1. YAZARLAR

  2. Neşe DİLEKÇİOĞLU

  3. Hamlet ve son hamle
Neşe DİLEKÇİOĞLU

Neşe DİLEKÇİOĞLU

TRT THM Sanatçısı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hamlet ve son hamle

A+A-
 

Siyaset çetrefilli bir sanat..Bunu yaparsak şerefsizim diyorlar. Görüşen şerefsizdir ,ispat edin istifa edeyim diyorlar. Söylediğimiz tarihte olacak seçim her duyduğunuza inanmayın. Biz ne diyorsak o diyorlar.. Aldatıldık deyip her işten sıyrılıyor halkı aldatıyorlar..

O koltukta oturabilmek yerlerinde kalabilmek için herşey mübah. Bir o yana bir bu yana dönüyorlar. Açılım deyip her etnik kökenin ağzına bir karış bal çalıp oylarını alıyor, seçilince verdikleri sözü unutuyorlar. Biz öyle demedik siz yanlış anlamışsınız deyip işin içinden sıyrılıyorlar bir güzel.. Siz suçlu pozisyonuna düşüyorsunuz Ya hu biz mi yanıldık demedim diyor adam...

Ne büyük baş hayvanı. Biz 300 davar demedik. Ahırı bizden olsun bari davarı..? Emekliye maaş artışı mı..? Olağan üstü hali kaldıracağız mı dedik hem de bekaa meselesi varken. Ne zaman nerede demişiz. O seçim hilesiydi... Köylüye traktör mazot dan vergi yok.. Mazotu indireceğiz.. Pırlantadan vergi almayacağız..Lüks teknelerden de.. Asgari ücret geçim standartlarınızın üstünde olacak.. Bir ailenin geçinmesi için ayda 3 bin tl.. Yoook nerede görülmüş o rakam insan 800 tl ile de geçinebilir. (Bunu bir Bakan demişti) Her türlü üç kağıdı yalanı seçmenlere söyleyip oylarını alınca halay başı pozisyonunda ben nereye çekersem oraya doğru adımlarınızı atın mantığıyla insanları makaraya alıyorlar.. Ellerinde halay başı mendili..

Makaram sarı bağlar oooy. Kız söyler gelin ağlaaaar. Haydeeee.. Hoop deeee.. Tabii halayın içinde yer alınca oyundan çıkmak ne mümkün. Bir daha ki seçime kadar halk yaa dur bakalım feraha ereceğiz şu halay bitsin öle deyip halaya devam etti bozmamak için.. Verdikleri sözü tutarlar ellaam diye düşündüler demek ki.. Kredileri bitmiyor bir türlü.. Göle maya çalıyorlar ya tutarsa...

Hem o zamanın Başbakanı evlenmedik insan kalmayacak, kız bulacağız size. Söz veriyorum kızı bul evlendirmek bizim işimiz. Promosyonu bizden demedi mi.. Dedi.. Hatta nereden bulacağız diyenlere acil servislere gidin diye yön göstermişti hatırlayın.. Bazıları yanılıp mezarlığa gittiler. Hayır yani mezarın başında genç bir dul kadın varsa hele de ağlıyorsa tamamdır iş..

Yanına yanaşıp başınız sağolsun kocanız mıydı ölen..? Ben de bir ruhuna fatiha okuyum diye söze başlayıp Yan gözle de genç dulu inceleyip olur mu olur valla diye düşündüler acil servislerden iş çıkmayınca.. Bu da fiyasko tabii.. İşi olmayana kim eş verir. Kadının kocasından kalan emekli mayişi var.. Evlendirmeme programları da tedavülden kalktı . Herkes evin var mı...? Gelirin ne kadar..? Bana kaç bilezik takarsın..? Evin varsa, araban varsa önce üstüme yap deyince, tabii evlenecek kişilerde gelir nanay olunca bu projede çöktü..İşsizler ordusunda evlenecek kadar para nerdeeee.. Bazıları iş adamlarının reklam karşılığı açık artırma usulü ile evlendirildiler.. Ev tamam.. Düğünü kim yapacak yok mu artıran...? Hadi bir bilezikte sen tak.. Evlenemeyenler Başbakanın kapısını çaldı... Sözünüzü tutun bizi evlendirin... Aldıkları yanıt karşısında şaşkına döndüler.. O seçim yatırımıydı.. Neyse seçilmiş Başbakan da devre dışı kalınca bu da unutuldu gitti. Verdikleri hangi sözü tuttular peki... Hiiiiç.. Geçinebiliyor musunuz..? Hayıııııır.. Bilboardlarda ki reklamlar reklam olarak kaldı.. Aldatıldık... Aldatan kim...? Bir aldanan.. Aldanan bile aldatıyor bizi yani demek oluyor bu.. En son söz verip seçimi baskın seçim haline dönüştürülünce, muhalefet de eli armut tutacak değil gereken yanıtı verdiler.. Bizi aldattılar diyorlar şimdi. Kim kimi aldattı.? Muhalefeti hazırlıksız yakalayıp verdikleri sözü tutmayan, bir sene önceden seçimlere gitme kararı alanlar mı aldattı. Bunun için demokratik önlem alanlar mı.. Yani halktan teveccüh almış geniş halk kitlelerinin son umudu olarak görünen bir parti devre dışı bırakılmak isteniyorsa bu halkın iradesine ipotek koymak değil de nedir...? Şimdi olmadık lafı sayıp hakaret ediyorlar. Neden peki..? Evdeki hesap çarşıya uymadı çünkü.. Yaaa HAMLET bile bu kadar hamle yapmadı.. OLMAK YA DA OLMAMAK dedi.. İşte bütün mesele bu.. Hamlenizi gördük... PİYONLARINIZI YEDİK. ŞAHI SIKIŞTIRDIK.. Sonuç mu..? 24 Haziran da ALLAH ın izniyle. ŞAH MAT.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.