

A+A-

Ülkemiz an itibariyle bir savaş ortamında bulunmaktadır. Türk devleti YPG ile savaşmıyor, Ortadoğu’da ki vesayet savaşlarının arka planındaki süper güçler ve onların görünen vesayetçileri ile savaşıyor. Buna rağmen milli birlik ve beraberliği esas alan bir dil kullanması gereken iktidar, parti kongrelerinde CHP ile adeta savaş dilini kullanarak kontrollü gerginliği zirveye çıkarmaya çalışmaktadır.

AKP, bu dilini yandaş medyayla organizeli bir şekilde götürmektedir. Aslında kurulduğu günden beri hedefe ulaşmak için bütün yolları mubah sayan AKP’yi biliyoruz. AKP’nin amigoluğunu yapan kanallarda Kızılelma ülküsünün acemice anlatılması (Camilerde Amasya elmalarının kasa kasa vatandaşa dağıtılması) ve Turan türkülerinin söylenmesi oynamak istedikleri oyunun bir parçasıdır.

Suriye’de ordumuz, büyük bir operasyon yapmaktadır. İktidara düşen görev ise bu süreçte muhalefet ve STK’larla milli birliğin pekişmesine dikkat etmek olmalıydı. AKP bunların hiçbirini yapmıyor.  AKP bunu bilerek yapmamaktadır. Milliyetçi, muhafazakâr, mütedeyyin sağ oyları bloke etmek için yapay bir düşman yaratması gerekiyordu. Ve düşman bulundu; CHP.

Diğer seçimlerde de bu düşman bulma oyununu hep sergiledi. Bazen vesayet deyip orduya kumpas kurdu, bazen anneler ağlamasın dedi teröristlerle rezilce pazarlıklar yaptı, bazen Fetöcü hainlerle iş birliği yaparak devleti sokağa düşürdü. Dolayısıyla bu sahte İslamcıları çok iyi tanıyoruz.

Aynı oyunların mimarı, her oyunda yanında bir işbirlikçi alarak ülkenin başına çorap ördü. Şimdi de sıra Sayın Bahçeli’de. RTE, Bahçeli’yi de yanına alarak aynı dil ve üslupla CHP’ye saldırarak sağ seçmeni bloke etmenin derdine düşmektedir. Hakarete varan dilin temel nedeni toplumsal fay hatlarını derinleştirerek geçişkenliği önlemektir.

Evet, RTE ve Bahçeli patentli bir oyun oynanmaktadır.

İktidara alternatif hale gelen ve her geçen gün toplumda karşılık bularak halkın umudu halini alan İYİ PARTİ, bu yapay bloklaşmaları yıkmak ve RTE-Bahçeli stratejini bozmak zorundadır. Milli ve yerli olma özelliğinden zere kadar nasibini almamış AKP’yi, Bahçeli ile yerli ve milli hale getirme operasyonunu boşa çıkarmak için her iki zihniyetin antidemokratik uygulamalar ve geçmişten bugüne yaptıkları ihanet derecesindeki eylemlerini deşifre etmek İYİ PARTİ’ nin stratejik hedefi olmalıdır. Bu ikilinin anladığı dilden ve toplumsal fay hatlarımızın kırılmasını önleyerek CHP’yi öcü gösterip sağ seçmeni bloke etmelerine fırsat vermemelidir.   Dün askerin etkisiz hale getirdiği terörist için söylenen MEGRİ MEGRİ” şarkısıyla alanları dolduran bir zatın terörle mücadelesi değil milleti kandırması ancak söz konusu olabilir.

O halde İYİ PARTİ daha yüksek tempodan bu iki zatın oynadığı kirli oyunu deşifre ederek ve toplumsal fay hatlarımızı da koruyarak milli iradenin sağlıklı tecellisi için gereken tavrı sergilemelidir. Türk milletinin alternatifi CHP değil İYİ PARTİ’dir. İnsanlarımızı ideolojik bağnazlığa itmeye çalışan, bloklaşmaya götüren bu ikilinin oyununu bozma İYİ PARTİ’nin hedefi olmalıdır. İktidara giden yolun da bu ikilinin yapay oyununu bozmaktan geçtiğini de unutmayalım.

Genel başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in son konuşmaları bu stratejiyi yıkmaya yönelik mükemmel girişimlerdir. AKP ve onun destekçisi Sayın Bahçeli’nin oyunlarını Türk milletine anlatmak ve aziz milletimizin monokrat bu iki zatın oyunlarını boşa çıkarması mecburiyet halini almıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum