1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Gençler lütfen...
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Gençler lütfen...

A+A-

Ömrümüzün üçte birini, bir adamın tahakkümü altında onun emir buyurduğu, arzu ettiği şekilde düşündürülüp yaşayarak geçirdik. Çağa ve kendimize yakışmayan bir durum. Yazık ettik kendimize de neslimize de, en önemlisi de sizlere...

Oysa bu 'tek adam'a sadece bir defa şans vermeyi yeterli görüp, şimdiye kadar dört defa değişimi yaşamayı deneseydik illa ki sizlere daha iyi bir ülke bırakmış, gelecek sağlamış olacaktık.
Bizler, büyükleriniz kendimize güvenip bir şeyler yapmayı değil siyasi, ideolojik biat ve köleliği tercih ederek ömrümüzün üçte birini; sünepeliği, kifayetsizliği, özgüven eksikliği gibi aşağılık durumu kabullenerek yaşadık. Bir insan ömründe israf edilmiş çok önemli yıllar, yazık değil mi? Belki ödlektik, belki korkaktık, ne derseniz deyin haklısınız ama bu tecrübelerle sizlere bir şeyler anlatıyorsak lütfen önemseyin, not alın...
Ayıbımız ve utancımız çok büyük. Sizler bir devrim yaparak, geleceğinizi örümcek ağına takılmış yobaz beyinlerin tahakkümünden pekala kurtarabilirsiniz. Bunun için son şansınız da olabilir.
Annemizi, babamızı kaybedebiliyoruz...
Eşimizi, evladımızı; her türlü kıymetlimizi kaybedebiliyoruz. Henüz gençsiniz, bu kıymetlilerinizden kaybetmeye başlamamış olabilirsiniz ama inanın kaybettiğinizde dünya yıkılıp yok olmuyor, kimse aç kalmıyor, evler yanmıyor, ocaklar sönmüyor, dünya çökmüyor, kıyamet kopmuyor ve hayat bir şekilde devam ediyor.
Recep Tayyip Erdoğan da giderse de hiç bir kayıp olmayacak; Nadasa terk edilmiş bir toprağın yeniden ekilmesi gibi umutlar yeşerecek. İnanın ki; "Bu değişim kararlılığına keşke yıllar önce inanmış olsaydım" diyeceksiniz.
Ömrünüzün üçte birini sadece bir adama şans vererek geçirmek; Ah keşke benim gibi 60 yaşında olup da yaşanabilecek ne kadar güzelliği bunca yıl kendinize haram ettiğinizi fark edebilseniz.
Benden büyüklerim evlatlarınıza, torunlarınıza, küçüklerim kendinize ve sonraki nesille şans vermek için Erdoğan ve 'tek adam' tahakkümüne son verin, gönderin gitsinler. 85 milyonluk bu ülkede anaların doğurdukları daha nice yetenekli ve liyakatli yetişmiş evlatları var ki; sıra bekliyorlar onlara hep beraber şans verelim...
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.