1. YAZARLAR

  2. Beytullah KUDU

  3. Evet, ben vatan hainiyim!
Beytullah KUDU

Beytullah KUDU

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Evet, ben vatan hainiyim!

A+A-

Son günlerde belki de yıllarda malesef siyaseten genel geçer bir söylem olmasa da kısmen kabul gören bir söylem haline geldi;bizden olmayanı vatan haini ilan etmek..Hernekadar soğuk bir söylem olsa da özellikle iktidar partisinin bütün kademelerinde dile dolanır oldu.Belki de onlarınki;"şecaat arz ederken merd-i kıpti , sirkatin söyler" misali bir durumdur.

Ancak: Bu söylemler en küçük taşra teşkilatında bile söylem olarak dile dolanıyor hatta münafık ya da şer güç olarak türevlendiriliyorsa kendimizi hesaba çekme vakti geldi dedim..!

28 Şubat sürecinde askeri vesayet sivil siyasete  tahakküm  ederken kapalı kapılar ardında bir takım dış mihraklarla açık pazarlıklar yaparak kendine ikbal ve istikbal belirledim mi dedim? İçinde bulunduğum partinin mağduriyeti ya da muzdaripliği adına kamuoyuna yansıyan tek serzenişim, savunmam, isyanım var mı dedim?

Birtakım güçlerin kirli planlarını sahneye koyması sonucu,anlaşılmaz bir şekilde villahane pardon mapushane yolunu tutarak, cezaevinin arka kapısından iktidara mı kaçtım dedim?

Gizli oturumlarda esrarlı başkanlıklar ve BOP gibi eşbaşkanlıklar üzerine hesaplarda özne mi oldum? Büyük İsrail hayallerindeki harita mühendisliği rolünü mü üstlendim? Laiklik düşmanı olmama rağmen biranda İslam coğrafyasına laiklik pazarlar hale mi geldim?

Yaşadığım coğrafyanın demografik yapısına dinamik koyacak eylemlerde mi bulundum? IRAK ve SURİYE gibi üniter devletlerin yıkımında 1 Mart tezkeresi gibi suç ortaklıklarım oldu mu?

PKK denen örgütün yurtdışı ayakları olan Peşmerge ile ticaret yapıp,liderini kurduğum partinin kongresinde ayakta alkışlattım mı? Ya da Suriye kolu liderini kırmızı halılarla karşıladım mı, içerideki militanlara dokunmayın talimatı valilere verdim mi?

Terörle etkin mücadele dönemini unutup,birtakım kuyuları kazarak bulduğum kedi köpek kemiklerini devletin aleyhinde delil gösterip Devleti terör devleti veya katil devlet olarak sunmaya mı çalıştım? Dersim gibi birtakım operasyonlarda da başında bulunduğum ve devlette devamlılık esastır ilkesini unuttuğum devleti katliamcı devlet mi ilan ettim?

Karakalem krokileri ciddiye alıp TÜRK ORDUSU'nu sanık, teröristleri tanık sandalyesine mi oturttum? Bunu yaparken oyuna gelip devletin en mahremi KOZMİK ODAYI teröristlere mi açtım?

Bir masanın bir tarafına DEVLET'i bir tarafına da bir terör örgütünü mü oturttum, Koca bakanları bölücü örgüt elebaşısını över hale mi getirttim?

Birtakım şark kurnazlarını ülkede itibarlı hale getirip, devletin bakanlarını maaş kuyruğuna girer gibi rüşvet kuyruğunda bekler hale mi getirdim, yapana göz yumup ülkeyi mi soydurdum?

Ülkenin bütün milli değerlerini değerinin çok altında sattım mı, özelleştirme adı altında özel birşey bırakmadım mı?
Maaşıyla yetinmeyip tüccar olmayı marifet sayan bir siyasetçi miyim?

Devlete sızın diyen bir yapıya göz yumup hatamın bedelini garibanlara mı ödettim?

Mazlumun,masumun sesini duymayıp YARGI'nın sesini mı kıstım.Ülkeyi yönetmeyi güce mi endeksledim. Hep dahasını mı istedim?

Vatan hainleriyle ANAYASA'YA aykırı şekilde türkü mü çığırdım, ağlaştım, bez parçalarını bayrak diye göklerde mi dalgalandırdım?

Demokrasiyi askıya alarak yarattığım baskıyla ve usulsüz seçim zaferleriyle muhalefeti patlamaya mı zorladım. Ötekileştirerek benden olmayanlardan bir cephe oluşturup, toplumu kutuplaştırdım mı?

Ülke batarken ekranlarda olmayı,herkese gider yaparak ülkenin itibarını mı yok ettim?Bütün yetkileri elime alıp,olan bitenden hep birilerini mi sorumlu tuttum. Yetkili sorumsuzluk diye yönetimsel bir kuram mı yarattım?

Sordum işte..

Daha belki neler neler..

Ve karar verdim. Bir çıkarım yaptım..

Bunların hepsinin müsebbibiysem, hakkımdaki atıflar doğru.

Bunları yapan ben isem..

Evet..  Ben vatan hainiyim.!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.