1. YAZARLAR

  2. Zeynel KOZANOĞLU

  3. İnsanlık ölmüş ağlayanımız yok...
Zeynel KOZANOĞLU

Zeynel KOZANOĞLU

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

İnsanlık ölmüş ağlayanımız yok...

A+A-

 

Olayları bir başka açıdan değerlendirmek bana daha anlamlı geliyor. Bir canavar bir zavallıya kötülük etmiş... Bu olay elbette kötü. Elbette iğrenç ve bu kötülüğü işleyen de elbette insan kılığında ama insan değil. Böyleleri hayvan bile değil.

Bir de şöyleleri var. Bir canavar böyle bir kötülüğü işliyor. Bunu öğrenen bir başka kişi hemen adli makamlara koşacağı yerde o zavallının tepesine binmeye koşuyor.  Ya ondan sonraki ne yapıyor? O da aynı yolun yolcusu. Bir diğeri, bir diğeri... Taa 29 kişiye varıncaya kadar hepsi hepsi... 13 yaşında kurbanı biraz daha, biraz daha... kirletmeye koşuyorlar.  Bir tek kişinin aklına hak, hukuk, ayıp, günah gelmiyor.

Hani Peygamberimiz demiş ya... “Ümmetim yanlışın üzerinde birleşmeyecektir” diye.. İşte Ümmet. Neyin üzerinde birleşmiş oluyor şimdi?

O zavallı çocuk içinde bulunduğu halin korkunçluğunu idrak edememişliğin rahatlığıyla  “Eeee... ııı. Önüne gelen benimle yatıyor...” laflarını edinceye kadar soytarılık sürüp gidiyor.

Ve burası dağların başı değil... Açık denizlerin ortası değil. Gölcük...

Uygar Türkiye’de uygar İstanbul’un burnunun dibinde bir kıyı şehri... Suçlular da ünlü ailelerin çocukları... Neleriyle ünlüyseler... Bir de Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu var. Ülkemiz işgale uğrayacak da bizim namusumuz kirletilmesin diye canını verecek adam... Düşmana karşı koruması gereken namusumuzu kendisi kirletiyor.

Şimdi ne olacak? Hemen söyleyeyim. Allah şerefsizleri korumuş da o zavallı çocuk “yükseklerde oturan bir adamın çocuğu” olmamış. Garip bir ananın yavrusu. Baba başında bile değil... Soruşturmaydı, duruşmaydı, ifadeydi, ifadenin reddiydi, kız ifadesini değiştirdiydi, gönüllüydü, kemik ölçümüydü derken olay unutulup gidilecek.

Bu çocuk iftira suçundan yargılanmazsa şanslıdır. Canavarlar insafaa gelmişlerdir. Olmayan vicdanları sızlamıştır. Şükredip otursun... Gölcük’ün ünlü aileleri de bir yerlerine kına yakınsınlar. Çocukları pek yakında aklanacak...

10 Nisan 2013 Zeynel Kozanoğlu

“Basın hürdür susturulamaz...”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.