1. YAZARLAR

  2. Faruk YÜCER

  3. Bugün itibarıyla seçimlere iki aydan az zaman kaldı
Faruk YÜCER

Faruk YÜCER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Bugün itibarıyla seçimlere iki aydan az zaman kaldı

A+A-

Bugün itibarıyla seçimlere iki aydan az bir zaman kaldı.

Ama inanın şu anda bir seçim havası yaşanıyor. Genç, yaşlı, kadın, erkek, cıvıl cıvıl ortalık. Yüzler gülüyor, imzalar atılıyor sohbetler ediliyor. Stantlar yan yana, herkes birbirine laf atıyor, şakalaşıyor.

Evet, durdum bu güzelliği seyrettim. İşte benim insanım, demokrasinin, insan olmanın, hoşgörünün güzelliği ...

Bu güzelliği bozmak isteyenlere bir çift sözüm var.

Eyyy, kendini vazgeçilmez sananlar! Bağırıp çağırarak, milleti tehdit ederek, kamplaştırarak bir yerlere varamazsınız. Bugünün muktediri bakarsın yarının zavallısı olur. Tarihte yüzlerce örnek var. Asırlar geçse de güzellikle anılanlar veya nefret  edilenler.Hangisiyle anılmak istersiniz. Bu ne hırs, bu ne ego, bu ne yaman bir  sevgisizlik.

Bir gün önce  karşılıklı, ağıza alınmayacak hakaretler yap, sonra bütün bunları unut. Halk unutmuyor kardeşim insanlar arasına soğukluk giriyor.

Sevgili dostlar; Seçim havası esmeye başlayınca, özellikle sanal alemde yalan, iftira, hakaret, hatta küfür gırıla gidiyor.Troller bir paylaşım yapıyor. Bir bakıyorsun saf tertemiz insanlar buna alet oluyor. Doğru mu yanlış mı düşündüğü yok. Gelsin karşılıklı atışmalar, küfürler, hakaretler.

Bizim kamplaşmaya değil, kucaklaşmaya, düşmanlığa değil kardeşliğe ihtiyacımız var. Neyi paylaşamıyoruz ?

Kapı komşumuz,arkadaşımız,meslektaşımız,müşterimiz,hatta akarabamız,bizim düşmanımız olamaz olmamalı.

Lütfen televizyonlara bakınız. Kim mikrofonu kapıp sert, otoriter bir çehreyle bağırıyor, ayar veriyor, kargadan başka kuş tanımıyor. Benden isen millisin, iyisin hoşsun, değilsen hainsin, FEKO'cusun, PKK'lı veya sempatizanısın. Ölçüye bakar mısınız? Her gün bir olumsuzlukla yüz yüze geliyoruz.

Bu nasıl mantık anlamış değilim.

Birisi çıktı Cumhurbaşkanlığı için imza verenlere, abanın altından sopa göstermeye çalıştı. Halbuki herkesten önce o  bilmeliydi, yıllarca beraber  olduğu insanlar, tehditlere değil, kurşunlar bile perva etmezler, etmediler.

Yeter gayri, anlayın artık yaptıklarınız ters tepiyor. Bir sürü montaj fotoğraflar yayınlandı. Özellikle Meral Hanım'la ilgili  iftiralar atıldı, yazıldı çizildi... Alıştık artık.Hem kimse de yutmuyor bu herzeleri... Bunu dün gördük, yarın da göreceğiz inşallah.

İçimi acıtan son bir paylaşımı sizlere sunmak istiyorum. Bir cami, kutsal mekanımız. Cemaat pür dikkat imamı dinliyor.Zira herkesin yüzü minbere dönük. Sol tarafta ise Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan kişi, harmandalı oynuyor caminin içinde. Ama ne hikmetse kimse ona bakmıyor.

Paylaşımlarda hakaretlerin küfürlerin haddi hesabı yok.

Allah aşkına kutsal mekanlarımızı bari  emellerinize alet etmeyin. Bu nasıl bir anlayış.

Nasıl bir Müslümanlık nasıl bir siyaset?

Son söz...

Sevgili dostlar; Aklı olan fikri olan, düşünen, yorumlayan, muhakeme ve mantık sahibi kişiler, İNSANDIR İNSAN...

Öyleyse insan olan aklını kullanır. muhakeme eder, mantık süzgecinden geçirir.  Aklını kullanmayan düşünme yetisi olmayan kişi ancak ve ancak SAHİBİNİN SESİDİR....

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum