1. YAZARLAR

  2. Ömer Lütfi ÖZENÇ

  3. Güneş sıva tutmaz
Ömer Lütfi ÖZENÇ

Ömer Lütfi ÖZENÇ

Ortakses Editör
Yazarın Tüm Yazıları >

Güneş sıva tutmaz

A+A-

Ülkemizdeki ekonomik göstergelerin kötüye doğru gidişi ve İYİ Parti'nin güçlü bir şekilde siyaset sahnesine çıkması sebebiyle bir baskın seçim yapılmıştır. Bu seçimde İYİ Parti'nin aldığı sonuç, İYİ Partililer'in çalışmalarından ziyade bölgeyi dizayn edenlerin seçimlere müdahalesi nedeniyle, beklenen düzeyde gerçekleşmemiştir.

Dizayn edenlerin; seçimlerde basına izlettiği yol, sahaya yeni oyuncular sürmeleri ve seçmenin bu olan bitenler hakkında maddi imkansızlıklar sebebiyle yeterince bilgilendirilememesi, alınan sonuçların gerçekleşmesinde etkili olmuştur.

Diğer taraftan, bu gerçekler gözardı edilerek İYİ Partililer tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde parti içerisinde çeşitli fikir ayrılıkları oluşmuştur. 

Ülkemizin neredeyse işgal derecesinde yabancı akınına uğraması, 

Ekonomik zorlukların artması, 

Dış politika, eğitim, sağlık, tarım konularındaki gelişmeler, yetersiz siyasiler tarafından yönetildiğimizi göstermekte ve vatandaşlarımızda hayal kırıklıkları oluşturmaktadır. 

Ülkede yaşanmakta olan bu sorunlar ancak, milli ve yetkin insanların oluşturduğu halkla bütünleşmiş olan, ortak akılla yönetilen bir siyasi parti tarafından çözülebilir.

Bu manada, ülkemizin kuruluş ayarlarına dönmesi gerektiğini ifade eden ve bunun topyekün mücadelesinin verilmesi gerekliliğini savunan tek parti İYİ Parti'dir.

Temennimiz odur ki;

İYİ Parti, 12 Ağustos'ta yapılacak olan olağanüstü kurultay ile egosu tavan yapmış, kendisinden başkasının düşüncesine değer vermeyenlerle yolunu ayırarak kuruluş amacına uygun bir yapıya kavuşacak ve siyasi platformun tam merkezinde yerini alacaktır.

Kendi emellerine ulaşmak için ülkemiz insanını; Alevi-Sünni, Türk-Kürt, inanan-inanmayan, sağcı-solcu diye kutuplaştıran şer odaklarının oyunları İYİ Partililer tarafından bozulacaktır.

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında biraraya gelecek olan vatansever insanımız, ülkenin kurtuluş ümidi olan İYİ Parti'yi ve dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'ni şahlandıracak, kısa sürede Türkiye'yi huzur içerisinde yaşanılır bir ülke haline getirecektir.

Kısa zaman önce Türk siyasetinde yerini alarak Türk milletinin kurtuluş ümidi olan İYİ Parti, bu hafta sonu yapılacak olan olağanüstü genel kurul ile Türk milleti bünyesindeki tüm vatanseverlerin bir araya gelebilmesinin zeminini oluşturacaktır.

Sonuç olarak İYİ Parti; ayrılıkçı olmayan tüm insanlarımıza sevgiyle bakabilen, küçük olsun benim olsun zihniyetinden uzak ve koltuk meraklısı olmayanlarla yola devam etmelidir. Bu çerçeveden konuya bakamayanların partimizin amblemi olan güneşi sıvayamayacaklarını anlaması, hem kendilerinin, hem partimizin hem de ülkemizin lehine olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum