1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. Ekrem İmamoğlu'nun yıldızını parlatıyorlar
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Ekrem İmamoğlu'nun yıldızını parlatıyorlar

A+A-

Kendi bacağına kurşun sıkmak nedir?

Bu sorunun yanıtı, Ekrem İmamoğlu’nun parlatılmasında yatıyor.

Öyle görünüyor ki AKP medyası ile AKP’li yazar-çizerler; İstanbul’da bir ilçe belediye başkanı olan İmamoğlu’nu zorla İBB başkanlığına taşıdılar.

Galiba burayı da hak görmüyorlar ki, Cumhurbaşkanlığına taşıma niyetindeler.

Konuyu azıcık açarsak, bizim milletin yıllar, yüz yıllar değişse de değişmeyen bir özelliği vardır. Haksızlığa karşı hassas oluşu ve korumasıdır.

Bunu bizzat Sn. Erdoğan’ın şahsında görmemiş miydik? Muhtar bile olamaz dedikleri Erdoğan’ı bu asil millet Cumhurbaşkanı yapmadı mı?

Öyle görünüyor ki Sn. İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığına giden yollardaki pürüzleri de bizzat AKP temizliyor ve parke taşlarını döşüyor.

Tanınmayan bir E. İmamoğlu’na yersiz saldırılarla, dayanaksız iftiralarla tanınır hale getirdiler.

İstanbul seçimlerinden önce İmamoğlu’nu kim tanıyordu?

Şahsen ben 1973’den beri basının içindeyim, inanın tanımıyordum.

Ama AKP’liler, bir hikayesi olmayan İmamoğlu’na öyle bir hikaye yazdılar ki artık O’nu Çin’den-Güney Amerika’ya, Rusya’dan Hindistan’a, Güney Afrika’ya kadar herkes tanır oldu.

Normal İstanbul seçimlerini 13 bin oy farkla kazanan İmamoğlu’na öyle bir oyun kurdular ki, İstanbul seçmeni 806 bin oy vererek bu oyunu bozdu. Bozulan sade oyun değilmiş. Bazılarının kimyasını da bozmuşa benziyor.

Adama iki kez seçim kazandırmış oldular.

Şimdi yine birileri, İBB’inde özel teftiş yaptırmakta.

Gerekçe kamuoyuna göre sudan sebep. Memur alımlarında 557 yasa dışı eleman alınması imiş. Sn. S. Soylu ülkede kalan terör sayısını 155 olarak açıklamıştı. Sadece İBB’de 557 terörist varsa, Sn. Soylu’nun söylediğinin bir dayanağı kalıyor mu?

Varsayalım İddia doğru. Bunun yolu İBB ile işbirliği yaparak o kişileri, derdest etmek daha mantıklı değil miydi?

Ne diyor İmamoğlu, “Varsa bu kişilerin listesini bize bildirin, gereğini yapalım.”

Memuriyet alımlarında “GÜVENLİK SORUŞTURMASI” diye bir süreç ve yöntem var. Bu süreci yapanda Adalet Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı değil mi?

Elbette biz devletimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza adı ne olursa olsun terörist alınmalarına, sızmalarına karşıyız ve bu konu da devletimizin yanındayız.

Bütün bu olup bitenleri akıl terazime vurunca, AKP’de birileri Sn. Erdoğan’ın karşısına bilerek bir rakip mi hazırlıyor diye düşünmeden edemiyorum. S. Soylu AKP ile MHP’nin Genel Başkanlığına mı oynuyor deniliyor bazı sohbetlerde.

Siz eğer İmamoğlu’na vuracaksanız, daha mantıklı ve daha akla uygun yerlerden vurunuz. Artık Türkiye, eski Türkiye değil. Bilgisayarı ve sosyal medyayı çok iyi kullanan bir nesil var.

Aynı endişeleri  AKP’nin kurmaylarından Fehmi. Koru, Şamil. Tayyar, Bülent Arınç beylerde taşıyor. Onlarda yapılanların mantıkla ilgisi olmadığını vurguluyorlar.

Amacınız Sn. Erdoğan’ın karşısına: İmamoğlu’nun yıldızını parlatmak ve rakip yetiştirmek ise böyle devam edin.

Esen kalınız.                       

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.