1. YAZARLAR

  2. Niyazi BEKTAŞ

  3. BU GÜN BİRLİK OLMA ZAMANI...
Niyazi BEKTAŞ

Niyazi BEKTAŞ

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

BU GÜN BİRLİK OLMA ZAMANI...

A+A-

BU  GÜN BİRLİK  OLMA  ZAMANI..
                  Önce  bu büyük milletin  adını doğru  söyleyelim..
                  İki  de  bir  bazıları  Türk Milleti  kavramının  yerine ""millet"" kavramını kullanıyorlar..Anadolu ahalisinin  adını ,ahalinin  kendisi  koymadı..Dünya milletleri  tarihin  değişik  dönemlerinde  milletimizin  adının ""TÜRK"  olarak ifade  edildiğini görüyoruz..
               Türk Milletinin varlığını  korumak,yüceltmek ve  sonsuza kadar yaşatmak  için ;Türk Milletinin  güçlü ,kutlu ve kıymetli kaynaklarını  Türk Kültür değerleriyle ayakta tutmak  zorundayız..
              Millet olmak ,millet olarak  varlığımızı  devam  ettirmek,özellikle  Türkiye'nin bulunduğu konumdan  dolayı çok  zor ve meşakkatlidir.Bir  arada  yaşamamız,birlikte  hareket  etmemiz,emperyalizmin  ayak oyunlarına  birlikte direnmemiz gerekiyor.
            Türk Milletinin  tamamı şunu  çok net bilmelidir..
            Türk Halkının  düşmanları  kimlerdir?  
             Bunlar niçin  Türk Milletine düşmandırlar?
            Türk  düşmanlığı  ebediyen  sürecek midir?
            Türk Milletinin  düşmanlarıyla  nasıl mücadele  etmeliyiz?
            Milletler arasındaki  düşmanlıklar son bulmayacak mı?
            İç  düşman mı ,dış  düşman mı  daha tehlikelidir?
            Düşmanca  tavırlarla yaşamak  zorunda mıyız?
           Bu soruların her biri çok derin analiz  edilmelidir..Kısa  cevaplarla Anadolu  topraklarında huzur ve güvcen içinde yaşama  şansımız  yoktur..
          Önce  millet olarak tehlikelerin neler  olduğunu bilmeliyiz.Türk Miletini,Türk Vatanını,Türk Devletini  sevmek,korumak  ve yaşatmak için köklü bir ihtiras ve şuur  sahibi olmalıyız..
        Vatan  sevgisi  ,hamaset  duygularla olmaz..Hepimiz  vatan sevgimizin çalışmaktan,üretmekten,biriktirmekten ve tasarruf etmekten  kaynaklandığı  bilmeliyiz..
         Vatanı ,Milleti,devleti  seviyorsak çok çalışmalıyız..Verimli üretim  yapmalıyız..Dünya çapında marka  değeri olan milli  ürünlerimiz olmalıdır..
          Yer  altı ve yer üstü  ekonomik kaynaklarımız çok.Bu kaynakları milletin hizmetine sunabilmek için teknolojiyi ,tekonolojik  gelişmeleri  yakından  tanımalıyız..
         Her  alanda gelişmeyi  sağlamanın  tek yolu var..Bilgi..
         Bilgi  sahibi  olmadan hiç  bir alanda ilerleyemeyiz ya da  gelişemeyiz.Cehaleti  yenmenin , cehalet  savaşını  kazanmanın tek  yolu da bilgiden  geçer.
         Madem ki bilgi  bu kadar çok önemlidir,acaba Türk Milleti  olarak bilgiyi  sahiplenmek için görevimizi  yapıyor muyuz? maalesef yapmıyoruz..
          Türk Milleti'nin % 75 'i hiç kitap okumuyor.Kitap okuyan Milletlerle aramızda çok büyük mesafe var..O zaman bilgiye ulaşmamız kolay  değildir,sonucuna  varmak mümkündür..Bu  eksikliğimizi  top  yekün  seferberlik ilan ederek  ortadan kaldırmalıyız.  Bu topraklar  başka türlü sonsuza  kadar varlığımızı sürdüremeyiz.
          Kültürde,ilim ve teknikte,siyasette,ekonomide,ticarette,sanayide,eğitimde ,sağlık alanında,dış  ve iç  politikalarda .çevremizde  yaşanılan  olaylar karşısında Türk Milleti'ne  uygun bir hava olmasını istiyorsak bilgiye mutlaka sahip olmalıyız..
         Tüm bu olaylar Türk Milleti'ni  ekonomik  alanda güçlü kılar..Ekonomik alanda güçlü olan Türk Devleti ,Türk Milleti'nin çıkarları iç  ve dış  düşmana karşı sağlam  bir vaziyette korur..
       Ekonomide  güçlü olan Türk  Devleti;emperyalizmin tüm  ayak oyunları yok  eder..Ekonominin güçlü olmasının  tek yolu var..Çalışmak...çok çalışmak..Çok üretmek...Başka yolu  yok.
        Ne zaman ki camilerimizde,okullarımızda,sokakalarımızda,köylerimizde,
şehirlerimizde  ,bu milletin  tüm önderleri,liderleri,bilim adamları,öğretmenleri,imamları ""ÇALIŞMAK  EN BÜYÜK İBADETTİR.."düşüncesini seslendirirsek ,işte o zaman bu ülkede  üstesinden  gelemeyeceğimiz  zorluk  kalmaz..
        Çalışmayı  ibadet olarak  algılarsak,gerçek manada  TAM BAĞIMSIZ  BİR ÜLKE  sahibi  oluruz..Tam bağımsız olan bir ülkede; huzur  ve güven oratmını,birlik ve beraberliği,huzuru  ve barışı  sağlamak çok kolay olur.
       Günlük  siyasi  ve küçük çıkarlar için insanımızı  ötekileştirmek uzaklaşmanın yolu da tam bağımsız bir Ülkeye sahip olmaktan geçer..
         Milletçe  bir arada yaşamamızın güçlü kaynakları  var..
          Milli  değerler..
           Manevi  değerler...
           Birlik  ve beraberlik ülküsü,,,
          Barış  ve kardeşlik  ülküsü...
          Türk  Tarihi..
          Türk Kültür  Hayatı....
          Türk Medeniyet  Tarihi..
          Tarihte kurulmuş  olan Türk Devletleri..
           Bu önemli  kaynakları Devlet  Hayatımıza monte etmiş ,uygulamış son Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu lideri GAZİ MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK...Türk Milleti'nin en güçlü  kaynağıdır..Yeter ki onun tanıyalım...Fikirlerine  sahip çıkalım..Bu gün yaşadığımız  sıkıntıların hiç  birisini  yaşamayız..
          Unutmayalım ki  ;medeniyetler para ile değil,ilimle,irfanla,imanla,ahlakla kurulurlar..medeniyetlerin yıkılışıda ilimsizlik,ahlaksızlık,irfansızlık,imansızlık ve  imkansızlıktan çökerler..
          Atatürk  ;Türk Medeniyet  Tarihi  ve Türk Kültür yaşamının en güzel okuyarak  öğrenen büyük  devlet   adamıdır..Günümüzde  Türk  Devleti'nin yönetenlerin  başka  yerlerde rehber  aramalarına gerek  yoktur..Öz  toprağımıza  baksınlar  yeter..Bu toprakta insanca  yaşamanın  her  türlü  kaynağı var..Sadece inanalım ve Türk Milleti'ne güvenelim  yeter..
        Bir ve beraber olmamızın  başka kaynağı yok..Bizi  ,bizden  başka da  seven ahali yok..Zehirli yılanlara  güvenmemeliyiz..Kendimize,Türk Milleti'ne  güvenmeliyiz..
       Birliğimize,beraberliğimize zarar veren her türlü  söz  ve eylemlerden de  uzak  durmalıyız..
        Bu topraklarda  yaşayan herkesi  kardeşçe  kucaklamanın yollarını  mutlaka bulmalıyız..
        Özellikle  siyasi kişilerin son  günlerdeki söylemleri,sözleri  Türk Milleti'ni  birleştiren  değil,aksine ayrıştıran,ötekileştiren ,adeta düşmanlaştıran söz ve eylemlerdir..Derhal  herkes  bu dili kullanmaktan  uzaklaşmalıdır..""Allah korusun,""bu tür söz ve eylemler  devam ettirilirse bir arada  yaşama şansımız kalmaz..  Türk Milleti'ne  zarar  vermek istemeyenler barış  ve kardeşlik dilini kullanır..Amaç  Bu Millete  zarar  vermek değilse;kullanılan  dil mutlaka tatlı dile  döndürülmelidir.Birliğimizi  ve beraberliğimizi korumanın   başka  yolu yok..........         

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.