1. YAZARLAR

  2. Yalçın ERDEBİL

  3. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!
Yalçın ERDEBİL

Yalçın ERDEBİL

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

A+A-

 

 

 

 

 

 

 

 

                      BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU!

 

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Amerikan Washington Post gazetesine PKK elebaşısı Cemil Bayık'ın yazısını yayınladığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Haklı bir tepki de...!

Bizde Washinton Post'u teröre destek verdiği için kınıyor ve lanetliyoruz.

Sayın İbrahim Kalın; PKK terörist başı, çocuk katili Öcalan'ın mektubunun okunduğu TV kanallarına da tepki gösterdiniz mi?

Siz mektup okunmasına göz yumarsanız, adamlar yazı yayınlar. Sizin tepkinizin de uluslar arası kamuoyunda bir karşılığı olmaz. Güler geçerler. Devlet yönetmek ciddiyet ister, tutarlılık ister.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

 

***

 

Memur ve memur emeklilerine %6.01 İşçi ve bağkur emeklilerine %5 maaş zammı yapıldı. Arınç ve arkadaşlarına ise kat kat ücret artışı verildi. İtiraz edenler de edepsiz oldu!

Maaş artışında müthiş bir adalet var. Birine 5000 TL, diğerine 100 TL, adaletiniz batsın!

Üstelik anında elektrik, çay, sigara ve birçok ürüne %15 civarında zam yapılarak, verilen zam fazlasıyla geri alındı bile...

Dünyada sadece Türkiye'de fiyatlar artarken enflasyon düşüyor. Tüik'in başarısı!

Yüzdelik zamlar adaletsizliği daha da artırıyor. Maşlar arası makas giderek açılıyor. Yüzdelik zamlardan acilen vazgeçilmeli, seyyanen maaş artışı sistemine geçilmelidir. Söz gelimi düşük maaş alanlara 500 TL, yüksek maaş alanlara 250 TL maaş artışı yapılmalıdır. Böylece zamanla makas daralabilir. Aksi halde her yüzdelik maaş artışından sonra makas biraz daha açılır, ücret adaletsizliği daha da artar...

 

***

 

Sayın Bülent Arınç, Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında yer alarak İslami görevini yerine getirmenin huzurunu yaşarken! onun yanında yer almayanlar İslami görevlerini yerine getirmedikleri için, derin bir vicdan azabı yaşıyorlar!
Vicdan azabı çekenlere tavsiyemdir; biran önce İslami görevlerini yerine getirsinler!

Hemen onun yanına koşsunlar!

Sayın Bahçeli'yi örnek alsınlar!
Böylece Türkiye muhaliflerden de kurtulmuş olur!
Ülkemiz güllük gülistanlık olur!
Çağ atlarız çağ!

 

***

 

Fetö kumpası olan Ergenekon davasında karar çıktı. Sanıkların tümü beraat etti. Böyle bir örgüt olmadığı hüküm altına alındı. Hapis yatanlar yattığıyla, ölenler öldüğüyle kaldı! Dava milletin vicdanında zaten çökmüştü, mahkemede de çöktü.

Vebal sahibi olanları ilahi adalete havale ediyoruz...

Yüce Allah, bildiği gibi yapsın onları...

Bir kumpas mahkeme kararıyla sona erdi. Bir baktık ki, yeni bir kumpas hazırlığı başlamış; sayın Merak Akşener'e Feto üyeliği soruşturması açılmış, üstelik gizlilik kararı verilerek... Bu soruşturma yeni bir Ergenekon'a dönüşmemelidir. Hemen gizlilik kararı kaldırılmalıdır. Sayın Meral Akşener ifadeye çağrılmalıdır. Bu vesile ile gerçek fetöcüler ortaya çıkarılmalıdır. Biz Meral Akşener'in fetö ve her türlü terör örgütünün karşısında yer aldığından eminiz, ancak bu, mahkeme kararıyla da bu belgelenmelidir. Fetö'ye yardım ve yataklık yapan siyasi ayağı net olarak ortaya çıkarılmalıdır. Layık olanlar cezasını çekmeli, iftiraya uğrayanlar ise aklanmalıdır...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.