1. YAZARLAR

  2. Bahri YILDIZBAŞ

  3. Hadi bakalım...
Bahri YILDIZBAŞ

Bahri YILDIZBAŞ

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Hadi bakalım...

A+A-

Hadi diyelim 5 liracığa almıştınız, önce 9 oldu az geldi ve ardından 19 liracuğa sattınız veya 29 liralara yükselmesini bekliyorsunuz. O günde geldi, 29 liralara satıp büyük paralar kazandınız, Türk Lirası'nı yerle bir ettiniz ve zengin oldunuz. Evler, daireler, dükkanlar, hanlar, arabalar ve villalar aldınız, kiralara verdiniz. Kiraları harcamaya başladınız, ne kadarını yiyebileceksiniz? Zaten biriktirmeye alıştığınız ve yaşlandığınız için harcamak isteseniz de yapamayacaksınız. 

Biriktire biriktire, bir gün sabah cami hoparlöründen müezzin, selayı bitirdikten sonra, ciyak bir sesle “vefat eden ……." getti güle güle. Toprak lüle lüle. Akşam helvan çalınacak, üç gün sonra cemaat gidecek, yedinde, kırkında ve elli ikinde dinimizde yeri olmayan ve sana hiç bir hayır kazandırmayacak mevlitler okutulacak, elli üç gün sonra sülalen, bir bayram sonra damatlar ve gelinler, iki bayram sonra çocuklar ve bir iki yıl sonra herkes seni unutacak. O kadar toplayacağına, fırsatçılık, karaborsacılık, zalimlik, aç gözlülük yapacağına; okul yaptırsaydın, çocuk okutsaydın, insanları ve hayvanları sevseydin de, dayanışma İLE insanlara destek olsaydın, biraz yatırım ve biraz üretim ile ülke ekonomisini yerlere vurmadan, fakir fukarayı perişan etmeden ameli salih ölseydin de, dualar ve rahmetlerle unutulmasaydın...

- "Aç gözlü ve haksız kazancın başına değsin." 

- "Ne pinti ve pis adamsın." 

- "Ömrün zalimce ve acımasızca geçti."

- "Senin ve sizlerin yüzünden, ülke çekilmez oldu. Pahalılığı, faizi, tefeyi, karaborsayı, ihale yolsuzluğunu icat edip, devletin malını deniz ve yemeyeni domuz ilan ederek, geberdiniz gittiniz." diyecekler, bak diyecekler haaaaaa.

- "Hiç bir yatırım yapmadan, bir kaç insana istihdam sağlamadan, fırsatçılık ve aç gözlülüğünüz yüzünden, enflasyonu ve devalüasyonu hortlattınız defolup gittiniz." diyorlar, diyecekler, arkanızdan da tef çalıyorlar ve çalacaklar...

Bir öğretmen, eğitimci, sosyal sorumluluk sahibi bir birey, toplumsal aktivist, yazar ve bir insan olarak; hiç kimsenin özel hayatı ile ilgilenmiyorum. 

İnsanların ve toplumların yaşam standartları, hakları, hukukları, adil ve eşit yönetilmeleri, medeniyetten ve insan haklarından özgürce yararlanmaları, ahlaklı, sağlıklı ve eğitimli yaşamları ile ilgileniyor; her bireyin huzurlu, mutlu ve barış içinde yaşamasının ANAYASAL hakları olduğunu söylüyorum, söyleyeceğim ve yazacağım. 

Üç kuruş fazla kazanmak, çocuklarınıza ve torunlarınıza daha fazla miras bırakmak İçin, insanların tüm haklarını gasp etmeye, bütün bunların kader olduğunu söylemeye, Allah’ın ve Muhammed’in bile hoşuna gitmeyecek dualar ile düzeleceğine inandırmaya ve şükrederek cennete gidileceğini anlatarak meydanı boş görmeniz; ruhlarınızın kirliliği, doyumsuzluğu ve kötülüklerle dolu olmasındandır. 

Ya temizlersiniz veya musalla taşından sonraki süreçte çürüyecek olan bedeniniz ile ruhunuz birbirinden ayrılmayacak ve ilk günden itibaren, kıyamet günündeki yüzleşmeye kadar, gasp ettiklerinizin azabını çekeceksiniz. Ondan sonrası ise, inananların cehennem ateşleri ve esfele safilin!!

Hadi rastgele, yüzmeye...

mudur-amca-resim-01.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.