1. YAZARLAR

  2. Nurettin BÖLÜK

  3. İçim yanıyor...
Nurettin BÖLÜK

Nurettin BÖLÜK

ortakses
Yazarın Tüm Yazıları >

İçim yanıyor...

A+A-

Türkiye'de yıllara bakarak söylüyorum. İktidar için partiler mücadelesi yok. Dönme, Devşirmeleri, kendilerini Türk hissetmeyenleri iktidar etme veya iktidarda tutma mücadelesi var. Bu saydığım gruplar örgütlü ve her zaman hazırlıklı. Birbirlerini iyi tanıyorlar. Tek hedefte her yerde her partide, her kurumda birleşiyorlar. Ve hedeflerine ulaşıyorlar.

Türkle mi? Bunlardan hangilerini seçip iş başına getirsem mücadelesi veriyorlar. Bunlar için birbirlerini yiyorlar. Onlar ise karşılarına geçip kıs kıs gülüyorlar. Osmanlı döneminde, Türk olanlara "Edrak-ı bi idrak" 'İDRAKSIZ TÜRK' demişler. Doğru demişler. Bugün bile bu dedikleri geçerli.

Adam "Ben Türk değilim" diyor. Atatürk'e ve Türk'e sövüyor. Kendisi her türlü etnik milliyetçiliği yapıyor. İşbaşına geldiğinde kendisinden başkasını o bölüme sokmuyor. Ben Türk dediğimde, ırkçı oluyorum. Kendisini Türk hisseden de İslam adına bana saldırıyor. Allah'ın bu konuda Hücurat Suresinde söylediklerini bilmeden.

Evet. Kim ne derse desin! Türkiye'de Türkler: Dönme, devşirme ve kendilerini Türk hissetmeyenleri seçmeye devam ettiği sürece, kendilerinin iki yakası bir araya gelemeyeceği gibi, Türkiye'nin de iki yakası bir araya gelemez.

Birileri "19 milyon kişiye sosyal yardım yapıyoruz" diye övünürken, birileri de "Bu yardımları alıyorum" diye gururlanır. Bu yardımları alanlar, "BENİ BU YARDIMLARA MUHTAÇ EDENLER KİMDİR? Ben niye muhtaç durumdayım" hesabı yapmaz. İDRAKSIZ TÜRKLÜĞÜ DEVAM EDER.

Dönme ve Devşirmeler para ve makam yerlerine koşarken İdraksız Türkler, ölme yerine, uzman çavuş, polis olmaya vatan(!) için koşarlar. Dikkat edin BEKÇİ bile yapmazlar.

İçim yanıyor! Anladıklarımı anlatamıyorum.

Şimdi birileri çıkıp: Beni ırkçı şövenistlikle suçlayacak. Esas ırkçı ve şövenistleri ısrarla görmek istemeyecek. İdraksızlığı devam edecek. İDRAKSIZ TÜRK...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.