1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. Bursa'mızda İYİ Parti millletvekili aday adayıyım
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Bursa'mızda İYİ Parti millletvekili aday adayıyım

A+A-

Vatandaşlarımızın beni daha yakından tanımaları için kendi kalemimden hikayemi yazma ihtiyacı duydum.

14/07/1962 yılında Genç - Bingöl ilçesinde dünyaya geldim. İlk okulu Bingöl, ortaokulu Adana, liseyi Elazığ ilimizde bitirdim. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümüne girdim ve 1986 yılında mezun oldum. 1987 yılında MEB’de öğretmenliğe başladım ve 2016 yılında emekliye ayrıldım.

2009 yılından itibaren sosyal medyada ve farklı haber sitelerinde ülkenin meseleleri ve çözüm önerileri konusunda 2000 civarında köşe yazısı, makaleler yazdım ve yazmaya devam ediyorum.

Sayın Genel başkanımızın isteği üzerine başkanlık sistemiyle ilgili geniş kapsamlı bir rapor hazırladık. Daha sonra bu raporu kitaba (Başkanlık sistemi/ Bile Bile lades) dönüştürerek Genel başkanımıza Halil Konuşkan dostumla 2016 yılında takdim ettik. Yine Genel başkanımızın isteği üzerine 3 aylık bir çalışmayla geniş kapsamlı (80 sayfa) Güneydoğu raporunu hazırlayıp takdim ettim. Bu çalışmalar yakında kitaba dönüştürülecektir.

Partimizin kuruluş sürecinde, program ve tüzüğünün hazırlanmasında Bursa ilimizde yapılan çalıştayda görev aldım.
Yine bu süreç içerisinde Sosyal medya da partimizin programı, çalışmaları ve Türkiye problemleri üzerinde partimizin yaklaşımlarını köşe yazılarıyla açıklamaya çalıştım.

Sayın Genel başkanımızın düşüncelerinin halka yayılmasında, kendisine yapılan eleştiriler ve saldırılar karşısında cevap verebilmek adına sosyal medyada oluşturduğumuz (Milli refleks grubu) bir ekiple mücadele verdik. .

Partileşme süreci öncesinde Sayın genel başkanımızla istişareler yaparak, Genel başkanımızın belirlediği hedefler doğrultusunda belirli konuları temellendirilerek değişim sürecinin parametrelerini bir fikir silsilesi içinde işlemeye çalıştım.

Partimizin kurucular kurulu üyesiyim ve her iki kongrede de GİK yedek üyesi olarak seçildim.

Partimizde ortak dil, üslup ve aidiyetinin oluşması ve temellendirilmesiyle ilgili 30 sayfalık bir rapor hazırlayarak partimizin Ar-Ge’sine gönderdim.

Yine Sayın Genel başkanımızın muhtelif yurt içi gezileri ve Bursa ilimizde partileşme sürecinin içinde olmaya çabaladım. Bursa teşkilatlarımızın kuruluşu, açılış ve parti kültürünün oluşmasına öncülük yapmaya çalıştım.
Siyasette girme gerekçem ise;

Araştırmacı -Yazar ve bir eğitimci olarak ülkemin temel problemlerinin teşhisinde ve çözümünde bugüne kadar yapılan uygulamaların yanlışlıklarını gördüm.

Başta eğitim olmak üzere terör, kültür ve sosyal politikalarda Türk milletinin Cumhuriyetle başlayan milletleşme sürecini tamamlayacak, eğitimde akıl ve bilim ışığında düşünen, sorgulan, milli şuura sahip bir neslin yetişmesine yönelik politikaların oluşmasında katkıda bulunacağıma inandığım için siyasetin içinde bende varım diyorum.
Okul öncesi eğitimden Üniversite öğrenimine kadar akıl, bilim ve toplumsal ihtiyaçlara göre objektif bir eğitim politikasıyla ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracak bir zihni devrime katkıda bulunmak isterim.
Her türlük kolektif terörü sonlandıracak, toplumu, cemaat-tarikat ve aşiret girdabından kurtaracak olan demokrasi standartlarını yükseltilmesine ve ferdi hürriyetlerin önünün açılmasına dayalı yeni bir anlayışla oluşacağına inandığım Türk aydınlanmasına katkı sunacağıma inanıyorum.

Siyasetin daha da sivilleşmesi, STK’lar ile güçlendirilerek kurumsallaşması noktasında bir çabanın içinde olmak isteği siyasette girmeme neden olan unsurlardan biridir.

Siyasetin değerler üzerinden yapılması, kapsayıcı, kuşatıcı, ideolojik körlüklerden kurtulması gerekmektedir. Yine sevgi diline dayalı bir siyasetin ülkemde hakim olması idealim, siyasette girme gerekçelerimdendir.

Bu düşüncelerle Cesurlar Hareketi'nin bir ferdi olarak öğrenilmiş çaresizliğin aziz milletimin kaderi olmadığını, çaresizlerin çaresi, dertlilerin devası ve özelde de yaklaşık 30 yıldır ikamet ettiğim öğretmenlik yaptığım Türklüğün başkentliğini yapmış Uludağ gibi heybetli Bursa’mıza hizmet etmek adına İYİ Parti milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

Bugüne kadar geçen zorlu süreçte başta eşim, ailem olmak üzere desteğini esirgemeyen bütün akraba ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Son duam eğer hayırlı olacaksa inşallah olsun diyor ve aslolan Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapmaktır. Saygılarımla .

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum