1. YAZARLAR

  2. Süleyman PEKİN

  3. “HİNDİ YE, KUL HAKKI YEME!”
Süleyman PEKİN

Süleyman PEKİN

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

“HİNDİ YE, KUL HAKKI YEME!”

A+A-

KUR’ANdan aldığımız ilhamla “İslamiyet Müslümanlara Beş Numara Büyük”, “Ebu Süfyan Muhafazakârlığı Değil Muhammedî Devrim”, “İslam Âlemi’nin Linç Merasimi”, “Bütün Renkler Aynı Hızla Kirleniyormuş, Birinciliği Muhafazakârlara Vermişler”, İslam Dünyasının Bedevîleşmesi”, “Damarları 19. Yüzyılda Donmuş Adamlar” ve “Âlem-i İslam’ın İmanını İngiltere mi Kontrol Ediyor?”  gibi yazılarla hâl-i pür melâlimizin künhüne değinme denemelerinde bulunduk. Belki ilerde VEMÂ EDRÂKEME’L İSLÂM? adıyla da kitaplaşabilir.

Bizim zaman zaman “Şekilperestik Şamanizm” diye nitelediğimiz Türk Milleti’nin din algısına yönelik Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ın “Hindi Yiyin, Kul Hakkı Yemeyin” başlıklı yazısı çok dikkat çekici. Yazarın www.habername.com sitesindeki diğer yazılarına baktığımızda ise dert çok olsa da hemdert bulmanın bahtiyarlığını yaşıyor insan: “Huzur İslam’da mı, Jeeplerde mi?”, “Kamu Malını Haksızca Yiyen Ateş Yemiştir” ve “İftar Sofralarının Firavun Sofralarına Dönüşmesi” gibi nice derûni yazı.. 

Egemen küresel güçlere karşı cihadı bırak boykotu bile beceremeyen Müslümancıkların yılbaşı ve hindi cihadı her sene sonu olduğu gibi bu yıl da göz yaşartıyor. Ramazan’ı ve kandil gecelerini Hicrî takvim gereği Milâdî yılın her bir ayına-gününe sarkıttığımız halde “Mekke’nin Fethi”ni nedense hep 31 Aralık’ta ve hep de büyük salon toplantılarında kutlarız. Millî Görüş geleneğinin gençleri, ihtiyarlarıyla birlikte yarın bilmem hangi yerde bu kutsal (!) ananeyi sürdürecekler, bilmiyorum.

ADNAN ZEKİ BIYIK’ın yakaladığı öyle bir nokta var ki kendini çer çöple oyalayan Müslümancılıktan ‘ikra’ ve tefekkür eden Müslümanlığa geçişe şerit açıyor. Noel’de hindi yenirse Hıristiyanlara benzeyeceğimizi sakız edenlere bakın ne diyor:

“Şimdi gelin şöyle bir şu kendilerine hindi yemeyerek güya benzememeye çalıştığımız gavurların ürünlerine bir bakalım.. Peynir ekmek gibi tükettiğimiz ürünler:

·        Şintoist yani putperest Japonya’nın ürünleri: Sony, Pioneer, Panasonic, Nec, Seiko, Casio, Fujitsu, Canon, Apple, Nikon, National, Aiwa, Toshiba, JVC…

·        Birbirimize hava attığımız Japon arabaları:  Mitsubishi, Nissan, Toyota, Isuzu, Honda…

·        Budist yani Putperest Kore Malları: Hyundai, Samsung, LG, Humax, Ssangyong…

·        Budist yani Putperest  Taiwan Malları : Acer, Abit, Epox, Beng, Asus…

·        Fransa (Hristiyan) : Alcatel, Sagem, Peugeot, Citroen, Renault…

·        Almanya (Hristiyan) : Mercedes, Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen, Adidas, Puma, Grundig, Loewe, Schaub & Lorenz, Blaupunkt,Porsche, Siemens, Aeg, Bosch, Opel…

·        İsrail ve destekli ürünler (Musevî) : Algida, Burger King, Cappy, Doritos, Domestos, Dove, Dunhill, Disney, Elite Cafe, Evian, Elidor, Estée Lauder, Fruko...

Şimdi Müslüman olmayan bu ülkelerin ürünleri bu kadar hayatın içine girmişken tamamen yerli malı olan hindiye düşmanlığın sebebi ne olabilir: “Suçluluk psikolojisi” Kendin bir şey üretme, kitap okuma, kendi sanayîni oluşturma, dizi izleyerek ömür geçir, sonra kalk de ki “hindi yemeyin”.

Bunlar 3. Dünya ülkelerinin kamuflaj manevraları, kendi beceriksizliklerini ve tembelliklerini örtbas etmek için yapılan manipülasyonlar.. Oysa her çağda iki büyük güç vardır; biri bilgi, diğeri ekonomik güçtür.

Siz siz olun Hindi yiyin, Kul hakkı yemeyin. Cehennem, hindi yiyenlerden ziyade kul hakkı yiyenlerle dolu olacak!

(NOT: 3 sene önce yazılan bu yazı önemine binaen tekrar paylaşılmıştır.)

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.